گوناگون

ماجرای رصد جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه+ تصاویر

ماجرای رصد جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه+ تصاویر

پارسینه: ماجرای رصد جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه خبرساز شد.

ماجرای رصد جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه در فضای مجازی خبرساز شد. جزئیات حضور جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در این رزمایش را با هم می خوانیم.

تسنیم نوشت: تصاویری از یک پهپاد شبیه به جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه به نمایش آمده است که به نطر می‌رسد یک پهپاد هدف برای سامانه‌های پدافندی باشد.

رزمایش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت در منطقه خلیج فارس برگزار شد.

بر اساس اعلام سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، در این رزمایش سامانه موشک‌های کروز دریایی در کلاس‌های متفاوت، پهپادهای بمب‌افکن و نقطه‌زن با اهداف چندگانه و همزمان، سامانه‌های هوشمند بدون سرنشین زیرسطحی، شلیک راکت بالگردها، هلی‌برن تکاوران ویژه بر موقعیت‌های متحرک و شناور، رژه اقتدار بسیج دریایی مردم‌پایه و دیگر مؤلفه‌های دفاعی قدرت در نیروی دریایی سپاه عملکرد بسیار مطلوبی داشتند.

اما در تصاویر منتشر شده از این رزمایش،‌تصویری از یک پرنده بدون سرنشین مشابه هواپیماهای نسل 5 آمریکایی منتشر شده است که سوالاتی پیرامون این پرنده مطرح شده است. همین حضور جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی در رزمایش نیروی دریایی سپاه خبرساز شده است.

جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی

چندی پیش نیز در جریان یک رزمایش بسیج پرنده بدون سرنشین دیگری شبیه به همین پرنده برای تست سامانه‌های پدافند هوایی به پرواز در آمده بود.

رزمایش نیروی دریایی سپاه

به نظر می‌رسد پرنده به پرواز در آمده در رزمایش نیروی دریایی سپاه نیز با توجه به ابعاد آن به عنوان هدف سامانه‌های پدافندی طراحی شده است و برای آشنایی بیشتر نیروهای سپاه با هواپیماهای جدید آمریکایی به شکل آنها طراحی شده است.

اما چندی پیش یکی از مجموعه‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح پروژه‌ای برای طراحی پهپادی مشابه با جنگنده‌های آمریکایی را آغاز کرده بود که تا این زمان اطلاعات بیشتری از آن در دسترس نیست.

حال با توجه به مشخص نبودن نوع پیشران پرنده مورد استفاده در رزمایش نیروی دریایی سپاه نمی‌توان به صورت قطعی گفت که این پهپاد همان پروژه ولایت است یا خیر اما، چیزی که مشخص است آن است که نیروهای مسلح کشورمان برای تمرین مقابله با جنگنده‌های آمریکایی دست بکار شده‌اند و انتظار می‌رود از این پس شاهد حضور پهپادهای هدف مشابه جنگنده‌های دشمن فرامنطقه‌ای در رزمایش‌های آتی نیروهای مسلح باشیم.

ارسال نظر

 • علی

  هنوز پیشرفته ترین رادارها قادر به شناسایی جنگنده نسل پنج نیستن خنده داره

 • ناشناس

  دوستانی که میگن رادارها نمی تونن اینا رو شناسایی کنن .....بهترین تکنولوژی ضد رادار جهان که سیستم جمینگ یا اختلال الکترونیکی هم داره که میتونه رادار ها رو از کار بندازه و موشک هایی که میان به سمتشو منحرف کنه در پهباد شناسایی گلوبال معروف آمریکا وجود داره.....خواستم بگم اونو با موشک نزدن چون نمیشه با موشک یا راکت زد...دیگه تا آخرشو شما بخون... در مورد رادار گریزی و اینکه اصلاً چجوری هستش این قضیه اول مطالعه کنین بعد کامنت بذارین ...ممنون

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار