گوناگون

دست رد آمریکا به سینه امیرعبداللهیان

دست رد آمریکا به سینه امیرعبداللهیان

پارسینه: «حسین امیرعبداللهیان در جریان سفر به آمریکا درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتن و بازدید از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن را داشته که با ان موافقت نشده است.»

جماران نوشت: اگر با درخواست وزیرخارجه ایران برای سفر به پایتخت آمریکا موافقت شده بود، این اولین سفر یک دیپلمات ارشد ایرانی در 14 سال گذشته به واشنگتن بود.
سفارت ایران در واشنگتن از سال ۱۹۸۰ فعال نبوده است. جمهوری اسلامی ایران یک نمایندگی دائمی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و یک دفتر حافظ منافع در سفارت پاکستان در واشنگتن دارد.

چندین منبع آگاه ایرانی که نخواستند نامشان فاش شود به امواج مدیا گفتند که امیرعبداللهیان از زمان تصدی ‌پست وزیر خارجه، چشم به سفر به واشنگتن داشته است.

یک منبع ارشد به Amwaj.media گفت: «دفتر حافظ منافع ایران بزرگترین مأموریت ما [در ایالات متحده] است و سال‌هاست که به یک مقام رسمی اجازه بازدید از آن دفتر داده نشده است.» به گفته این منبع، انگیزه امیرعبداللهیان این بود که از نزدیک در جریان تحولات جاری در این بخش قرار بگیرد.

دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن کارهای کنسولی ایرانیان را انجام داده و تحت پرچم پاکستان به عنوان حافظ منافع ایران فعال است.

ارسال نظر

 • سعید

  وقتی پول آزاد شده تان با نظارت باید هزینه شود تقاضاهای دیگر شما طبیعتا خارج از عرف و قابل پرداختن نیست چرا جایگاه تان را متوجه نمیشوید حالا درداخل جور دیگه تعریف میکنید بماند

 • رضا

  دلواپسا صداشون درنمیاد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار