گوناگون

رایزنی تلفنی روسای جمهور ایران و آذربایجان

رایزنی تلفنی روسای جمهور ایران و آذربایجان

پارسینه: رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده است، اظهار داشت: دولت‌های ایران و آذربایجان اجازه نمی‌دهند روابط فیمابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

در گفتگوی تلفنی شامگاه شنبه سیدابراهیم رئیسی و الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان، مراتب تسلیت دولت و ملت ایران بابت حادثه سفارت آذربایجان در تهران به او ابلاغ شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ رئیس‌جمهوری با اشاره به ماموریت دستگاه‌های ذی‌ربط برای پیگیری ابعاد این واقعه، با ملت و دولت آذربایجان ابراز همدردی کرد.

رئیسی همچنین با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان بر پیوند‌های فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده است، اظهار داشت: دولت‌های ایران و آذربایجان اجازه نمی‌دهند روابط فیمابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

رئیس‌جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از ابراز همدردی و تسلیت رئیسی به دولت و مردم کشورش تصریح کرد: این یک جنایت غیر منتظره بود، ولی همکاری دو کشور در این زمینه باید چنان باشد که کسی به بهانه چنین حوادثی فرصت اخلال در روابط دوستانه دو کشور را پیدا نکند.

ارسال نظر

 • محسن

  کدوم روابط دوستانه و برادرانه.اذربایجان در دشمنی با ایران آشکارا شمشیر از رو بسته و قبلاً هم اعلام کرده.بهتر است مردم را فریب ندهید.الهام با اسراعیل همکاری مستقیم برای ضربه به ایران را دارد و چشم طمع بر آذربایجان ایران داردچطور این همه دشمنی را نمی‌بینید وبا بزدلی اعلام برادری میکنید.وقتی به این احمق ها که در مورد خاک ما آشکار صحبت میکنند هیچ برخورد قاطعی انجام نمی‌دهیم باید کشور های دیگر هم مثل کره جنوبی و عراق گربه صفت وامارات و افغانستان جرات پیدا کنند.

 • ناشناس

  بس چرا شما باارمنستان روابت دارید که مسجد هارا طویله کرده بود آقای کارشناس

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار