گوناگون

دیدار نخست وزیر عراق با رهبر انقلاب اسلامی

دیدار نخست وزیر عراق با رهبر انقلاب اسلامی

پارسینه: محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراقی با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از سایت رهبری؛ محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق و هیئت همراه، عصر امروز (سه‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر عراق

نخست‌وزیر جدید عراق صبح امروز در رأس هیات بلندپایه وارد تهران شده و با حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفتگو کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر عراق و هیئت همراه تاکید کردند که با تکیه بر مردم و نیرو‌های جوان و پر انگیزه در مقابل دشمنان پیشرفت عراق بایستید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار آقای محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق تأکید کردند: پیشرفت عراق و رسیدن به جایگاه والا و واقعی خود به نفع جمهوری اسلامی است و ما معتقدیم جنابعالی، شخصی هستید که توانایی پیشبرد امور و ارتباطات عراق و رساندن این کشور به جایگاه مستقل و شایسته تمدن و تاریخ آن را دارید.

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک انتخاب آقای شیاع السودانی به عنوان نخست‌وزیر عراق، وی را فردی مؤمن و توانا خواندند که قرارگرفتن او در رأس دولت عراق مایه خرسندی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عراق را برترین کشور عربی منطقه از لحاظ ثروت‌های طبیعی و انسانی و همچنین پیشینه فرهنگی و تاریخی و تمدنی دانستند و گفتند: متأسفانه با وجود چنین پیشینه‌ای، عراق هنوز نتوانسته است در جایگاه والا و واقعی خود قرار گیرد و امید می‌رود با حضور جنابعالی، عراق به پیشرفت و جایگاه واقعی خود دست یابد.

ایشان یکی از ضرورت‌های اساسی رسیدن عراق به جایگاه واقعی خود را، انسجام و وحدت مجموعه‌های داخل عراق برشمردند و افزودند: یکی دیگر از الزامات این پیشرفت، استفاده حداکثری از نیرو‌های جوان و پُر انگیزه عراق است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته پیشرفت عراق دشمنانی دارد که شاید در ظاهر هم اظهار دشمنی نکنند، اما دولتی همچون دولت شما را قبول ندارند و باید با تکیه بر مردم و نیرو‌های پرانگیزه و جوان که امتحان خود را در مقابله با خطر عظیم و مُهلک داعش پس دادند، در مقابل اراده دشمن، محکم بایستید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیشرفت عراق در عرصه‌های اقتصادی، خدماتی و حتی فضای مجازی و ارائه یک چهره موجّه از دولت به مردم عراق را منوط به استفاده از ظرفیت عظیم جوانان عراقی به عنوان لشکر واقعی حامی دولت دانستند و گفتند: دولت جدید عراق می‌تواند با چنین پشتوانه‌ای و با استفاده از منابع و امکانات خوب مالی که در این کشور وجود دارد، در عرصه‌های مختلف به ویژه خدمات‌رسانی به مردم، تحول جدی ایجاد کند.

ایشان با اشاره به سخنان نخست‌وزیر عراق مبنی بر اینکه طبق قانون اساسی به هیچ طرفی اجازه استفاده از خاک عراق برای برهم زدن امنیت ایران را نمی‌دهیم، گفتند: متأسفانه اکنون این اتفاق در برخی مناطق عراق روی می‌دهد و تنها راه‌حل آن این است که دولت مرکزی عراق اقتدار خود را به آن مناطق نیز گسترش دهد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته دیدگاه ما درباره امنیت عراق این است که اگر هر طرفی قصد بر هم زدن امنیت عراق را داشته باشد، ما سینه خود را در مقابل او و برای حفاظت از عراق سپر خواهیم کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «امنیت عراق، امنیت ایران است، همچنانکه امنیت ایران نیز در امنیت عراق تأثیرگذار است»، به مذاکرات امروز نخست وزیر عراق در تهران اشاره کردند و افزودند: در دوره‌های قبل هم مذاکرات و تفاهم‌های خوبی انجام شد، اما کمتر به مرحله عمل رسیدند بنابراین باید در مورد همه تفاهم‌ها به‌ویژه در بخش همکاری‌های اقتصادی و مبادلات کالا و ارتباطات ریلی به سمت عمل و اقدام پیش برویم.

ایشان با اشاره به برخی اراده‌ها برای پیش نرفتن تفاهم‌ها و همکاری‌ها میان ایران و عراق گفتند: باید با عمل و اقدام بر این اراده‌ها غلبه کرد.

در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق به روابط راهبردی و تاریخی ایران و عراق اشاره کرد و گفت: نمونه بارز کنار هم بودن ایران و عراق، جنگ با داعش بود که خون ایرانیان و عراقی‌ها در یک سنگر، در هم آمیخته شد.

نخست‌وزیر عراق با گرامیداشت یاد شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، این دو شهید بزرگوار را نمونه دیگری از کنار هم بودن دو ملت ایران و عراق دانست.

آقای السودانی با اشاره به عزم و اراده دولت جدید عراق برای اجرایی کردن توافق‌ها میان دو کشور و گسترش روابط در زمینه‌های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی، گفت: امنیت ایران و عراق از یکدیگر جدا نیست و ما طبق قانون اساسی به هیچ طرفی اجازه نخواهیم داد که از خاک عراق برای خدشه دار کردن امنیت استفاده کند.

ارسال نظر

 • محمدرضا

  #داد نامه جمعی از #کارگران مظلوم سخت و زیان آور به« رییس‌جمهور محترم #جناب آقای رئیسی عزیز»
  متاسفانه و شوربختانه دولت سیزدهم به شدت بدنبال وارد کردن آخرین زخم بر پیکره قانون حمایتی بازنشستگی از کارگران مظلوم می باشد، بنابراین از شما مقام اجرایی محترم درخواست داریم با نگاه عدالت محور که شعار جنابعالی بوده و هست به سخنان کارگران شریف توجه ویژه داشته و لذا به موارد ذکر شده در متن ذیل نگاه ویژه بفرمایید:
  یک) قانون کار در مورد کارگران سخت و زیان آور به هیچ وجه رعایت نمی شود، از ساعت کار گرفته تا حقوق و شرایط محیط کار، بطوریکه با چندین مرتبه کش و قوس با کارفرما و صندوق تامین اجتماعی فقط مبلغ حق بیمه سخت و زیان آور را پرداخت می شود ،آنهم در خیلی از موارد کارفرما ها از پرداخت وجه شانه خالی نموده و اکثراً نیز به دلیل مبالغ بالا حق بیمه کارگران شریف به علت نداشتن پول کافی از پرداخت آن صرف نظر می کنند.
  دو)شرایط فوق العاده سمی و سرطان زا بودن محیط های تولیدی که بابت فرسودگی تجهیزات و بروز نبودن مدارهای تولید به گواه کارشناس های زیست محیطی و طب کار، کارگر شریف در این محیط جسمش در معرض انواع بیماری های غیر قابل درمان قرارگرفته بعد از بیست سال به مرگ زودرس دچار می شوند.
  سه ) کارگران مظلوم سخت و زیان آور بیشترین میزان پرداخت حق بیمه را در سیستم صندوق را پرداخت می کنند (بالای ۳۳درصد)بطوریکه اگر قبل از موعد بازنشستگی دچار مرگ شوند بیمه های آنها عادی لحاظ می شود و خانواده‌شان دچار آسیب های شدید اجتماعی می شوند.
  چهار ) صندوق تامین اجتماعی به گواه اکثر کارشناسان و نمایندگان مجلس در بهترین وضعیت مالی قرار دارد اما بدلیل شفاف نبودن شستا، عدم پاسخگویی در مورد دخل و خرج های صندوق و همچنین عدم پرداخت بدهی دولتها دچار مشکل شده که با تدبیر لازم می توان بر این معضل فائق آمد.بطوریکه در سالها اخیر میزان ورودی حق بیمه ها صندوق رکورد شکنی داشته است . بعبارتی نقدینگی بسیار بالای دارد بطوریکه بدهی ویلموتس!!! از جیب صندوق پرداخت شد
  پنج)یکی از ارکان حمایتی جامعه کارگران شریف هستند که در دفاع مقدس هزاران شهید تقدیم نمودند و در مبارزه باتحریم ها بیشترین خدمت به تولید و رونق اقتصادی را برعهده داشتند و در تمام انتخابات پیشگام بودند
  ششم) در شرایطی که کارگران بدترین شرایط زندگی را می گذرانند که با دستمزد پایین در کل دنیا و افزایش شدید اجاره بها تا تورم بی‌سابقه مواجه هستند ،حال خبر افزایش سن بازنشستگی به گوششان می رسد آنهم در شرایطی که کارگران مظلوم با انواع بیماری های غیر قابل درمان دچار هستند
  هفتم )همه جامعه کارگران مظلوم سخت و زیان آور اگر می دانستند که دولت هر وقت دلش می خواهد می تواند در قوانین بازنشستگی مصوب حکومت دست ببرد و باعث ضرر بزرگی به آنها بشود هرگز جانشان را به خطر نمی انداختند و مشاغل بی خطر را انتخاب می نمودند، از طرفی در آینده نیز باعث بی اعتمادی کارگران نسبت به حکومت خواهد شد.
  هشتم ) اساس قوانین حکومت جمهوری اسلامی برمبنای اسلام قرار رفته است و عمل به عهد و پیمان از اصول اساسی اسلام است، از طرفی اکثریت جامعه ایران را کارگران تشکیل میدهند که بر مبنای جمهوریت نظام نیز کارگران شریف با این طرح ضد کارگری به شدت مخالف هستند .
  نهم )جامعه کارگران مظلوم سخت و زیان آور راهکارهای بیشماری را ارایه داده و خواهد داد که بتوان با همکاری دولت بر مشکلات صندوق فائق آمد.
  دهم) جامعه کارگران مظلوم سخت و زیان آور از حامیان سرسخت شما در انتخابات ریاست جمهوری بود و حمایتش را هرگز از شما بر نمی دارد چون شعار شما عدالت محور بوده است بنابراین از جنابعالی تقاضا داریم با طرح ضد بشری و انسانی مخالفت نموده تا بخش کوچکی از آلام رنج کشیدگان کاهش یابد
  انشالله
  من الله توفیق

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار