گوناگون

تمرین حمله ایران به اسرائیل در رزمایش ارتش+ تصاویر

تمرین حمله ایران به اسرائیل در رزمایش ارتش+ تصاویر

پارسینه: در یک هشدار آشکار به اسرائیل، ارتش ایران در رزمایش روز شنبه خود، یک پهپاد انتحاری را از روی ناو آبی-خاکی خود به سمت یک هدف شبیه سازی شده از پایگاه نیروی دریایی اسرائیل شلیک کرد.

وبسایت صهیونیستی "تایمز " اسرائیل" در گزارشی به بررسی رزمایش اخیر ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب کشور تحت عنوان "ذوالفقار ۱۴۰۱" پرداخته است.

به نقل از مشرق؛ این گزارش به قلم امانوئل فابین، حاوی نکات و تحلیل‌های جالبی است که به شکل ترجمه‌ای مستقیم از متن مورد نظر ارائه خواهد شد؛ طبیعتا محتوا و ادعا‌های عنوان شده در این مقاله از سوی منابع صهیونیستی بوده و قابل تایید نخواهد بود.

شبیه سازی حمله پهپادی به پایگاه دریایی اسرائیل

در یک هشدار آشکار به اسرائیل، ارتش ایران در رزمایش روز شنبه خود، یک پهپاد انتحاری را از روی ناو آبی-خاکی خود به سمت یک هدف شبیه سازی شده از پایگاه نیروی دریایی اسرائیل شلیک کرد.

تصاویر منتشر شده از سوی رسانه‌های داخلی ایران، شلیک یک فروند پهپاد انتحاری ابابیل از روی ناو آبی خاکی "لاوان" از کلاس ناو‌های خانواده "هنگام" را به سمت هدف نشان می‌داد.

از همان زمان انتشار تصاویر، بسیاری از کارشناسان در شبکه اجتماعی توئیتر مدعی شدند هدف شبیه سازی شده در واقع بخشی از پایگاه نیروی دریایی اسرائیل در بندر ایلات بوده است.

حمله ایران

پایگاه نیروی دریایی اسرائیل در بندر ایلات

همچنین در کنار این پایگاه دریایی، یک نسخه شبیه سازی شده از ناوچه‌های ساعر۶ اسرائیلی نیز دیده می‌شد.

ارتش ایران از روز پنج شنبه رزمایش نظامی را تحت عنوان "ذوالفقار ۱۴۰۱" آغاز کرده است که شامل محدوده تنگه هرمز تا شمال دهانه اقیانوس هند می‌شود؛ در این رزمایش رسته‌های مختلف ارتش ایران یعنی نیروی زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی شرکت دارند.

ایران در گذشته نیز رزمایش‌هایی با شبیه سازی از اهداف اسرائیلی برگزار کرده بود؛ دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی این کشور رزمایش موشکی بزرگی را با شبیه سازی حمله به تاسیسات اتمی دیمونا برگزار کرد.

افزایش تنش میان ایران و اسرائیل و نبرد دریایی در سایه

تنش میان ایران و اسرائیل در سال‌های اخیر با ترور یک فرمانده نظامی رده بالا در تهران، مواردی از مرگ مرموز برخی نیرو‌های امنیتی ایرانی، حملات اسرائیل در خاک سوریه، سخنان تهدید آمیز رهبران ایران و توسعه برنامه اتمی این کشور افزایش یافته است.

در اوایل جولای، بنی گانتز وزیر دفاع سابق اسرائیل، تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که به گفته او مهم‌ترین فعالیت دریایی نظامی ایران در دریای سرخ در یک دهه اخیر را نشان می‌دهد.

حمله ایران به اسرائیل

تصاویر منتشر شده مبنی بر حضور ناو‌های ایرانی در دریای سرخ

در سال‌های اخیر، ایران و اسرائیل متهم به درگیر شدن در آنچه که تحلیل‌گران آن را «جنگ دریایی در سایه» می‌نامند متهم شده‌اند که طی آن کشتی‌های مرتبط با هر کشور در آب‌های اطراف خلیج فارس و دریای عمان در یک سری از حملات هدف قرار گرفته‌اند.

ایران به علت حملات با مین‌های چسبان به نفتکش‌ها در سال ۲۰۱۹ و همچنین حمله با پهپاد‌های انتحاری به یک کشتی تجاری اسرائیلی (مرسر استریت) در سال ۲۰۲۱ که منجر به کشته شدن ۲ خدمه آن شد متهم به افزایش خشونت و تنش شده است.

رزمایش ارتش

تصویر کشتی مرسر استریت پس از حمله پهپادی

همچنین در سال ۲۰۲۱ کشتی ایرانی ساویز در دریای سرخ که مورد استفاده شبه نظامیان سپاه پاسداران است هدف حمله قرار گرفت که ایران، اسرائیل را عامل حمله به این کشتی می‌دانست؛ بر اساس اطلاعاتی که یک مقام امریکایی به نیویورک تایمز داده بود، اسرائیل این حمله را انتقامی برای حملات ایران به کشتی‌های تجاری خود در آب‌های منطقه اعلام کرده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار