گوناگون

واکنش استاندار اربیل به حواشی نشست استانداران هم مرز ایران

واکنش استاندار اربیل به حواشی نشست استانداران هم مرز ایران

پارسینه: استاندار اربیل با بیان این‌که «ما برای حاکمیت و مرزهای جمهوری اسلامی احترام قائل هستیم» گفت: اقلیم کردستان هم دارای ساختار خاص خود از جمله نقشه، سرود و پرچم است و جمهوری اسلامی هم برای این موارد احترام قائل است.

عبدالرحمن خوشناو در گفت‌وگو با یک رسانه کردی درباره حواشی نشست اخیر استانداران هم مرز ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه توضیح داد: ما گلایه داشتیم در مورد این‌که پرچم اقلیم کردستان بصورت رسمی در همایش وجود نداشت و آن‌ها هم گفتند که هیچ حساسیتی با پرچم اقلیم کردستان ندارند و این مساله را تنها یک اشکال پروتکلی توصیف کردند و حتی آمادگی‌شان را هم برای نصب پرچم اعلام کردند.

ایسنا نوشت: وی هم‌چنین افزود: ما هیچگونه حساسیتی نسبت به مشارکت‌مان با لباس و پرچم و نقشه اقلیم روی سینه‌مان احساس نکردیم و خیلی عادی این موضوع پذیرفته شد، اما لازم است اشاره کنم که بعد از همایش این اقدام از سوی تندروها به عنوان یک رفتار ناشایست قلمداد شد.

وی با اشاره به بازخوردهای این موضوع در شبکه‌های اجتماعی با این رویکرد که حق حاکمیت جمهوری اسلامی بر خاک خودش پایمال شده است، در عین حال گفت: پرچم، لباس و نقشه اقلیم کردستان در چارچوب قانون اساسی عراق به رسمیت شناخته شده و همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران به آن احترام می‌گذارند و این اقدام به هیچ عنوان پایمال کردن حاکمیت و مرزهای جمهوری اسلامی ایران نیست. این فشار و هجمه‌هایی که به جناب وزیر کشور، استانداران و سایر مسئولان جمهوری اسلامی هست بیشتر بخاطر کم کردن اهمیت این توافقات است و ممکن است که در درون خود جمهوری اسلامی هم کسانی باشند که نخواهند روابط بازرگانی ایران و اقلیم کردستان ارتقا و توسعه یابد که عمدتا از ناحیه تندروهاست‌.

استاندار اربیل ادامه داد: باز هم تاکید می‌کنم که ما برای حاکمیت و مرزهای جمهوری اسلامی احترام قائلیم و اقلیم کردستان هم دارای ساختار خاص خود از جمله نقشه، سرود و پرچم است و در جمهوری اسلامی ایران هم برای این موارد احترام قائل هستند.

ارسال نظر

 • tofan

  بنده بعنوان یک ایرانی سکوت مقامات سران جمهوری اسلامی رو درمقابل این حرکت نماینده استاندار اردبیل ونماینده اقلیم کردستان عراق رو کاملأ توهین به ایرانو ایرانی میدونم بانقاشی کثیفی که ازاون بعنوان پرچم مزخرف اقلیم کردستان نشون دادن درواقع توهین مستقیم به مردم ترک زبان آذربایجان غربی کردن ومسئولین جمهوری اسلامی باسکوتشون نشون دادن که راضی به تجزیه ایران زمین هستند آذربایجان غربی سر ایران بزرگ هستش پس آقایون مقامات بلند پایه ی نظام جمهوری اسلامی اگه این تجزیه طلبی نیست پس باید اسمشو چی گذاشت من واقعأبعنوان ایرانی ازهمه تون متأسف و متأثر شدم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار