گوناگون

لفاظی های جدید رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا علیه ایران

لفاظی های جدید رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا علیه ایران

پارسینه: ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه استماع کنگره آمریکا در هراس از پیشرفت برنامه هسته ای ایران مدعی شد ایران ظرف چند هفته می تواند مواد کافی برای بمب هسته ای داشته باشد.

ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در جلسه استماع کنگره آمریکا مدعی شد: ایران می‌تواند ظرف چند هفته مواد کافی برای بمب هسته‌ای داشته باشد و می‌تواند ظرف چند ماه یک بمب واقعی بسازد.

این مقام نظامی آمریکایی ادعا کرد: ایران اقداماتی را برای توسعه توانایی های خود برای تولید سلاح های هسته ای انجام داده است. اگر ایران سلاح هسته‌ای تولید کند، چندین گزینه برای فرماندهی آمریکا وجود دارد.

وی همچنین گفت: چین و روسیه توانایی‌ و قدرت برای تهدید منافع آمریکا دارند اما جنگ با این دو کشور حتمی یا نزدیک نیست.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیش از این نیز مدعی شده بود که ایران می‌تواند در کمتر از۲ هفته مواد شکافت پذیر برای ساخت بمب اتمی تولید کند.

میلی در مجلس نمایندگان آمریکا ادعا کرده بود: ایران می‌تواند در مدت کمتر از دو هفته مواد شکافت پذیر برای ساخت یک بمب هسته‌ای تولید کند و تنها چند ماه برای ساخت یک بمب اتمی واقعی زمان نیاز دارد.

وی اتصریح کرده بود: اما ایالات متحده، همچون یک سیاست، متعهد است که ایران یک سلاح هسته‌ای وارد عرصه نخواهد کرد.

اظهارات این مقامات آمریکایی درحالی مطرح می شود که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هفتم اسفند در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس اعلام کرد که ایران تصمیمی برای برنامه تسلیحاتی هسته‌ای ندارد.

وی در پاسخ به پرسش این شبکه درباره اینکه آیا ایران تصمیمی برای ساخت سلاح هسته ای دارد؟ گفت: تا جایی که می‌دانیم، اعتقادی نداریم که رهبران تهران تصمیمی برای از سرگیری برنامه تسلیحاتی که در پایان سال ۲۰۰۳ تعلیق کرده بودند، گرفته باشند./ایرنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  امریکا غلط زیادی کرده گذشت ان زمانی که امریکا ایران را تهدید میکرد ایران ابر قدرت بدون رغیب منطقه
  ما سپاه قدرتمند داریم ارتش پر قدرت داریم بسیج بی ترمز داریم و ملت وطن پرست اماده جان فشانی برای حفظ خاک وطن داریم دمار از روزگار امریکا در میاوریم

 • ایرانی

  آمریکا و مقامات آمریکا غلط زیادی کردن ... آمریکا هر کشوری را در نقطه ضعف ببیند حتما حمله می‌کند به اون کشور ... و ایران در اوج قدرت در منطقه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار