گوناگون

واکنش جدی ایران به هرگونه اقدام مخرب غرب

واکنش جدی ایران به هرگونه اقدام مخرب غرب

پارسینه: سخنگوی وزارت خارجه با اشاره بازی امروز ایران در مسابقات جام جهانی ابراز امیدواری کرد که شاهد بازی جذاب ، دیدنی و توام با نتیجه مطلوب برای تیم ملی باشیم و دل مردم ایران از این بازی و نتیجه آن شاد شود. ‌

به گزارش پارسینه به نقل از ناصر کنعانی در ابتدای نشست خود گزارشی از عملکرد وزارت خارجه ایران در طول یک هفته گذشته ارائه کرد .

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه عمان به تهران گفت: در این سفر وزیر امور خارجه عمان با رییس جمهور دیدار کرد و وزرای خارجه ایران و عمان دو دور گفت‌وگو و رایزنی کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به این که امروز تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی قطر اولین بازی خود را انجام خواهد داد گفت : بار دیگر برای مردان پرتلاش و سخت کوش ایران در این مسابقات آرزوی موفقیت می‌کنیم.

وی افزود: امیدواریم شاهد بازی جذاب ، دیدنی و توام با نتیجه مطلوب برای تیم ملی ایران باشیم و دل مردم ایران از این بازی و نتیجه آن شاد شود. ‌

کنعانی در این نشست با اشاره به اقدامات متقابل ایران در برابر مصوبه اخیر شورای حکام گفت : آژانس بین المللی انرژی اتمی در جریان این اقدامات قرار گرفته است و با حضور ناظران آژانس این اقدامات انجام شد.

وی بار دیگر اقدام اخیر شورای حکام آژانس بین‌الملی انرژی اتمی علیه ایران را غیر سازنده دانست و گفت : این اقدام با انگیزه سیاسی صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: طرح مسائل مربوط به ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل، اقدامی با انگیزه و رویکرد سیاسی است و ما این اقدام را محکوم می‌کنیم.

وی گفت : رویکرد سیاسی به موضوع حقوق بشر ، یک رویکرد غیر سازنده است.

کنعانی در بخشی از سخنان خود در این ارتباط تاکید کرد: کشور آلمان دارای سوابق تیره و تار در زمینه حقوق بشر از جمله در ارتباط با ملت ایران است و دارای جایگاه اخلاقی و سیاسی در این زمینه نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد اقدام احتمالی برخی از کشورهای غربی مبنی بر ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل به توجه به قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه برنامه های هسته ای تهران گفت: مایل به پیش‌بینی در مورد اقدامات و گام‌های احتمالی این دست کشورها نیستم.

وی در بخشی از پاسخ خود به این سوال گفت: واکنش ایران در برابر هرگونه اقدام احتمالی غیرسازنده ، واکنشی جدی ، قاطع و موثر خواهد بود .

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت : ایران پایبند به میز مذاکره است و میز مذاکره را ترک نکرده و در این ارتباط مسئولانه عمل کرده است.

وی ادامه داد: آن چه که باعث عدم جمع‌بندی مذاکرات رفع تحریم‌ها شد، عدم وجود اراده سیاسی در طرف مقابل مشخصا طرف آمریکایی بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار