گوناگون

واکنش سخنگوی دولت به طرح اصطلاح «بانوی اول»

واکنش سخنگوی دولت به طرح اصطلاح «بانوی اول»

پارسینه: سخنگوی دولت گفت: اصطلاح «بانوی اول» را مجری مراسم برای همسر رئیس‌جمهوری به کار برد و چون در آن مراسم میهمانان خارجی حضور داشتند و تعبیر «بانوی اول» در ذهن آنان مفهومی پیدا می‌کرد، همسر رئیس‌جمهوری در مقام نفی این تعبیر، توضیحاتی اظهار کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره علت به کاربرده‌شدن اصطلاح « بانوی اول » در مراسمی با حضور همسر رئیس‌جمهوری، تصریح کرد: این اصطلاح را مجری آن مراسم برای همسر رئیس‌جمهوری به کار برد و، چون در آن مراسم میهمانان خارجی حضور داشتند و تعبیر «بانوی اول» در ذهن آنان مفهومی پیدا می‌کرد، همسر رئیس‌جمهوری در مقام نفی این تعبیر پشت تریبون توضیحاتی اظهار کرد. در واقع این توضیح برای اصلاح آن ذهنیت غلط بود.

وی تاکید کرد: هیچکدام از اعضای خانواده رئیس‌جمهوری جایگاهی در دولت ندارند، اما طبعا همسر رئیس‌جمهوری شخصیت حقیقی خود را دارد و استاد همین دانشگاه شهید بهشتی و از جمله استادان شناخته‌شده فضای دانشگاهی است.

دبیر هیئت دولت یادآور شد: در کشور ما بانوی اول حتماً همسران و مادران شهدا هستند بانوی اول آن مادر شهید مفقودالاثری است که وقتی استخوان‌های فرزندش را آوردند، از خجالت مادر شهید دیگری که فرزندش پیدا نشده بود حتی به استقبال پیکر فرزندش نرفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار