گوناگون

بیش از ۲۰ شخص و نهاد ایرانی تحریم شدند

بیش از ۲۰ شخص و نهاد ایرانی تحریم شدند

پارسینه: وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با ایران وضع کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از مهر؛ وزارت خزانه داری آمریکا امروز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی را به بهانه مشارکت در شبکه‌های تسهیل تأمین مالی امور دفاعی ایران وضع کرد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، تحریم‌هایی علیه بیش از ۲۰ شخص و نهاد ایرانی به علت مشارکت در شبکه‌های مالی مرتبط با امور نظامی ایران وضع شده است.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن امروز بیش از ۲۰ فرد و نهاد را به دلیل مشارکت در شبکه‌های تسهیل تأمین مالی به نفع وزارت دفاع و لجستیک نیرو‌های مسلح (MODAFL)، ستاد مشترک نیرو‌های مسلح ایران (AFGS) و نیز نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC-QF) وضع کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اضافه شده است: ایران برای تامین مالی فعالیت‌های منطقه‌ای بی ثبات کننده (!) خود و حمایت از چندین گروه نیابتی منطقه‌ای از جمله حماس و حزب الله، معادل میلیارد‌ها دلار از طریق فروش کالا به دست می‌آورد.

بیانیه مذکور می‌افزاید: وزارت دفاع و لجستیک نیرو‌های مسلح، ستاد مشترک نیرو‌های مسلح ایران، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از شبکه‌های پیچیده شرکت‌ها و کارگزاران خارجی برای ایجاد این فعالیت‌های تجاری غیرقانونی و بهره برداری از سیستم مالی بین المللی استفاده می‌کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار