گوناگون

سردار دهقان رئیس بنیاد مستضعفان شد

سردار دهقان رئیس بنیاد مستضعفان شد

پارسینه: سردار حسین دهقان وزیر پیشین دفاع به عنوان رئیس جدید بنیاد مستضعفان منصوب شد.

به گزارش ایسکانیوز، اخبار منابع غیر رسمی حاکی از آن است که سردار حسین دهقان وزیر پیشین دفاع به عنوان رئیس جدید بنیاد منصوب شده و کار خود را با دیدار معاونان و مدیران آغاز کرده است.

حسین دهقان در ۱۲ اسفند ماه سال ۱۳۳۵ در شهرضای اصفهان متولد شده است. او مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی متالوژی و دکترایش را در رشته مدیریت از دانشگاه تهران دریافت کرده است.

او از سال ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسدران انقلاب اسلامی درآمد، در سال های دهه ۶۰ فرماندهی سپاه یکم و قرارگاه عملیاتی ثارالله و نیز فرماندهی عالی مجموعه یگان های رزمی استان تهران را برعهده داشت، او در فاصله سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ جانشین فرمانده نیروی هوایی سپاه و از سال ۱۳۶۹ به مدت یک سال فرماندهی نیروی هوایی سپاه را برعهده گرفت.

پس از پایان دفاع مقدس در سال های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه و بنیاد تعاون بود. سردار دهقان در دولت های هفتم و هشتم عهده دار مسئولیت جانشینی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شد.

دهقان در سال ۱۳۹۲ به عنوان وزیر دفاع پیشنهادی در دولت اول دکتر حسن روحانی به مجلس معرفی شده و توانست اعتماد نمایندگان را جلب کند، او از تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ نیز با حکم مقام معظم رهبری مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی شد.

سردار دهقان به عنوان نامزد ریاست جمهوری برای شرکت در انتخابات سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرد، و پیش از اعلام کاندیداهای مورد تائید شورای نگهبان به نفع سیدابراهیم رئیسی از حضور در انتخابات انصراف داد.

فهرست سایر مسئولیت ها:

معاون رئیس جمهور
ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت هشتم و نهم
جانشین وزیر دفاع در دولت هفتم و هشتم

وی از نخستین افرادی است که برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندیدا اعلام آمادگی کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار