گوناگون

۹٠ کشور در صف خرید پهبادهای ایرانی

۹٠ کشور در صف خرید پهبادهای ایرانی

پارسینه: مشاور عالی وزیر اطلاعات و رئیس موسسه اطلاعات و پژوهش‌های سیاسی وزارت اطلاعات گفت: امروز ۹۰ کشور مشتری و در صف خرید پهباد‌های ایران اسلامی قرار دارند.

مشاور عالی وزیر اطلاعات و رئیس موسسه اطلاعات و پژوهش‌های سیاسی وزارت اطلاعات گفت: امروز ۹۰ کشور مشتری و در صف خرید پهباد‌های ایرانی قرار دارند.

آیین رونمایی از کتاب یاران امام (ره) به روایت اسناد ساواک مرحوم آیت الله سید حسن موسوی شالی پیش از ظهر امروز با حضور رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی وزارت اطلاعات، رئیس مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات و تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

به نقل از فارس؛ مشاور عالی وزیر اطلاعات و رئیس موسسه اطلاعات و پژوهش‌های سیاسی وزارت اطلاعات در این مراسم، دهه فجر را دهه طلوع همه ارزش‌ها، آرمان‌ها و زیبایی‌های فرهنگی و دهه اجتهاد فقاهت، مرجعیت، خون و شهادت، حماسه، سربلندی، سرافزاری و انفجار نور دانست و اظهار کرد: ابرقدرت‌ها به دلیل شرایط جغرافیای سیاسی، اقتصادی و راهبردی ایران و جایگاه آن با توجه به مرز‌ها و مختصات موجود همچون خلیج فارس، تنگه هرمز، آب‌های گرم، ... منطقه قفقاز و ایران را قلب کره زمین می‌دانند و به دلیل وجود تمدن بشری، شیعی و اسلامی، آن‌ها معتقدند باید همواره ایران در اختیار قدرت‌ها باشد.

وی افزود: انقلاب مشروطه در صورتی اتفاق افتاد که دنیا به سوی تکنولوژی حرکت کرده بود که بدترین و ناامن‌ترین دوره‌های کشور را می‌توان دوره پس از مشروطه ذکر کرد چراکه پست‌ترین فرد یعنی رضاخان را روشنفکران غرب‌گرا بر مرکب حکومت نشاندند و پس از آن پسر ۲۰ ساله‌ای را جانشینش کردند و بر این اساس نیز تاریخ حق دارد سوال کند که چرا بزرگان و روشنفکر‌ها این افراد را بر مسند حکومت نشاندند.

مشاور عالی وزیر اطلاعات ادامه داد: نخستین شعار امام خمینی (ره) استقلال بود و پیام امام و مرجعیت جز این نبود و اینجا بود که باید در برابر استکبار جهانی می‌ایستادیم و ایستادیم و این ایستادگی ادامه دارد.

وی اضافه کرد: شاید این طور تصور شود که دشمنی آمریکا با ایران پس از تسخیر لانه جاسوسی اتفاق افتاده، اما این طور نیست و نخستین تحریم آمریکا علیه ایران در فروردین ماه سال ۵۸ و دومین در اردیبهشت ماه سال ۵۸ و پس از آن در قالب شیطنت‌های مختلف، تحریم‌های بسیاری را علیه ایران به کار گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به نقش ایران در معادلات سیاسی منطقه و دنیا خاطرنشان کرد: از زمانی که کفه ترازو به نفع شرق و علیه غرب چرخید، این موضوع برای غرب و آمریکا قابل تحمل نیست و بیانگر تعیین کننده بودن نقش ایران است.

مشاور عالی وزیر اطلاعان با بیان اینکه ۱۵ هزار پهباد در صف خرید چین قرار دارد و تاکنون نیر بسیاری از این پهباد‌ها تحویل این کشور شده، بیان کرد: ۹۰ کشور امروز مشتری و در صف خرید پهباد‌های ایرانی قرار دارند.

رئیس موسسه اطلاعات و پژوهش‌های سیاسی وزارت اطلاعات افزود: دشمن با جنگ مهم شناختی و ترکیبی در آبان ماه اذهان جوانان را منحرف کرد و برخی را به کف خیابان‌ها کشاند که بعضا فریب خوردند و پشیمان شدند.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات اصلی که باید انجام شود و بهانه‌ای برای دشمن شده، بهبود وضعیت معیشتی مردم و اثبات کارآمدی نظام است که دولت انقلابی با توکل بر خدای متعال در تلاش است و امیدواریم با عنایت الهی گشایشی در امور کشور صورت گیرد.

این مقام مسئول راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را متفاوت‌تر از سال‌های گذشته ذکر و با تاکید بر حضور پرشور و گسترده مردم در این یوم‌الله اضافه کرد: مردم با حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن وفاق و انسجام ملی را باید به رخ دشمنان که روی این راهپیمایی محاسبه می‌کنند، بکشانند و آنان را سر جای خود بنشانند.

وی خاطرنشان کرد: هرکسی با هر ابزاری که در دست دارد اعم از قلم، تریبون، محفل، پایگاه و ... باید سعی کند جنایت‌های دشمنان را افشاگری و به سمع و نظر مردم برساند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  افتخارجمهوری.اسلامی.رهبرعزیز..درودبرنیروهای‌هوای‌زمینی،ارتش،سپاه،نیروی انتظامی

 • ناشناس

  بگویید نفرین باد بر آدمهایی که مقاله می نویسند ودل مردم عزیز را از دوندگی های امریکا واسراییل وغرب برای اخراج ایران از سازمانهای بین المللی خالی میکنند مثل اینها مانند این است که این همه جوانان فداکار ورزمنده وشهدای عزیز ودلاوران فن آور که تاج افتخار بر سر ایران گذاشتند به زعم این آقایان این ملت شریف می بایست ارزشها راکنار گذاشته و گوش به فرمان این وارفته های لیبرال سرمایه داری امریکا وغرب شوند .زهی خیال باطل

 • ناشناس

  باید موظب بود طبعا بسیاری از ما هموطنان تند رو وخود شیفته هستند با بارک الله بیت المال را مجانی به دیگران ندهیم وحکیمانه وبه دور از هیاهو. با مسائل بر خورد کنیم.

 • ناشناس

  اگه پهباد فروختنتون هم مثل نفت فروختنتون باشه که باید خونگریست

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار