گوناگون

دستور تخلیه کارکنان سفارت آذربایجان توسط علی اف

دستور تخلیه کارکنان سفارت آذربایجان توسط علی اف

پارسینه: خلف خلف اف معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان با بیان اینکه تخلیه نمایندگی دیپلماتیک تصمیم آسانی نیست گفت، الهام علی اف رئیس جمهور این کشور دستور تخلیه کارکنان سفارت جمهوری آذربایجان در ایران را صادر کرده است.

خلف خلف اف، معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان با بیان اینکه تخلیه نمایندگی دیپلماتیک تصمیم آسانی نیست گفت، الهام علی اف رئیس جمهور این کشور دستور تخلیه کارکنان سفارت آذربایجان در ایران را صادر کرده است.

به گزارش آناتولی، خلف خلف اف یکشنبه مدعی شد: "برای بررسی چنین شرایطی (در مورد حمله به سفارت) میان کشور‌ها معمولاً اقدامات خاصی انجام می‌شود. ما قصد داریم در این خصوص از مکانیسم‌های بین‌المللی موجود برای بررسی این جنایت استفاده کنیم. "

وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان روز جمعه اعلام کرد که سفارت این کشور در تهران مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و یک افسر امنیتی کشته و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان گفت، تصمیم علی‌اف رئیس جمهور این کشور بر تخلیه کارکنان سفارت در ایران بود و تخلیه نمایندگی دیپلماتیک تصمیم آسانی نیست. وی مدعی شد «ما در مورد مسائل امنیتی نه امید داریم و نه به طرف ایرانی اعتماد داریم.»

آناتولی افزود: یک فروند هواپیما به همراه پرسنل تخلیه شده سفارت جمهوری آذربایجان در تهران عصر یکشنبه در باکو به زمین نشست.

در گفت وگوی تلفنی شنبه شب ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران با «الهام علی‌اف» رئیس جمهور آذربایجان، مراتب تسلیت دولت و ملت ایران بابت حادثه سفارت جمهوری آذربایجان در تهران به وی ابلاغ شد.

رئیس جمهور با اشاره به ماموریت دستگاه‌های ذی‌ربط برای پیگیری ابعاد این واقعه، با ملت و دولت جمهوری آذربایجان ابراز همدردی کرد.

رئیسی همچنین با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان بر پیوند‌های فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده، اظهار داشت: دولت‌های ایران و جمهوری آذربایجان، اجازه نمی‌دهند روابط فیمابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

«الهام علی‌اف» رئیس جمهور آذربایجان نیز در این گفت وگوی تلفنی با تشکر از ابراز همدردی و تسلیت رئیسی به دولت و مردم کشورش تصریح کرد: این یک جنایت غیرمنتظره بود، ولی همکاری دو کشور در این زمینه باید چنان باشد که کسی به بهانه چنین حوادثی فرصت اخلال در روابط دوستانه دو کشور را پیدا نکند.

ساعت هشت صبح روز جمعه هفتم بهمن ماه یک دستگاه خودروی پراید با توقف مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و پس از به‌کار گیری سلاح موفق به ورود به داخل ساختمان سفارت شد و یک فرد از جمهوری آذربایجان کشته و ۲ نفر را مجروح کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که عامل این حادثه انگیزه شخصی از این حمله داشته است و بنا بر اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، این متهم فروردین ماه امسال شکایت مفقودی همسرش را که اهل باکو بوده، در ارومیه ثبت کرده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  سلام واقعیت این است که علی اف درمیدان امر یکا ورژیم صهیونیسستی ویهودی ها بازی می کند وماههیت خطرناکی دارد امیداست بزودی مردم شریف آذربایجان این مرد خطرناک وهفت خط را کناربگذارند .

 • مهدی

  آدم تعجب میکنه ،مگه همه سفارتخانه ها نگهبان نداره؟ بنده سال ۸۱ توتهران سرباز پلیس دیپلمات بودم ما امنیت سفارتخانه ها را برعهده داشتیم ونوبتی نگهبانی میکردیم چطور شده این حمله مسلحانه انجام شده؟مگر نگهبان نبوده اونجا فیلمی از دوربین بسته نشان داده شد انگار که انگار انجا سفارتخانه هس طرف به راحتی آب خوردن رفت تو، امنیت امنیت امنیت همینه ؟

 • یوسف

  مردک مزدور

 • یوسف

  استاندار خاعن ووطن فروش روعوض کنید خواهشاً

 • ناشناس

  چه بهتر

  سفارت باکو در ایران جز خرابکاری کار دیگری نخواهد کرد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار