گوناگون

 ارتش بیانیه صادر کرد

 ارتش بیانیه صادر کرد

پارسینه: ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۲۶ آبان ماه سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد، بیانیه‌ صادر کرد. ارتش بیانیه صادر کرد

ايسنا نوشت: متن بیانیه به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
حماسه آزادسازی سوسنگرد از عنایات باریتعالی به رزمندگان اسلام و مصداق بارز «وَیَنصُرَکَ اللَّهُ نَصْرًا عَزِیزًا» بود که پس از فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود» با هدایت و راهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رقم خورد.

حماسه غرورآفرین آزادسازی سوسنگرد که با تکیه بر مقاومت، ایثار و ازخودگذشتی رزمندگان اسلام و همدلی و مشارکت مردم و غیورمردان نیروهای مسلح اعم از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی، رادارها و موشک های پدافند هوایی، خلبانان شجاع هوانیروز و همراهی و همدلی پاسداران غیور سپاه استان خوزستان و نقش بی بدیل لشکر ۹۲ زرهی خوزستان در ۲۶ آبان ماه سال ۱۳۵۹ انجام شد، نقش کلیدی در ادامه جنگ داشت و نقطه عطفی در ۸ سال دفاع مقدس بود.

حماسه سازی رزمندگان اسلام در شکستن محاصره سوسنگرد موجب تغییر سرنوشت نبردهای بعدی دراین منطقه شد، چرا که تصرف سوسنگرد به‌منزله اشغال خوزستان بود و در صورت موفقیت دشمن در اشغال سوسنگرد، شهر اهواز مورد تهدید جدی قرار می‌گرفت، اما پس از شکست محاصره سوسنگرد، ارتش بعث حالت «دفاعی» به خود گرفت و به ایجاد مواضع مستحکم پدافندی اقدام کرد.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره امام عزیز و راحل، شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و سالروز عملیات آزادسازی سوسنگرد و تجدید میثاق با فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) اعلام می دارد کارکنان ارتش همواره آموخته های دفاع مقدس را سرلوحه خود قرار داده و در صورت خطای دشمنان، درس فراموش ناشدنی به آن ها خواهند داد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار