گوناگون

کنایه همتی به دولت: با تثبیت نرخ ارز و ادامه رانت به سوال قبلی من پاسخ دادید!

کنایه همتی به دولت: با تثبیت نرخ ارز و ادامه رانت به سوال قبلی من پاسخ دادید!

پارسینه: رییس اسبق بانک مرکزی به تصمیم ارزی دولت واکنش نشان داد.

عبدالناصر همتی با انتشار توییتی نوشت: «قبل از حذف ارز ترجیحی یا به اصطلاح جراحی اقتصادی و بعد از آن، سوالاتی را مطرح کردم. یکی از سوالات این بود: اگر قیمت ارز آزاد از ارز نیما فاصله بگیرد، تثبیت نرخ ارز و رانت را ادامه می‌دهید یا افزایش قیمت کالاهای اساسی و ضروری را می‌پذیرید؟

حال سوالی که امروز مطرح است: افزایش فاصله نرخ آزاد ارز با نرخ ارز نیما، موجب افزایش قاچاق به خارج و بالا رفتن تقاضای کالاهای با نرخ تثبیتی می‌شود. با فرض تداوم تحریم‌ها، برای جلوگیری از تخریب تولید و روند منفی تراز تجاری چه تدبیری دارید؟»

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

 • ناشناس

  بذار در جهل مرکب بمیرند.

 • ناشناس

  هرچندآنجاکه بایدنظرات رادرج کنیدتشخیص می دهیدکه بی ربط به موضوع است وحذف می کنیدامابرای این موردخواستم بنویسم کسی که ارز4200تومانی(ببینیدواحدپول کشوردیگرریال نیست)راباهزاران تبلیغ وتکذیب و...عامل نابودی اقتصادی ورانت میلیاردی و...میدانست دیروزاعلاک کردتا2سال نرخ ارزبرای کالاهای اساسی بلاتغییرخواهدماند.آیااین همان ارزترجیحی نیست؟فرض کنید(که هیچ استبعادی نیزمدارد)نرخ تسعیرارزبه اضعاف افزایش یابد..دولت چه خواهدکرد.؟دوباره یک جراح نابلدواردخواهدشدوآبروگروخواهدگذاشت ومردم بینواهرروزپس ازتحمل زجرآرزوهایشان رایکی یکی به خاک خواهندسپرد

 • علی

  این همتی اگه بیل زنه چرا باغ خودشون رو بلد نبود بیل بزنه؟
  من جوابش و می دم:
  جناب همتی وقتی از نظر خودت تحلیل کارشناسیت به واقعیت می پیونده در دوره ریاست یه شخص دیگه،ولی در دوره خودت اوضاع پولی از امروز وضع بهتری نداشت،تنها می تونه نشان دهنده این باشه که دوستان و همفکرانت خودت نظم بازار رو به هم میزنن!
  کیه که ندونه تو این کشور اکثر شرکت ها و کارخونه ها دست دوستداران اصلاح طلب ها و کارگزاران سازندگی(به لطف خصوصی سازی های هاشمی و خاتمی)

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار