گوناگون

علم‌الهدی: در یک دوره‌ای رئیس‌جمهوری منتخب مردم شد که معنای جنگ تمدن‌ها را نفهمیده بود و از گفتگوی تمدنها صحبت کرد

علم‌الهدی: در یک دوره‌ای رئیس‌جمهوری منتخب مردم شد که معنای جنگ تمدن‌ها را نفهمیده بود و از گفتگوی تمدنها صحبت کرد

پارسینه: علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه غرب برای حفظ بزرگی خود بر جهان به دنبال مقابله با اسلام است، عنوان کرد: روزی هانتینگتون، اندیشمند آمریکایی بر اساس گفته‌های پیشین اسحاق رابین، نخست‌وزیر اسبق اسرائیل، تئوری جنگ تمدن‌ها را مطرح کرد. در یک دوره‌ای رئیس‌جمهوری منتخب مردم ایران شد که معنای جنگ تمدن‌ها را نفهمیده بود و از گفت‌وگوی تمدن‌ها صحبت کرد. البته این‌ها خائن به نظام و انقلاب نبودند و فقط در صدد اصلاح بودند، اما مشکل اصلی‌ این بود که اینان به دنبال تفاهم با استکباری بودند که با همه وجهه ابرقدرتی خود بیش از چهار دهه از اسلام سیلی خورده بود.

ایسنا نوشت: نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مشکل آمریکا با ما اسلام است و راه حل مشکلات ما ارتباط با آمریکا نیست، چراکه غرب دشمن است و نمی‌توان به قرارداد‌ها و پیمان‌های غرب اعتماد کرد.
سید احمد علم‌الهدی صبح امروز اول آذرماه در افتتاحیه دوره بصیرتی جهاد تبیین که با حضور ۶۰۰ نفر از روحانیون استان‌های خراسان در مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) برگزارشد، اظهار کرد: بصیرت‌افزایی رسالت خطیری است که امام راحل در وصیتنامه خود به عنوان ماموریت بر عهده بسیج طلاب و روحانیون گذاشت. در وصیتنامه امام بحث مقابله با کجروی‌ها مطرح و تاکید شده در چنین موقعیتی بسیج طلاب و روحانیت باید در برابر انحراف بایستد و مقاومت کند.
وی با بیان اینکه وقایع امروز جهان تحقق فرمایش رهبری است که فرمودند جهان در پیچ تاریخی قرار گرفته، افزود: وقایع فلسطین بزرگترین نشان از رسیدن به این پیچ تاریخی است؛ یعنی جایی که دقیقاً مشخص می‌شود جریان حق به پرتگاه شکست می‌رود و یا به سلطه قطعی می‌رسد.
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه غرب برای حفظ بزرگی خود بر جهان به دنبال مقابله با اسلام است، عنوان کرد: روزی هانتینگتون، اندیشمند آمریکایی بر اساس گفته‌های پیشین اسحاق رابین، نخست‌وزیر اسبق اسرائیل، تئوری جنگ تمدن‌ها را مطرح کرد. در یک دوره‌ای رئیس‌جمهوری منتخب مردم ایران شد که معنای جنگ تمدن‌ها را نفهمیده بود و از گفت‌وگوی تمدن‌ها صحبت کرد. البته این‌ها خائن به نظام و انقلاب نبودند و فقط در صدد اصلاح بودند، اما مشکل اصلی این بود که اینان به دنبال تفاهم با استکباری بودند که با همه وجهه ابرقدرتی خود بیش از چهار دهه از اسلام سیلی خورده بود.
علم‌الهدی با بیان اینکه سوره کافرون گفت‌وگوی تمدن‌ها را رد می‌کند، گفت: با فرهنگ‌ها و تمدن‌های استکبار نمی‌توان هماهنگ شد و ۸ سال جریان برجام نیز این موضوع را اثبات کرد. مشکل آمریکا با ما اسلام است و راه حل مشکلات ما ارتباط با آمریکا نیست، چراکه غرب دشمن است و نمی‌توان به قراداد‌ها و پیمان‌های غرب اعتماد کرد.
وی با بیان اینکه چالشی که امروز با آمریکا داریم با چین و روسیه هم داریم، تاکید کرد: دنیا تبدیل به دهکده جهانی شده و هر قدرتی در دنیا ادعای مدیریت جهانی دارد، در حالیکه اسلام حاکمیت جهان را در اختیار قدرت نماینده خدا می‌داند و این چالش بزرگ ما با جهانخواران است. مسئله فلسطین هم خط مقدم این تقابل است. اکنون دنیا به سمت مدیریت جهانی نماینده خدا پیش می‌رود و در این میدان ما مبارز هستیم و زمینه ظهور حضرت با کشته‌شدن و قربانی‌شدن فراهم می‌شود.
امام جمعه مشهد ادامه داد: در طول تاریخ بشر سابقه ندارد تمام ملت‌ها از شرق تا غرب عالم در برابر جریان استکبار بایستند و این گونه از اسرائیل ابراز نفرت کنند. این به برکت دیپلماسی فعال ایران محقق شد که بسیج فراگیر علیه جنایتکاران صهیونیست رقم خورد.
علم‌الهدی بیان کرد: هیچ گاه کشور ما در حمایت از فلسطین کوتاهی نداشته و زمان تقابل کامل و واقعی در میدان هم که فرابرسد، پای دین خواهد ماند. تاکنون همواره دشمن با ایجاد فتنه به جنگ با ما آمده است و آنچه دشمن را به عقب راند، از خودگذشتگی بسیج بود. همچنین سردار سلیمانی نشان داد بسیج در دفاع از حرم هم همراه است و امید می‌رود استمراری قهرمانان بسیج را تا جبهه فلسطین نیز شاهد باشیم.
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: دشمن تلاش دارد گسست بین‌نسلی در ایران اسلامی ایجاد کند و در مقابل، ما تابلو‌های درخشانی همچون شهید حججی داریم که نشان می‌دهد همه سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی دشمن بی‌نتیجه خواهد ماند. بر این اساس است که می‌گوییم پایگاه تبلیغی امروز ما در مدارس و دانشگاه‌هاست تا از این گسست بین‌نسلی جلوگیری شود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  از چه راهی میشه بروی غزه ، یعنی جنگ با اسرائیل راحت تر از بحث با علم الهدی هست .
  تنها در آسیا دو کشور هست ، که با تفکر فله ای و دوغی و کشکی اداره می شود یکی ما هستیم و افغانستان . به هرحال مملکت داری اصول و روش خاصی دارد ، تعامل و ارتباط با جهان یک راهکار برای بقا و دوام یک حکومت هست . بحث گفتگوی تمدن ها یک راهکار بود که فشار جنگ افروز بودن ، محور شرارت بودن از کشور ما بر داشته شود و متاسفانه دولتهای بعد از دولت اصلاحات آنرا را دنبال نکرد و بعد از آن دولت اعتدال برای عدم فروپاشی ایران ، برای جلوگیری از جنگ داخلی ، جلوگیری از تجزیه ایران راهکار ، برجام را پیشنهاد دادند . چطور عربستان با اسلام، از ارتباط با دنیا به کشور پیشرفته با مردمی در رفاه و آسایش تبدیل شده ولی آمریکاها ....... می خواهند اسلام ما را ، از ما پس بگیرند . ما حتی تحمل تفکرات و نگاه و سخنان قاسم سلیمانی را نداشتیم ، اگر قرار باشد همه بسیجیان ما مثل قاسم سلیمانی به عدم تبعیض و فقر و جدایی مردم و خط کشی مردم‌، کشور نه مال حزب اللهی هاست !!! عدم دزدی و غذی !! اعتقاد داشته باشند ، والله قسم همین جناب علم الهدی و همفکرانشان ، از دشمنی و جنگ‌ در می آیند . کم کم به این نتیجه رسیده ایم که مثل پیرمردی که بر دوش وزیر کشاورزی روحانی زد و گفت ، مملکتتون مال خودتون و کشور سهم و حق شما حزب اللهی هاست ، چون ما از اصلاح و تغییر و آینده خوب با وجود تفکرات چون شما مایوسیم .

 • یک شهروند

  این آقا خودش معنی جنگ تمدن‌ها و گفت و گوی تمدن‌ها را نفهمیده
  چقدر بده که چون پدرزن رئیس جمهوره درباره همه چیز اظهار نظر میکنه

 • ناشناس

  سلام ظاهراً تو ایران فقط اقای علم الهدای از تمدن سیاست مملکت داری همه اینها ایشان مثل اینکه وارد هست ودیگران بیسواد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار