گوناگون

دومین جلسه دادگاه علنی منافقین آغاز شد

دومین جلسه دادگاه علنی منافقین آغاز شد

پارسینه: دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) امروز سه‌شنبه 28 آذرماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت علنی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در اولین جلسه دادگاه در ۲۱ آذرماه، نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست پرونده گفت: پرونده مشتمل بر کیفرخواست واصله از دادسرای تهران با اتهامات درباره گروهک تروریستی منافقین موسوم به مجاهدین خلق هم به عنوان شخصیت حقوقی و همچنین علیه ۱۰۴ نفر از کادر مرکزی و عوامل اصلی آن تحت نظر این دادگاه قرار دارد.

در جلسه اول، نماینده دادستان اتهامات 4 نفر از متهمان پرونده را قرائت کرد و گفت: متهم ردیف اول پرونده، تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین) است. طبق کیفرخواست اعلام‌شده از سوی دادگاه مسعود رجوی فرزند میرزاحسین با شماره شناسنامه ۶۷ و کد ملی ۰۸۳۹۴۲۰۹۵۱ متهم ردیف دوم است. رجوی رهبر منافقین بوده و پس از جدایی از فیروزه بنی‌صدر با مریم قجر عضدانلو ازدواج کرده است. رجوی در سی خرداد سال ۶۰ دستور جنگ مسلحانه علیه نظام داده و سبب شهادت بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم ایران می‌شود.

نماینده دادستان ادامه داد: طبق کیفرخواست اعلام‌شده از سوی دادگاه مریم قجر عضدانلو فرزند حسین با شماره شناسنامه ۱۵۷۵ و کدملی ۰۰۴۱۶۵۴۳۵۸ با نام‌های مستعار مریم رجوی، طیبه امامی و ناهید اسدیان متهم ردیف سوم است. نام‌برده دارای اعلان قرمز بوده و خود را رئیس‌جمهور خودخوانده شورای مقاومت می‌داند. مریم رجوی در ایام جنگ تحمیلی در عملیات آفتاب و فروغ جاویدان نقش موثری داشته و باعث بسیاری از هم‌وطنان شده است.

وی افزود: مهدی ابریشمچی فرزند موسی و متولد تهران متهم ردیف چهارم پرونده است.‌ ابریشمچی با شماره شناسنامه ۲۸۱۵۵ توسط محسن نجات حسینی جذب سازمان منافقین شده است. خواهران و برادران او همگی عضو منافقین بوده است. سال ۵۸ به دستور سازمان با مریم قجر عضدانلو ازدواج کرده و سپس با دستور دوباره سازمان از این شخص جدا شده است. ابریشمچی مسئول بخش امنیت و عملیات مهندسی سازمان است؛ عملیات مهندسی اقدامی در جهت ربودن و شکنجه مردم بوده است. در این عملیات افراد بی‌گناه ربایش شده و در خانه‌های تیمی منافقین شکنجه و مثله و سپس در مناطق متروک دفن می‌کردند. ابریشمچی عضو شورای مرکزی گروهک تروریستی و خودخوانده مقاومت ملی است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار