گوناگون

چرا سفر احمدی نژاد به گواتمالا لغو شد؟+تصاویر

چرا سفر احمدی نژاد به گواتمالا لغو شد؟+تصاویر

پارسینه: محمود احمدی نژاد صبح امروز عازم یک کشور آمریکای مرکزی شد.

محمود احمدی نژاد در پاسخ به دعوت رسمی دولت و دانشگاه گواتمالا ، امروز (پنجشنبه) جهت شرکت در یک سمپوزیوم بین المللی چهار روزه پیرامون «مدیریت جامع منابع آبی در جهان» ، عازم این کشور در آمریکای مرکزی می شود.

احمدی نژاد از کشور خارج شد+تصاویر

احمدی نژاد از کشور خارج شد+تصاویر

احمدی نژاد از کشور خارج شد+تصاویر

احمدی نژاد از کشور خارج شد+تصاویر

در پی انتشار خبر ممانعت از سفر احمدی‌نژاد به کشور گواتمالا، پیگیری خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت این کشور و امکان تهدیدات امنیتی، به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز برخی کانال‌های خبری نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق، اعلام کردند که وی در پاسخ به دعوت رسمی دولت و دانشگاه گواتمالا، جهت شرکت در یک سمپوزیوم بین‌المللی چهار روزه عازم این کشور در آمریکای مرکزی شده است.
ساعتی بعد از انتشار این خبر، ادعا شد که برخی عوامل اطلاعاتی و امنیتی با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن ضبط گذرنامه احمدی نژاد از سفر وی به گواتمالا ممانعت شده است.
در این باره بعضی منابع امنیتی به خبرنگار تسنیم گفتند که پیشتر برخی دستگاه‌های امنیتی با توجه به وضعیت کشور گواتمالا و امکان تهدیدات امنیتی برای او در این سفر به وی گفته بودند که از این سفر خودداری کند.
به گفته این منابع، ایران در کشور‌ گواتمالا سفارتخانه فعالی ندارد و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی و بعضی گروه‌ها نیز در این کشور فعالیت قابل توجهی دارند.
این منابع گفتند که با توجه به اعلام پیشین به آقای احمدی نژاد و همچنین جلوگیری از خطرات احتمالی امنیتی این سفر برای این مقام سابق کشورمان، از سفر امروز او به گواتمالا ممانعت به عمل آمد؛ رعایت جوانب امنیتی برای هرکدام از مقامات فعلی و سابق، صرف نظر از مواضع سیاسی آنها، جزو مسایلی است که دستگاه های امنیتی به صورت معمول به آن توجه دارند.
منبع: تسنیم

ارسال نظر

 • ناشناس

  اره جون عمه ات . مردم هم باور کردند

 • ناشناس

  اخی خدا حفظتون کنه که اینقدر مراقب جون مخالفان حاکمیت هستید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار