گوناگون

واردات کالایی که در کشور تولید می‌شود، خنجری از پشت به تولید است

واردات کالایی که در کشور تولید می‌شود، خنجری از پشت به تولید است

پارسینه: رئیس جمهور در بازدید از یکی از واحدهای احیا شده در استان البرز تاکید کرد: محصولی در کشور تولید می شود، ولی واردات هم می شود؛ این خنجری از پشت به تولید است.

به گزارش پارسینه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ ، سیدابراهیم رئیسی روز جمعه - ۱۷ آذر ماه - در مراسم جشن احیای ۱۸۵ واحد راکد تولیدی و صنعتی البرز، گفت: خرسندم که در این روز مبارک در جمع کارگران عزیز کارخانه فعال و مدیران محترم واحد‌های تولیدی احیا شده، هستم.

رئیس جمهور با بیان اینکه بدون تولید امکان شکل گرفتن ایران قوی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اگر وابسته به واردات باشیم و بیکاری وجود داشته باشد، استقلال حاصل نمی‌شود.

وی افزود: اگر می‌خواهیم اقتصادی داشته باشیم که با تکانه‌ها تکان نخورد، در گرو تولید است. خداوند برای تولید به این کشور همه زمینه‌های مادی و نیروی انسانی مولد عنایت کرده است. فکر و اندیشه بلند برای تولید هم عنایت کرده است که باید استفاده شود.

وی گفت: در مقطعی واحد‌های تولیدی یکی پس از دیگری دچار مشکل شد و از کار افتاد، اما امروز برای حمایت از تولید همه بخش‌های اداری، صنعتی و ستاد وزراتخانه‌ها باید بسیج و از تولیدکنندگان حمایت مالی، حقوقی و اداری کنند که کار آن‌ها دچار وقفه نشود.

رئیسی گفت: برخی از واحد‌ها از برخی نهاد‌ها گلایه داشتند که سپرده ام مورد به مورد به من گزارش دهند. واحد‌هایی که دچار وقفه شده اند باید فعال شوند این وظیفه همه ماست. محصولی در کشور تولید می‌شود، ولی واردات هم می‌شود این خنجری از پشت به تولید است.

وی افزود: کالا‌هایی نیاز به بازاریابی یا استانداردسازی دارند این باید انجام شود. سازمان‌های مربوطه باید سریع بررسی و پاسخ بدهند، تعطیلی و شب و روز نشناسند، بگذارند که چرخ‌های تولید در کشور به حرکت درآیند.

وی گفت: اینجا به کالا‌هایی مثل موبایل برخوردم که نیاز همگان است، مشکل چیست؟ این کالا وارداتی است در صورتی که می‌توانیم در کشور مستقل شویم و نیازی به واردات نداشته باشیم. تولیدکنندگان اثبات کرده اند که می‌توانند با قیمت و کیفیت مناسب تولید کنند و این اشتغال ایجاد می‌کند.

رئیسی تاکید کرد: از همین تریبون از همه همکاران می‌خواهم که کار تولیدکننده را تسهیل کنند. ۱۸۵ واحد تولیدی و صنعتی در البرز فعال شده و در سراسر کشور این عدد به ۶۵۰۰ رسیده است. همه باید احیا شود. احیا شدن این‌ها یعنی رونق تولید ایجاد اشتغال و خودکفایی در کشور.

وی افزود: یا باید کارخانه بسازیم و ماشین آلات وارد کنیم که این زمان می‌برد؛ ولی وقتی کارگاهی برقرار است باید احیا شود. این اولویت زیادی دارد. امیدواریم این موضوع در وزارتخانه‌ها به ویژه صمت دنبال شود، بانک‌ها مساعدت و تسریع کنند در پرداخت تسهیلات و تولید کنندگان برای گرفتن مجوز‌ها نباید مشکل داشته باشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار