گوناگون

خط و نشان یک نماینده مجلس برای بازیگران زن بدحجاب

خط و نشان یک نماینده مجلس برای بازیگران زن بدحجاب

پارسینه: نماینده اصفهان در مجلس از اجرای لایحه عفاف و حجاب از مهرماه خبر داد و گفت: تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون موظفند از بازیگران و مجریانشان تا دوسال پس از پخش اثر مذکور، تعهد التزام به قانون بگیرند.

فارس نوشت: امیرحسین بانکی‌پور نماینده اصفهان اظهار کرد: سخت ترین مجازات‌ها برای افرادیست که با بیگانگان در ارتباط هستند.

وی از وجود مافیای چادر مشکی در کشور خبر داد و گفت: مافیای سختی پشت واردات چادر مشکی وجود دارد که نیاز است به جد دولت برای تاسیس کارخانجات تولید چادر مشکی وارد عرصه شود.

بانکی‌پور با بیان اینکه دایم در رسانه‌ها روایت سازی غلط از قانون عفاف و حجاب می‌شود که بسیار دور از واقعیت و به گونه‌ای که بعضی از شایعات شبیه به جوک مطرح شده است، افزود: قانون نهایی مصوب شده بسیار متفاوت از شایعات اخیر برخی رسانه های به خصوص معاند است. مثلاً در قانون چیزی به اسم شوکر وجود ندارد اما در خبرها دیدیم شایعه‌ای در این مورد منتشر شده بود.

نماینده اصفهان در خصوص مجازات‌ها در لایحه عفاف و حجاب اظهار کرد: مجازات‌ها اینگونه است که فراجا ابتدا متخلفین را جریمه می کند و اگر نیاز بود در برخی موارد متخلف به دادگستری معرفی می شود که قوه قضاییه موظف است مراکز رسیدگی سریع به متخلفین قانون را ایجاد کند.

اجرای قانون عفاف و حجاب از مهرماه

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: مجازات‌های درنظر گرفته شده برای متخلفین، بسیار بازدارنده است و نیاز به اطلاع رسانی عمومی دارد.

وی بیان کرد: تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون موظفند از بازیگران و مجریانشان تا دوسال پس از پخش اثر مذکور، تعهد التزام به قانون بگیرند و در صورت عدم رعایت افراد و نداشتن ضمانت، علاوه بر جلوگیری از پخش اثر مذکور، شخص تهیه کننده جریمه خواهد شد.

بانکی‌پور با بیان اینکه طبق تحقیقات انجام گرفته مشخص شد پس از ارسال پیامک اخطار برای متخلفین، بالای نود درصد از متخلفین قانون را رعایت کردند خاطرنشان کرد: این نشان می دهد با جریمه بازدارنده، نیازی به برخورد های دیگر وجود ندارد.

نماینده اصفهان در مجلس در عین حال تاکید کرد که معیشت مردم، فقر و فساد مسئله اول مجلس شورای اسلامی است.

وی در خصوص زمان اجرای لایحه عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که از مهرماه قانون اجرا شود و تا آذر ماه ساختار شکنی تا حدود زیادی جمع خواهد شد.

بانکی‌پور یادآور شد: بالای نود درصد قانون، جنسیتی نیست و مرد و زن ندارد به غیر از کشف حجاب که در چند بند ذکر شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اقتدار به دو گونه داخلی و بین المللی است، اظهارکرد: حجاب نقش کلیدی در اقتدار داخلی نظام دارد. اگر فردا صبح مردم تصمیم گرفتند چراغ قرمز را رد کنند دیگر هیچ یک از قوانین راهنمایی رانندگی را نمی‌توانیم اجرا کنیم. واقعه کشف حجاب اخیر، مقدمه شکستن اقتدار فرهنگی نظام بود که تبعاتش به مراتب در آینده برای حتی مخالفان حجاب رویت خواهد شد. به همین منظور لازم است نظام اقتدار خود را در این موضوع نشان دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این قانون عفاف و حجاب یکی از ملاحظات‌مان این بود که تقابل مردم با مردم را نداشته باشیم و همه چیز هوشمند خواهد بود

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار