گوناگون

چین در توقف جنایات جنگی اسرائیل در غزه نقش بیشتری ایفا کند

چین در توقف جنایات جنگی اسرائیل در غزه نقش بیشتری ایفا کند

پارسینه: لیو جن چائو، وزیر ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین با حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله آملی لاریجانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی دراین دیدار با اشاره به روابط دیرینه و استراتژیک دو کشور ایران و چین، گفت: پس از فروپاشی شوروی، آمریکا دنبال حاکم کردن نظمی جدید در جهان بود تا ارزش های آمریکایی را در جهان ترویج و بر کشورها تسلط یابد و امروز خوشبختانه نظمی در جهان در حال شکل گیری است که قدرت از دست آمریکا و غرب خارج و در حال انتقال قدرت به شرق هستیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران دارای موقعیتی استراتژیک در منطقه است و چین نیز دارای قدرتی اقتصادی و سیاسی می باشد که باید از این مزیت ها برای همکاری های بین المللی استفاده شود.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: حقوق بشر برای آمریکایی ها فقط یک لفاظی است و هیچ ارزش واقعی ندارد. آنها در طول سالیان متمادی ظلم های بسیاری بر کشورها و ملل مظلوم جهان روا داشته اند. جنگ ۸ ساله ایران، حمله به افغانستان وعراق و حمایتی که ازاسرائیل داشته و دارند، از جمله این ظلم هاست.

وی به ضرورت تقابل با قدرت نرم آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها هم در منطقه غرب آسیا و هم در منطقه چین دنبال افزایش تهدیدها و امنیتی کردن فضا برای حضور خودشان هستند و این ضرورت همکاری بین دو کشور ایران و چین را بیش از پیش یادآور می شود.

آیت الله آملی لاریجانی به مسایل و تحولات جهانی اشاره و با محکوم کردن جنایات جنگی رژیم صهیونیستی درغزه، افزود: با گسترش همکاری های بین المللی نباید اجازه داد اسرائیل به جنایات خود در غزه ادامه دهد.

وی به ضرورت نقش آفرینی بیشتر چین برای جلوگیری از رفتارهای ضد حقوق بشری در غزه اشاره کرد و اظهار داشت: نباید اجازه داد آمریکا و کشورهای غربی به اهداف سلطه طلبانه خود در منطقه برسند. لذا باید با گسترش همکاری بین المللی، هزینه های حمایت های آمریکا از رفتارهای ضد بشری اسرائیل را افزایش دهیم تا به توقف جنگ علیه ملت مظلوم فلسطین بینجامد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به امپراتوری رسانه ای آمریکا و ضرورت تقابل با آن اشاره کرد و گفت: رسانه های آمریکایی و غربی تلاش کردند مسائل غزه را وارونه جلوه دهند و نسل کشی و قتل عام زنان و کودکان فلسطینی را حق دفاع اسرائیل از خود جلوه دهند.

وی گفت: چین ظرفیت رسانه ای خوبی دارد که در کنار تجارب موفق ایران در این زمینه می تواند خط پایان تسلط رسانه ای غرب در جهان امروزی باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همکاری های ایران و چین تاکتیکی نبوده، بلکه کاملا استراتژیک است، گفت: اسناد همکاری های دو کشور باید اجرایی شود و در خصوص تسریع آنها تلاش بیشتری صورت پذیرد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تمدن های بزرگ ایران و چین و ظرفیت های دو کشور برای توسعه همکاری ها، گفت: ایران ظرفیت خوبی برای حضور و نقش آفرینی در برنامه های منطقه ای دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصویب و ابلاغ سیاست های کلی دریا محور، افزود: این سیاست ها زمنیه خوبی برای حضور ایران در برنامه های توسعه منطقه ای و دریایی و همکاری های مشترک با چین می باشد. ایران امیدوار است چین زمنیه نقش آفرینی بیشتر ایران در این برنامه های توسعه ای را فراهم سازد.

درادامه این دیدار لیو جن چائو، وزیر ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات کشورمان، گفت: این سفر به منظور تعمیق همکاری ها و روابط دو کشور انجام گرفته است.

وی روابط دو کشور ایران و چین را تاریخی دانست و افزود: این روابط در چند سال اخیر با پیشرفت وتوسعه خوبی دنبال شده و چین خواستار گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با ایران بوده و این مهم در برنامه ها و سیاست های چین قرار گرفته دارد.

وزیر ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین با بیان اینکه ایران شریک خوب و دوست چین می باشد، اظهار داشت: روابط دوکشور با تشریک مساعی گسترش و توسعه می یابد.

وی از همکاری های دو کشور در عرصه بین المللی استقبال کرد و گفت: مواضع بین المللی ایران در عرصه های سیاسی مورد توجه و حمایت چین است.

لیو جن چائو درادامه این دیدار با محکوم کردن سیاست های مداخله جویانه آمریکا، گفت: در سالهای اخیر علی رغم کارشکنی های آمریکا همکاری های دو کشور پیشرفت های خوبی داشته است. چین بزرگترین شریک تجاری ایران است و در بسیاری از پروژه های عمرانی و صنعتی ایران حضور دارد و آمادگی گسترش آن را دارد.

وزیر ارتباطات بین المللی حزب کمونیست چین، به نقش مهم ایران در عرصه بین المللی و منطقه ای هم اشاره کرد و گفت: چین آمادگی لازم برای نقش آفرینی جهت توقف جنگ غزه را دارد و باید تلاش شود از بروز فاجعه انسانی بیشتر درغزه جلوگیری شود تا با حمایت از مردم غزه، زمینه بازگشت آنها به سرزمین شان و زندگی در آرامش آنان فراهم شود که کشور چین در این خصوص همواره در کنار کشورهای اسلامی و منطقه خواهد بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار