گوناگون

تکرار ادعاهای بی اساس در مورد ایران از زبان دبیر کل ناتو

تکرار ادعاهای بی اساس در مورد ایران از زبان دبیر کل ناتو

پارسینه: ینس استولتنبرگ، در مصاحبه ای ادعای بی اساس محور غرب درباره درخواست کمک روسیه از ایران در عملیات ویژه نظامی مسکو را تکرار کرد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو امروز پنجشنبه در ارتباط با ارسال تانک برای اوکراین از سوی کشورهای غربی اعلام کرد: تانک های جنگی تفاوت بزرگی را (در میدان جنگ) به وجود می آورند.

دبیرکل ناتو در مصاحبه امروز خود با رادیو بی بی سی ۴ بر اهمیت تسریع حمایت نظامی از کی یف تاکید و ادعا کرد که انتظار می‌ رود روسیه حملات جدیدی را در اوکراین آغاز کند!

«ینس استولتنبرگ» ادامه داد: تانک ها همچنین به آنها کمک کنید تا بتوانند قلمروها را پس بگیرند، سرزمین های اوکراینی بیشتری را آزاد کنند و در این جنگ به عنوان یک کشور مستقل و مستقل پیروز شوند! همه ما می دانیم که روس ها در حال برنامه ریزی برای حملات جدیدی هستند. مسکو در حال افزایش تولید مهمات توپخانه است و برای دستیابی به تسلیحات بیشتر از ایران و کره شمالی کمک می خواهد!

«ینس استولتنبرگ» اضافه کرد: مسکو بیش از ۲۰۰ هزار نیروی اضافی را برای انجام حملات جدید بسیج کرده است.

استولتنبرگ در پاسخ به این سوال که آیا متحدان و شرکای ناتو حمایت هوایی از کی یف را در نظر خواهند گرفت، گفت: تمرکز اصلی در حال حاضر بر روی پدافند هوایی بوده است و متحدان سیستم‌ های دفاع هوایی زیادی را در اختیار اوکراین قرار داده‌ اند.

وی در مصاحبه ای جداگانه با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، بار دیگر از بیانیه های صادره از سوی انگلیس ، آلمان و سایر متحدان در مورد حمایت از تانک جنگی از اوکراین استقبال کرد.

این مقام ناتو بدون اشاره به زمان دقیق تحویل تانک ها گفت که آموزش پرسنل اوکراینی مدتی طول می کشد؛ اما او مطمئن است که این موضوع در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد./مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار