گوناگون

واکنش عجیب لبنان به توافق ایران و عربستان

واکنش عجیب لبنان به توافق ایران و عربستان

پارسینه: وزیر امور خارجه و اتباع خارجی در دولت موقت لبنان ضمن استقبال از بیانیه سه جانبه چین، عربستان و ایران، خاطرنشان کرد: توافق عربستان و ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارت‌ها، تاثیر مثبتی بر تمامی روابط منطقه ای در آینده نزدیک خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری النشره لبنان، عبدالله بوحبیب، در حساب کاربری وزارت خارجه لبنان در شبکه های اجتماعی خاطرنشان کرد: لبنان در تاریخ خود همواره بهای اختلافات منطقه ای را پرداخته است و از این رو، امیدوار است این اقدام به تقویت ارکان امنیت و ثبات در منطقه و تحکیم همکاری‌های مثبت و سازنده کمک کند تا کشورهای منطقه، ملت‌های آنها و جهان نیز از منافع آن بهره مند شوند.

بوحبیب «استفاده از این فرصت برای گفتگوی جهان عرب با ایران بر اساس احترام به حاکمیت کشورها، عدم مداخله در امور داخلی آنها و اصول حسن همجواری» را خواستار شد و افزود: این همان مبانی مورد توافق شرکت کنندگان در نشست سه جانبه پکن بوده است.

وی از تلاش ها و اقدامات خوب انجام شده چندین کشور و در راس همه عراق و عمان، برای رفع اختلاف و کاهش تنش و میانجیگری اخیر چین که به تحقق این توافق مهم ختم شد، تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

 • سعید

  موضوع اعجاب انگیزی در بیانیه دیده نمیشود طبیعی است حاصل اختلاف در منطقه ای به سایر ساکنین هم تسری می یابد

 • ناشناس

  حالا هی تانکرهای سوخت رابرای اینها بفرستید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار