گوناگون

جنگنده ای که ایران با داشتن آن، معادلات خاورمیانه را برهم خواهد زد+ عکس

جنگنده ای که ایران با داشتن آن، معادلات خاورمیانه را برهم خواهد زد+ عکس

پارسینه: نشریه آمریکایی نیوزویک نوشت: سوخو ۳۵، اولین خرید بزرگ ایران از جنگنده‌های خارجی در قرن حاضر محسوب می‌شود که نیروی هوایی ایران را تقویت می‌کند.

به گزارش پارسینه ، نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی نوشت: تحویل جنگنده های پیشرفته سوخوی سو ۳۵ از سوی روسیه به ایران که در آستانه نهایی شدن قرار دارد، دورانی تازه در روابط تهران و مسکو را آغاز خواهد کرد.

به نوشته نیوزویک، روابط نظامی رو به توسعه ایران و روسیه، تاثیرات زیادی بر منافع امنیتی واشنگتن و همپیمانانش در خاورمیانه خواهد داشت.

این مجله آمریکایی در ادامه خاطرنشان کرد: این تحول، اولین خرید بزرگ ایران از جنگنده های خارجی در قرن حاضر محسوب می شود که نیروی هوایی ایران را تقویت می‌کند و راه را برای مبادلات تسلیحات نظامی بین این دو قدرت در آینده ، هموار می‌سازد.

نیوزویک در ادامه در ارتباط با قدرت جنگنده های سو ۳۵ روسی، عنوان کرد: با توجه به قابلیت هایی که این جنگنده از آن برخوردار است، آن در خاورمیانه بی رقیب ساخته است.

جنگنده سو35

«گای پلابسکی» کارشناس صهیونیست در امور تسلیحاتی در این باره به نیوزویک گفت: این جنگنده روسی با توجه به ویژگی هایی که از آن بهره مند است، یک درنده خطرناک در برابر جنگنده های نسل چهارم و حتی نسل ۴.۵ کشورهای غربی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه تحویل جنگنده های سوخوی سو ۳۵ روسی به ایران می تواند قواعد بازی نظامی در خاورمیانه را تغییر دهد، افزود: تحویل این جنگنده ها به ایران در کنار استقرار سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ در این کشور، می تواند به چالش بزرگی برای جنگنده های نسل چهارم نیروی هوایی ارتش اسرائیل (رژیم صهیونیستی) تبدیل شود./خبر آنلاین

ارسال نظر

 • احمد

  سلام آقا چند بار بگیم سوخو سو نیست یکم مطالعه کنید su سو خوانده نمیشه بلکه su مخفف سوخو هستش

 • مردم

  با این چندتا دونه آشغالی که اون پوتین بی نام وس میده معادله بهم میریزیم؟!!!!! اون قاهر چی شد؟!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار