گوناگون

دستورات جدید رئیس قوه قضاییه برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی

دستورات جدید رئیس قوه قضاییه برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی

پارسینه: رئیس قوه قضاییه گفت: تاکید می‌کنم دادستان‌ها و مقامات ذی‌صلاح قضایی مقوله اجرای قانون در بحث مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را از فراجا مطالبه کنند و فراجا و وزارت کشور نیز در این عرصه به میدان بیایند؛ نباید منتظر تصویب لایحه مرتبط با حجاب بود.

تسنیم نوشت: حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ رئیس قوه قضاییه امروز (دوشنبه هشتم آبان) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضاییه، با تأکید مجدد بر مقوله مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی به‌ویژه در بحث عفاف و حجاب گفت: دادستان‌ها و مقامات ذی‌صلاح قضایی مقوله اجرای قانون در بحث مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را از فراجا مطالبه کنند و فراجا و وزارت کشور نیز در این عرصه به میدان بیایند.

وی افزود: نباید منتظر تصویب لایحه مرتبط با عفاف و حجاب ماند بلکه همانطور که بارها تأکید کرده‌ایم باید در این زمینه از ظرفیت‌های قانونی موجود بهره گرفت؛ به‌ویژه در قبال افرادی که در زمین دشمن بازی می‌کنند و ناهنجاری‌ها را ترویج می‌دهند؛ قطعاً باید مطابق قانون در مقابل این افراد ایستاد و با آنان برخورد کرد.

اتخاذ تصمیم برای مقابله با سارقان خرد

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: در بحث مقابله با سرقت به خصوص سرقت‌های خُرد که در معابر و خیابان‌ها صورت می‌گیرد و سبب بروز ناامنی و ایجاد اضطراب در شهروندان می‌شود نیز فراجا با سازوکارهای مناسب، اتخاذ تدبیر و عمل کند و دادستان‌ها و مقامات ذی‌صلاح قضایی هم در قبال این قبیل جرائم، مطابق قانون مبادرت به صدور احکام و اعمال مجازات‌های بازدارنده کنند و به خسارت‌هایی که به مال‌باختگان تحمیل می‌شود نیز عنایت داشته باشند.

امید دشمن به ترویج هنجارشکنی میان جوانان

رئیس قوه قضاییه با اشاره به راهبرد دشمن برای اثرگذاری سوء بر اذهان جوانان ایران اسلامی، گفت: اگرچه قاطبه جوانان ما دل‌بسته و مقیّد به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و ملی هستند اما امروز دشمن امید زیادی به ترویج هنجارشکنی در میان جوانان ما بسته است؛ لذا وظیفه همه قوا و نهادها به‌ویژه دستگاه‌های فرهنگی آن است که برای مقابله با ترفندها و شگردهای دشمنان در این عرصه، اتخاذ تدبیر و عمل کنند و خدای‌ ناکرده چنانچه در این زمینه غفلت شود، ممکن است دشمن موفق به اثرگذاری سوء بر اذهان برخی از جوانان ما شود.

تأکید بر عزم دستگاه قضایی در امر مقابله با فساد و مفسد

اژه‌ای با تأکید مؤکد و مجدد بر عزم دستگاه قضایی در امر مقابله با فساد و مفسد، گفت: امروز ممکن است به‌واسطه وجود برخی از مشکلات اقتصادی، عده‌ای بخواهند سوءاستفاده‌هایی را داشته باشند، لذا ما در دستگاه قضایی باید به طور جدی در امر مبارزه با فساد اقتصادی به دولت کمک کنیم و یاری‌رسان دولت در مقوله تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد تولید و مهار تورم باشیم. ضروری است با هم‌افزایی نیروها و ظرفیت‌ها از هرآنچه که موجب ناآرامی و سوءاستفاده دشمن می‌شود پرهیز کنیم و هر آنچه سبب امیدآفرینی به مردم می‌شود را تقویت گردانیم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه نشست امروز خطاب به همه مقامات و بخش‌های قضایی تأکید کرد که اقدامات خود را با استعانت از خداوند و منطبق با موازین قانونی، با قدرت و تدبیر و استحکام انجام دهید و پس از آن، نگران سرزنش سرزنشگران و خوب گفتن‌ها و بد گفتن‌ها نباشید.

آزادگان جهان به وظیفه خود برای توقف جنایات صهیونیست‌ها جامه عمل بپوشانند

وی ضمن اظهار تأسف و تأثر در قبال استمرار جنایات بی‌حد و حصر رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و کشتار زنان و کودکان با بمب‌ها و حمایت‌های آمریکایی‌ها، اظهار کرد: جریان مقاومت با ایمان راسخ در مقابل صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی و غربی آنها ایستاده و مردم غزه نیز علی‌رغم انواع و اقسام فشارها و تضییقات، تن به کوچ اجباری نداده‌اند. در اینجا ضروری است که همه کشورهای اسلامی و همه آزادگان جهان به وظیفه خود برای توقف جنایات صهیونیست‌ها جامه عمل بپوشانند.

تقدیر از افتخارآفرینان بازی‌های پاراآسیایی

رئیس قوه قضائیه همچنین در این نشست به برخی از مناسبت‌ها و رخدادها نیز اشاره داشت و مشخصاً کسب پیروزی‌های متعدد ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان در مسابقات پاراآسیایی هانگژو و کسب 131 مدال کاروان فرزندان ایران را تبریک گفت و امر مهم‌تر از کسب مدال‌های رنگارنگ را به نمایش گذاشتن ارزش‌های اسلامی و غیرت دینی توسط ورزشکاران جانباز و معلول ایران اسلامی دانست.

رئیس قوه قضاییه همچنین هفته پدافند غیرعامل را گرامی داشت و گفت: در جنگ ترکیبی تحمیل شده از ناحیه دشمن، باید پدافند غیرعامل را در وهله نخست از خودمان آغاز کنیم و با تهذیب نفس و گسترش روحیه همکاری و تعاون و همچنین اتخاذ رویکردهای مدبرانه، منسجم و وحدت‌آفرین، دشمن را در پیشبرد جنگ ترکیبی‌اش بیش از پیش ناکام بگذاریم.

گرامی‌داشت روز بسیج دانش‌آموزی و سیزدهم آبان

رئیس قوه قضاییه هشتم آبان سالروز شهادت محمدحسین فهمیده که روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی نامگذاری شده است و همچنین سیزدهم آبان سالگرد کشتار دانش‌آموزان انقلابی توسط دژخیمان رژیم طاغوت و همچنین تسخیر لانه جاسوسی را گرامی داشت و گفت: قاطبه نوجوانان و جوانان ما امروز انسان‌هایی با بصیرت و ولایتمدار هستند و علی‌رغم همه دسیسه‌های دشمنان، در عرصه‌های مختلف مشغول مجاهدت و کمک به پیشرفت ایران اسلامی هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار