گوناگون

طراحی و ساخت شناور شهید سلیمانی با برد ۲۰۰۰ کیلومتر در نیروی دریایی سپاه

طراحی و ساخت شناور شهید سلیمانی با برد ۲۰۰۰ کیلومتر در نیروی دریایی سپاه

پارسینه: فرمانده نیروی دریایی سپاه از طراحی و ساخت شناور شهید سلیمانی در این نیرو خبر داد و گفت: موشک‌های این شناور که تا ۲ هزار کیلومتر برد دارد به نام‌های شهیدان سلیمانی، باقری، صیاد شیرازی و رئیسعلی دلواری است.

تسنیم نوشت: سردار علیرضا تنگسیری شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای دلوار تنگستان با اشاره به ساخت شناور شهید سلیمانی و الحاق آن به نیروی دریایی سپاه، اظهار داشت: کلاس شناور حاج قاسم سلیمانی در نیروی دریایی سپاه طراحی و ساخته شده که یکی از آنها به نام این سردار بزرگ اسلام است.

وی شناور حاج قاسم سلیمانی را منحصر به فرد دانست و تصریح کرد: این شناور در ایران توسط جوانان 35 ساله در نیروی دریایی سپاه طراحی شده و دارای کاتاماران بدنه دوجداره است به گونه‌ای که اگر یک سمت آن مورد اصابت قرار بگیرد و سمت دیگر عملیاتی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اضافه کرد: شناور شهید سلیمانی تنها شناور جمهوری اسلامی ایران است که دارای موشک‌های سطح به هوا عمود پرواز بر روی آن قرار دارد.

تنگسیری برد موشک‌های مستقر بر روی شناور کلاس حاج قاسم سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: موشک‌های این شناور از 40 کیلومتر تا 2 هزار کیلومتر برد دارد.

وی با بیان اینکه یکی از این شناورها به نام حاج قاسم سلیمانی است گفت: شناور دیگر این مجموعه به نام شهید باقری است که در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه مستقر می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران شناور سوم کلاس حاج قاسم سلیمانی را به نام شهید صیاد شیرازی دانست و بیان کرد: شناور بعدی این کلاس به نام شهید رئیسعلی دلواری ساخته می‌شود.

تنگسیری بیان کرد: افتخار می‌کنیم یکی دیگر از شناورهای کلاس حاج قاسم سلیمانی به نام یک شهید از خطه دلوار تحت عنوان رئیسعلی دلواری نام‌گذاری می‌شود تا در مقابل استکبار جهانی در خلیج فارس بایستد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار