گوناگون

واکنش آیت الله جوادی آملی به مسمویت دانش آموزان

واکنش آیت الله جوادی آملی به مسمویت دانش آموزان

پارسینه: مرجع تقلید شیعیان گفت: با تلاش و کوشش خود، نگرانی خانواده‌های دانش آموزان را در پی حوادث اخیر رفع کنید و برای بچه‌های مدرسه و اولیای آن‌ها امنیت بیاورید.

آیت‌الله جوادی آملی ۱۱ اسفند در دیدار با فرمانده کل نیروی انتظامی کشور که در قم برگزار شد، عنوان کرد: شما که مسئول امنیت کشور هستید باید بدانید که امنیت با علم، فهم، تدبیر و ادب به دست می‌آید و امور نظامی دارای سهم کمتری است.

به نقل از ایسنا؛ وی افزود: قرآن کریم می‌فرماید که شما فرزندان ابراهیم خلیل هستند و باید راه پدر را بروید، ابراهیم خلیل بعد از بنای مسجد و کعبه آن را کافی ندانست و گفت این مسجد یک شهر آباد هم می‌خواهد و سپس گفت شهر آباد، باید امنیت آن حفظ شود ﴿وَإِذْ قَالَ إِبْرَاهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا بَلَدًا آمِنًا﴾، لذا اگر ما نیز قرآنی می‌اندیشیم باید امنیت را برای همگان حفظ کنیم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: بر همین اساس لازم است تا با تلاش و کوشش خود، نگرانی خانواده‌های دانش آموزان را در پی حوادث اخیر رفع کنید و برای بچه‌های مدرسه و اولیای آن‌ها امنیت بیاورید.

وی افزود: هیچ کار و حادثه‌ای در نظر شما سنگین نباشد، بلکه به کار بگویید ما صاحب کار داریم و آن خداست که کل این عالم به اراده اوست و او کار‌های سنگین را اداره می‌کند و اگر ارتباط خود را با خدای خود صمیمی کنید می‌توانید با او مناجات و راز نیاز داشته باشید.

وی اظهار کرد: بردن نام امام و رهبری و بسم الله گفتن و این‌ها کافی نیست این امور بیش از آن که اسلامی باشد، اسلام مالی است، در جنگ هشت ساله دفاع مقدس که جنگ جهانی علیه ما بود و همه کشور‌ها به جز چند کشور فقیر از متجاوز حمایت می‌کردند، ما سربلند بیرون آمدیم، چون نگاه اسلامی حاکم بود و الان نیز باید آن نگاه بر کشور حاکم باشد.

استاد حوزه علمیه گفت: ما کشور شاهنشاهی بودیم و نه شاهی؛ کشوری بزرگ که کشور‌های کوچک دور و بر را اداره می‌کرد، این افتخاری است، ما به ظلم و مادیت این‌ها افتخار نمی‌کنیم، اما ما بزرگ زاده‌ایم و دانشمندان بزرگ همچون فارابی داشته‌ایم که قبل از آنکه سعدی بسراید که «بنی آدم اعضای یکدیگرند» بار‌ها بیان داشت که ما باید زمین را آباد کنیم و نه ایران را! (الارض المعموره)، آن حکیم بزرگ به این فکر نبود که شهر را اداره و آباد کند، بلکه جهانی می‌اندیشید و به فکر آبادانی کل زمین بود!

آیت‌الله جوادی آملی تاکید کرد: باید جهانی فکر کرد و جهانی حرف زد، فکر جهانی این است که با دیگران تعامل و ارتباط برقرار شود، هر چند باید مواظب کید دشمنان هم بود و پس از ارتباط، انگشتان خود را بشمریم! اما این تعامل و این ارتباط باید وجود داشته باشد.

جوادی آملی یادآور شد: امیدواریم به برکت قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت، این سرزمین و امنیت آن تا ظهور حضرت صاحب الامر حفظ شود و به مسئولان نظامی و انتظامی نیز توفیق خدمت و آسیب شناسی و دشمن شناسی عنایت کند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  نگاه جهانشمول وفرا انسانی بزرگ مرد اخلاق باید ملکه ذهن مردم ومسئولین باشد

 • برادر جانباز

  دقیقا تحلیلی درست وبجا یک چیز دیگری که به صحبت شما آیت الله جواد آملی اضافه کنم این هست که سیاسیون مثل اول انقلاب باید یکی شوند ودرراه انقلابمان قدم بردارند وبسوی پیشرفت کشور قدم بردارند البته بایدبه تفکرات یکدیگر هم احترام گذاشت وباهم اتحاد داشته باشیم وقتی اتحاد درجامعه نباشد کشور یک روزی صدمه میبیند نمونه بارز آن در حکومت امیر المومنین حضرت علی (ع) نفاق فرق اوراشکافت وحکومت او را شکست بقول شما ما با اتحادمان در انقلابمان پیروز شدیم وبااتحادمردم با امام خمینی ره در جنگ بادنیا جنگیدیم وپیروز شدیم باید مسئولین وسیاسیون دست ازنفاق بردارند واز خود گذشتگی رااز شهیدان بیاموزندامروزه فقط مشکل جامعه اتحادهست وبس وسیاسیون دست بردارنداززدن برچسب به یکدیگر حال مردم دیگه ازاینجور برچسب زدنها بهم میخورد

 • ناشناس

  چقدر واکنش چقدر حرف لطفا ازجاهاتون بلند بشین بیان بیرون در کنارمردم واقعییت را ببینید و صادقانه طراح و دستور دهنده را بدید دست مردم و نظاره گر باشید.

 • جواد مقدم

  سربلند بیرون آمدیم ؟ ما را مجبور به صلح کردند اگر بعد از فتح خرمشهر صلح می کردیم سربلند بودیم ! حضرت آقا ، مملکت دارد از دست می رود شما انسان مومن و آداب دان و با خدایی هستید اما قبول کنید که اداره مملکت نیاز به تخصص های لازم دارد و دوری از مذهب گشایی ها و کشور گشایی ها و تعامل با کل جهان ، حاکمان ما در عوالم دیگر سیر می کنند و اصلاح پذیر نیستند و کشور را به لبه پرتگاه رسانده اند ، حضرت آقا مشغولیت این خرابی ها به عهده کسانی است که می توانستند حرکتی بکنند اما سکوت کردند ، خدا شما را حفظ کند .

 • ناشناس

  زنده و پاینده باد حاج آقا جوادی آملی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار