گوناگون

تصویب تعطیلی پنجشنبه‌ها توسط هیئت دولت

تصویب تعطیلی پنجشنبه‌ها توسط هیئت دولت

پارسینه: معاون گردشگری کشور گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها برای رونق گردشگری در قالب اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، به دولت ارائه و تصویب شد.

علی اصغر شالبافیان، در مورد تعطیلی پنجشنبه‌ها و رونق گردشگری در کشور گفت: به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، برای رونق گردشگری در قالب اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌ها ، به دولت ارائه و تصویب شد و در قالب لایحه به مجلس ارسال شده و در حال حاضر منتظر تصمیم مجلس در این خصوص هستیم.

وی تاکید کرد: بخش عمده اقتصاد گردشگری کشور مبتنی بر رونق گردشگری داخلی است، تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌تواند به رونق سفر‌های کوتاه مدت ختم شود و موجب رونق مقاصد اقتصادی مبانی اصلی گردشگر فِرست شود. به فرض مثال شهر‌های بزرگ ما که ساکنان بسیار دارند همچون شهرکرد که دارای شهرستان‌ها و اماکن گردشگری زیادی در اطراف است می‌تواند با سفر‌های کوتاه مدت به رونق اقتصادی، رشد گردشگری به ویژه در حوزه بوم‌گردی ختم شود.

شالبافیان در مورد اقدامات مقابله با ایران هراسی که ضربه سنگینی به گردشگری وارد می‌کند، گفت: دو ظرفیت برای این مسئله در نظر گرفته‌ایم نخست، هزینه‌ای برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران به زبان‌های مختلف خارجی که باید در قالب تولید و نشر محتوا توزیع شود و همچنین ردیف اعتبارات مشخص به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ایران هراسی که با عناوین معرفی و تبلیغات گردشگری پیش‌بینی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

 • عبدالله

  شما زبان مردم خودتان را نمی فهمید بابا ملت میگن زیرفشارتورم مردیم شما میگید قطار پیشرفت سرعت گرفته. بابا سرعت گرانی معنیش پیشرفت نیست. اونوقت بودجه تصویب کردید تبلیغات مقابله با ایران هراسی بکنید.. انوقت میخواید زبون خارجی ها را بفهمید.

 • صالح

  همینجوری که بیشتر سال رو تعطیل هستیم باز پنج شنبه ها هم تعطیل بشه بدتر میشه واسه یه کار اداری میری هیچ مسؤلین سر کار به درستی نیست خوش بحال کارمندان میشه یه کم فکر پیشرفت هم باشیم با تعطیل شدن پنج شنبه ها خیلی عقب می مانیم

 • علی

  ..ملت زیر بار گرانی له شدن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار