گوناگون

پشت پرده فیلم شلیک تیر خلاص طالبان به سرباز ایرانی چیست؟

پشت پرده فیلم شلیک تیر خلاص طالبان به سرباز ایرانی چیست؟

پارسینه: فیلمی که از ساعاتی پیش در فضای مجازی با ادعای شلیک تیر خلاص توسط نیرو‌های طالبان به مرزبانان ایران منتشر شده، قدیمی است و مربوط به درگیری دو روز پیش در منطقه سیستان نیست.

تسنیم نوشت: ۳ روز پیش (۶ خرداد) در مرز ایران و افغانستان درگیری چند ساعته‌ای بین مرزبانان ایران و نیروهای نظامی طالبان رخ داد.

از همان ساعات اولیه وقوع درگیری تصاویر و فیلم‌های مختلفی با این ادعا که مربوط به صحنه‌های درگیری همان روز است در فضای مجازی به شکل گسترده‌ای منتشر شد و کار به جایی رسید که حتی برخی مدعی شدند که ایران با موشک به شهر زرنج و فرودگاه آن حمله کرده است؛ ادعایی که به سرعت تکذیب و مشخص شد درگیری محدود به همان نقطه و با سلاح‌های سبک بوده است.

در ادامه با توجه به اینکه در جریان این درگیری یکی از نیروهای مرزبانی ایران به شهادت رسید، موج جدیدی از فیلم‌های قدیمی روانه فضای مجازی شد و آخرین مورد از فیلم‌های منتشرشده، کلیپی است که از دیشب با عنوان لحظه شلیک تیر خلاص طالبان به سرباز مرزبان جمهوری اسلامی ایران در حال انتشار است که پیگیری‌ها نشان داد این فیلم نه‌تنها مربوط به درگیری روز ۶ خرداد نیست که با توجه به جغرافیای کوهستانی این فیلم، مشخص است که چنین منطقه‌ای در هیچ نقطه از سیستان وجود ندارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار