گوناگون

کنایه تند صادق زیباکلام به مسئولان

کنایه تند صادق زیباکلام به مسئولان

پارسینه: صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی گفت : در پاییز سال گذشته صحبت از گفت وگو و شنیدن صدای مردم می‌کردند و حالا صحبت از جریمه، حبس و پلمپ است.

به گزارش پارسینه؛ خبرفوری نوشت: صادق زیباکلام ، استاد علوم سیاسی گفت: در پاییز سال گذشته صحبت از گفتگو و شنیدن صدای مردم می‌کردند و حالا صحبت از جریمه، حبس و پلمپ است.

سوال من از مسئولین این است که ارزش‌های اخلاقی در جامعه در این مدت که وضع حجاب آزاد گذاشته شد، چقدر تغییر کرده و آیا اصلا تغییر کرده است؟ این سیاست‌های جدید، راه به جایی نخواهد برد، همانطور که در ۴۴ سال گذشته با شکست مواجه شده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  در مورد حجاب هیچ نظری ندارم ولی اعتقاد دارم وقتی یک مسئله در جامعه قانونی هست ، این قانون باید برای همه باشد نه فقط یک عده خاص . پس وقتی حجاب قانونی هست باید همه عرف را رعایت کنند . اینکه راهکارهای مملکت داری ما در طول این ۴۶ سال اشتباه بوده ، درست هست و ما باید از انتخابات آینده ،برنامه ریزی برای تغییرات و اصلاحات را شروع کنیم .
  ۱؛ دعوت از همه احزاب سیاسی برای شرکت در انتخابات به عنوان نماینده مردم
  ۲؛ عدم دخالت ارگانها و نهادها ، سفارش فلان فلان برای حضور در انتخابات
  ۳؛ احزاب سیاسی اصلاح طلب ، اعتدال گرا و اصول گرای میانه رو از همین امروز نماینده گان خود را در قالب لیست ، لیستی که با تایید حزب هست ، آماده کنند
  ۴؛ اصول گرایان تندرو تحت عنوان انقلابی ، که وقتی راه را به آنها نشان می دهی که این راه درست هست ، از سر لجبازی ، منافع گروهی و شخصی ، میز ، صندلی و پول ، هر ساعت در چاله می افتند ، در چاه می افتند ، در دره می افتند وقتی نجاتشان می دهی ، می بینی که کشور های عربی طلبکارمان شده اند ، بهتر هست تغییر رویه و رویکرد ، رفتار بدهند .
  ۵؛مسئولین عزیز و گرامی هم ممیزی ، فیلتر ، انتصاب ، نظارت ، سفارش ، باند ، قوم و خویشی ، جناحی ، الک ، آرد بیز ، آبکش .... را کنار بگذارند ، اجازه بدهند که مجلس آینده و انتخابات آینده آغازی باشد برای تغییر و تحول بزرگ برای نجات ایران ، نماینده گان انقلابی شاسی بلند سوار ، در حالی که مردم سیستان در صف نوبت رادیولوژی و در گرد و خاک و طوفان شن زندگی می کنند ، سرنوشتمان را به سرنوشت مردم یمن می رسانند .
  ۶؛اجازه بدهید از همین امروز نماینده گان احزاب سیاسی ، کارشان را با برگزاری نشست و گفتگو با مردم شروع کنند ، اگر نماینده ای به شهرها سفر کرد ، مثل علی مطهری با گوجه و سنگ استقبالش نرونید ، مثل آقای احمدی نژاد یک سالن و مسجد در اختیارش بگذارید تا با مردم حرف بزنند . به قول محمدحسین پویانفر ، دوری و دوستی جواب نمی دهد . فرماندهان سپاه هم در این نشست ها شرکت کنند . (تفکر سعید قاسمی ، رائفی پور ، حسن عباسی ، پناهیان ، حمید رسایی سالهاست منسوخ شده و جایگاهی بین مردم ندارند )
  ۷؛ ما بعد از ۴۶ سال نیاز هست با مردم تکلیفمان را روشن کنیم ، سنگهامان را با مردم واکنیم ، مردمی که ۴۶ سال زندگی در بحران به امید آینده روشن و خوب نشسته اند ، سالهاست با حاکمیت همراهی کرده اند ، در انتخابات ، در مشارکت ها ، ولی حاکمیت با مردم همراهی نکرد . همراهی به معنای رفع انزوای سیاسی ، پایان تنش و اختلاف منطقه ای و‌جهانی ، رفع مشکلات اقتصادی ، برنامه ریزی برای اقتصاد و کشور ، رفع محدودیت های اجتماعی ، قانون مندی و قانون گرایی حقوق شهروندی ، عدالت اجتماعی ، آزادی قلم و بیان ........ آشتی ملی و صلح با مردم ، انتخابات آزاد و احزاب سیاسی ، که سالهای اخیر در اعتراضات خیابانی از زبان معترضین و زبان همه ملت ایران می شنویم . انتخابات پیش رو آزمونی هست برای حاکمیت که بعد از ۴۶ سال تکلیف مردم را مشخص کنند ، مردمی که ۴۶ سال سردرگم ، چشم انتظار نشسته اند . صادقانه و رو راست به مردم حرفاهایشان را بگویید یا قصد ساختن دارید و یا ندارید ، مطمئناً آتش سوزی های اخیر از پتروشیمی اهواز تا لرستان و کرمان و هرمزگان و جنگل های کردستان، گروههای تروریستی جنوب تهران ....... هشداری هست که نسبت به سرزمینمان بی تفاوت نباشیم .

 • شیرین صفوی

  ساکت بابا

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ گویمت ای صادق زیبا کلام __ ابتدا از من و یارانت سلام __ ثانیاََ هر کو که خود را یک فهیم __ دیده در نیکی کند خود را سهیم __ پس ببین هر چیز را در جای خود __تا نگوئی هر چه را هر جا که شد __ خلق نیکو را ز قرآن کریم __ خود بیاموز تا نگهداری حریم __ یورش بیهوده بر این و بر آن __ آوری گر نشوی از دلبران __ آنچنان گو حرف ها پیوند دهی __ قلب ها را تا بمانی خود سهی __ کردن مردم جدا از یکدگر __ بد بسوزاند ز گوینده جگر __ آنچه لازم بود ترا گفتیم رفیق __ نک بخاطر می سپار خوب و دقیق __

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار