گوناگون

توضیحات مهم درباره ادعا تعرض به بازداشت‌شدگان زن

توضیحات مهم درباره ادعا تعرض به بازداشت‌شدگان زن

پارسینه: خبرگزاری میزان مرکز رسانه ای قوه قضاییه ایران خبر داد در ماه‌های اخیر شایعات و ادعاهای بدون سند و مدرک مختلفی از سوی رسانه‌های ضد انقلاب و همچنین رسانه‌های انگلیسی‌زبان آمریکایی در رابطه با بدرفتاری و حتی تعرض به بازداشت‌شدگان زن در حوادث اخیر مطرح شده است که این ادعاها بعضا از سوی برخی افراد نیز بازگو شده است.

سازمان زندان‌ها با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب این ادعاها اعلام کرد که سازمان زندان‌ها و مراجع قضایی به طور پیوسته، نحوه نگهداری زنان زندانی را رصد کرده، به گونه‌ای که در طول شبانه روز با دوربین‌های مدار بسته زیر نظر مراقبین و مسئولین زندان زنان مراتب دائما مورد کنترل واقع می‌شود.

در این اطلاعیه ضمن اشاره به دسترسی ناظرین قانونی به وضعیت زندان‌های کشور تصریح شده: در عین حال واحدهای نظارتی سازمان زندان‌ها و نیز مراجع قضایی به طور پیوسته، نحوه نگهداری زنان زندانی را رصد نموده، به گونه‌ای که در طول شبانه روز با دوربین‌های مدار بسته زیر نظر مراقبین و مسئولین زندان زنان مراتب دائما مورد کنترل واقع می‌شود، ضمن آنکه به طور نوبه‌ای با اعزام افراد متخصص و بازرسین ویژه از سازمان زندان‌های کشور، زندان‌های زنان مورد بازرسی قرار گرفته به نحوی که تاکنون در مورد تعرض در زندان‌های زنان هیچ‌گونه گزارشی ثبت نشده است.

عبدالصمد خرم آبادی معاون نظارت بر امور دادسراها، ضابطین و زندان‌های کشور در رابطه با ادعاهای مطرح شده گفت: با دستور دادستان کل کشور هیاتی ۳ نفره از دادستانی در روزهای گذشته از زندان زنان قرچک بازدید کردند و با زندانیان به گفت‌وگو پرداختند.

وی افزود: در این بازدید با تک تک زندانیان گفت‌وگو انجام شد که در نتیجه این بررسی‌ها، هیچ ادعایی در رابطه با تعرض و آزار و اذیت در مرحله بازجویی، نزد ضابط قضایی، حضور در بازداشتگاه و مرحله دادسرا و زندان از سوی زندانیان مطرح نشد.

خرم‌آبادی تاکید کرد: همچنین تاکنون هیچ شکایتی نیز از سوی زندانیان زن در رابطه با ادعاهای مطرح شده ثبت نشده است.

معاون نظارت بر امور دادسراها، ضابطین و زندان‌های کشور گفت: همچنین روز گذشته نیز یک هیات ۳ نفره دیگر با حضور در زندان زنان قرچک با تمام زندانیان به گفت‌وگو پرداختند که تاکنون هیچ زندانی ادعایی در خصوص آزار و تعرض اعلام نکرده است.

وی افزود: در این بازرسی با همه بازداشت شدگان اغتشاشات گفت‌وگو به عمل آمد و به رغم اعلام آمادگی هیئت برای رسیدگی به کلیه شکایات و ادعاها، شکایتی در رابطه با تعرض و آزار و اذیت جنسی مطرح نشد.

معاون دادستان کل کشور گفت: تعدادی از بازداشت شدگان از هیئت بازرسی تقاضای تبدیل قرار بازداشت موقت خود به قرار وثیقه یا کفالت داشتند که طی هماهنگی با قضات رسیدگی کننده و مساعدت آن‌ها با تبدیل قرار تامین و آزادی آنها موافقت شد.

منبع: میزان

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  از کی تا بحال همورویید شده تعرض !!!!!! در ضمن از جوکر ها همه چی بر میاد حتی خود آزاری و خود زنی و خود تجاوزی !!!!!!!!!!! باید ۲۴ ساعته حتی تو توالت و حمام هم دور بین نصب بشه اینا بسیار کذاب و فریبکار هستند

 • شیرین صفوی

  07:29 چته !! چرا بهت بر خورد !!! خبیث اون کسی هست که با دروغ و تظاهر و تجاهر این فتنه رو سه ماهه تو ایران انداخت !!!!!!!! با مانور چپ و راستش از ده صبح تا شش بعد از ظهر تو خیابانها و مترو !!!!!!!!! نذار دهن باز بشه ها بگم تو *بطن * چه خبر بود !!! مرگ بر کومله و بازیگرانش !!! درود بر پرچم یک پارچه جمهوری اسلامی ایران

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار