گوناگون

دشمنان مشکلات معیشتی مردم را پاشنه آشیل کشور می‌دانند

دشمنان مشکلات معیشتی مردم را پاشنه آشیل کشور می‌دانند

پارسینه: نایب رئیس فراکسیون انقلاب با اشاره به حمایت ۴۰ کشور از ناآرامی‌های اخیر کشورمان، گفت: ایران‌هراسی پروژه مشترک دشمنان کشورمان است، ممانعت از ترزیق دومینووار این پروژه به کشورهای اروپایی و منطقه‌ای باید به ماموریت ویژه وزارت خارجه بدل شود.

محسن پیرهادی، نایب رئیس فراکسیون انقلاب و نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تحرکات گسترده دشمنان کشور برای تشدید فشارهای بین المللی علیه ایران گفت:متاسفانه از اوایل پاییز امسال و در پی ناآرامی های اخیر کشور اتهام سازیها وبعضا کاذبی هایی علیه ایران دومینو وار از سوی برخی کشورها مطرح شده است، بنا به آمار وزارتخارجه ۴۰ کشور در حوادث اخیر کشور از ناآرامی های داخلی ایران حمایت کرده‌اند آماری که اگر مورد توجه دستگاه دیپلماسی قرار نگیرد،ثمرات خوبی نخواهد داشت به همین دلیل ضروری است خنثی کردن این پروژه به ماموریت ویژه وزارت خارجه بدل شود.

پیرهادی افزود: همدستی این کشورها علیه منافع ملی ایران یک روند کم سابقه و قابل تامل است و بدتر اینکه شماری از این کشورها سعی دارند تحت حمایت رژیم صهیونیستی و امریکا ، ایران را به عنوان کشوری خطرناک به دنیا معرفی کنند.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب با بیان اینکه ایران در۴ماه گذشته به شدت در عرصه بین المللی آماج اتهامات بی اساس قرار گرفته است،گفت: این حملات بی وقفه و برنامه ریزی شده،توسط امریکا و برخی کشورهای اروپایی و همدستان منطقه ای آنها علیه منافع ملی ایران مدیریت می شود .

وی افزود: آخرین تقلای آنها هم در اقدام پارلمان اروپا برای تروریست نامیدن سپاه پاسداران نمود پیدا کرد ، تلاشی که البته از سوی اتحادیه اروپا مورد تایید قرار نگرفت اما نشان داد لابی‌ها علیه ایران بشدت تقویت شده است.

پیرهادی با بیان اینکه مثلث شوم صهیونیست‌ها، آمریکا و برخی کشورهای عربی در منطقه بیش از هر زمان دیگری علیه منافع ملی ما فعال شده است،افزود:ایران هراسی و وسعت دادن به این عملیات دستورکار همیشگی این مثلث شوم بوده و پروژه مشترک آنهاست و متاسفانه سایه جنگ روسیه و اوکراین بر اقدامات مثلث ایران ستیز تاثیر گذار شده است.

وزارت خارجه به ابتکار عمل نیاز دارد

او یادآور شد: هرچند اروپا منافعش در همدستی با این مثلث را مرزبندی کرده است اما دیدیم که هفته گذشته پارلمان اروپا هم تحرکاتی را علیه سپاه پاسداران انجام داد،اگرچه این اقدام از سوی اتحادیه اروپا ناکام ماند اما با توجه به اقدامات نمایشی صورت گرفته علیه ایران ،ضروری است وزارت خارجه هرچه سریعتر ابتکار عمل به خرج دهد و مانع ازنقش یافتن اروپا در مثلث ایران هراسی شود.

بایکوت بین‌المللی ایران آرزوی امریکا و اسراییل است

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که چگونه می توان خطر انزوای ایران در جوامع بین المللی را خنثی کرد؟ گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران سالهاست تلاش می کنندو آرزو دارند که ایران را در عرصه بین الملل منزوی کنند یکی ازموارد که بسیارمطلوب امریکا و رژیم صهیونسیتی، تحریم دیپلماتیک کشورمان است به این معنا که نماینده ایران خارج از کشور بایکوت شود و نتواند مذاکره ای انجام دهد یا رفت و آمد و رایزنی رسمی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از وظایف مسئولان سیاست خارجی تنش زدایی است ،ادامه داد: بخشی از این ماموریت مهم توانمندی در عرصه دیپلماسی عمومی است یعنی پاسخ دادن به هجمه ها سازی هایی که علیه ایران مطرح می شود ،دیپلمات های ما باید دراین زمینه هوشیارتر و فعالتر شوند و در کوتاهترین زمان ممکن بهترین موضع را بگیرند .

ثبات اقتصادی مانع تحریک سیاسی می‌شود

نایب رئیس فراکسیون انقلاب با بیان اینکه برای خنثی کردن این پروژه بین المللی شکل گرفته علیه منافع ملی مان، نیازمند ایجاد ثبات اقتصادی هستیم،ادامه داد: متاسفانه دشمنان به مشکلات معیشتی و اقتصاد تورمی ایران به عنوان پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلایم نگاه می کنند و تا می توانند روی آن مانور می دهند و از سختی مردم به سود اهداف خود استفاده می کنند و با تکیه بر مشکلات مردم و بزرگنمایی و مانور مکرر بر آن مدام در تلاش برای تحریک اجتماعی- سیاسی مردم هستند.

شرایط معیشتی مردم را دشوارتر نکنیم

محسن پیرهادی با بیان اینکه مردم انصافا شرایط دشواری را تحمل می کنند و سامان دادن اقتصاد باید اولویت بدون اغماض حاکمیت باشد ،ادامه داد: متاسفانه افزایش تورم و رشد مالیات در برنامه های اقتصادی کشور از جمله لایحه بودجه سال آینده جز تحت فشار قرار دادن مردم ثمری نخواهد داشت و به رویکردی برای ابراز نارضایتی مردم بدل می شود، تلاش دولت و مجلس باید ایجاد بستری برای ثبات اقتصادی باشد آن هم از طریق سیاست انقباضی برای دستگاه ها و سازمان های اجرایی نه اینکه با اتخاذ برخی سیاست ها شرایط معیشتی مردم و قشر کارمندان و حقوق بگیران را دشوارتر کنیم.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب در ادامه به نقش و اهمیت تقویت دیپلماسی درایجاد ثبات اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: مسئولان سیاست خارجی نیز باید دوشادوش تیم اقتصادی دولت در عرصه اقتصادی فعال شوند و به وظیفه ذاتی خودشان در کاهش تنش عمل کنند و مانع از تنش آفرینی در روابط بین المللی و حتی منطقه ای شوند.

او تاکید کرد که شرایط فعلی برای احیای برجام مساعد نیست و کشور باید به سمت سیاست تنش زدایی حرکت کند./ایلنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار