گوناگون

خطیب نماز جمعه: بسیاری از مشکلات امروز به فاصله ما از شایسته سالاری باز می گردد

خطیب نماز جمعه: بسیاری از مشکلات امروز به فاصله ما از شایسته سالاری باز می گردد

پارسینه: خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: بسیاری از مشکلات امروز و اعتراضاتی که مطرح است به فاصله ما از شایسته سالاری باز می گردد.

به گزارش پارسینه ؛ سید محمدحسن ابوترابی فرد، خطیب نماز جمعه تهران در بخشی از خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: شایسته سالاری در نظام دینی به دو اصل تقوا و امانت داری و رعایت بیت المال و حقوق مردم و حقوق عامه و دیگری دانش و علم و تخصص و قدرت مدیریت باز می‌گردد. سمت‌های کلیدی در کشور را باید به دست کسانی بسپاریم که امین باشند و حقوق شما را پاس دارند و دغدغه مدیریت منابع کشور را عالمانه داشته باشند و از تخصص لازم بهره‌مند باشند؛ لذا مردم سالاری و دین باهم پیوند خوردند و جریان قدرتمندی که امروز روبروی امریکا ایستاده تکیه گاهش بعد از خداوند، ملت‌های مسلما است لذا مساله مردم سالاری اصل مهمی در تفکر دینی است.

خطیب نماز جمعه ادامه داد: این چه رفتاری است که برای رسیدن به هر سمتی راه میفتند و تماس می‌گیرند و برای رسیدن به قدرت لابی می‌کنند، این موضوع با اندیشه دینی سازگار نیست لذا باید بدنبال شایستگان رفت.

وی گفت: عدالت خواهی و عدالت گستری هم مهم است و این مسئولیت خطیر برعهده همه ماست.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: رشد و تعالی و پیشرفت و ساخت یک کشور مدرن و ارتقای رفاه عمومی در مدار نظام تعلیم و تربیت و نظام فرهنگی کشور است. باید مردم از نظر اخلاق و مبانی اعتقادی و بینش و دانش به سوی قله‌ها حرکت کنند.

ابوترابی فرد ادامه داد: ما در ۴ دهه گذشته قدم‌های بلندی برداشتیم و دانشگاه تهران ظرفیت متراکم علمی را دارد و بدنه دانشگاه که تحلیل گران غربی فکر می‌کردند با نظام دینی فاصله می‌گیرد، ولی امروز در کنار نظام اسلامی است. بدیهی است در هر جامعه‌ای افرادی هستند که با متدینین فکری و اخلاقی همراه نباشند که ما دغدغه آن‌ها را هم داریم و آن‌ها فرزندان ما هستند. ما باید راه را برای حرکت رو به تعالی اقشار جامعه هموار کنیم. ما باید بگونه‌ای حرکت کنیم که اکثریت بدنه جامعه را در کنار ارزش‌های انقلابی و اسلامی داشته باشیم. اگر کاستی هست در رفتار امثال حقیر است و ما باید حرکت‌های خود را اصلاح کنیم لذا تعلیم و تربیت پایه حرکت جامعه است.

خطیب نماز جمعه همچنین در بخشی از خطبه‌های دوم نماز جمعه گفت: اگر می‌بینید در برابر امپراتوری رسانه‌ای و جنگ ترکیبی گستاخانه نظام سلطه می‌توانیم مسیر امنیت و حرکت نظام را هموار کنیم، در سایه بیداری و آگاهی ملت و دانشگاهیان و دانشجویان و جوانان و نیرو‌های مقتدری است که در خدمت نظام تلاش می‌کنند.

وی با تبریک ساخت موشک بالستیک و تشکر از رییس قوه قضاییه گفت: رییس دستگاه قضا گفته که هر کس هر ابهام و سوال و انتقاد و اعتراضی دارد در خدمت آن‌ها هستیم، احسنت باید گفت، زیرا این مطالبه مردم است و مطالبه مردم این است که مسئولین باید پاسخگو باشند و نقد واعتراض را بشنوند.

خطیب نماز جمعه تاکید کرد: انتقاد و اعتراض را می‌پذیریم و اگر جایی لازم باشد در مورد اشتباهی که انجام داده ایم اصلاحاتی انجام دهیم، حتما انجام می‌دهیم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: لازمه مدیریت و حکمرانی ان است که انسان هم خطا کند.

خطیب نماز جمعه در ادامه خطاب به رییس دستگاه قضا درخواست کرد که قانون اساسی یکی از وظایف مهم را برعهده دستگاه قضا قرار داده و آن هم پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و احیای حقوق عامه است که رییس دستگاه قضا و قوه قضاییه مسوول تحقق بخشیدن به عدالت هستند. قانون تصریح دارد در موارد تضییع حقوق عامه، دادستان کل کشور بعنوان شاکی و مدعی العموم باید مستقیما ورود کند، لذا خواهش داریم این مسوولیت را جدی‌تر مدنظر قرار دهید.

وی در بخش دیگری از سخنانش در نماز جمعه افزود: در ارتباط با حوادث اخیر مردم بدانند شیعه و اهل سنت در سراسر کشور با هم پیوند خورده‌اند و بدانند که اگر بر آن‌ها کمترین ستمی رفت، قوه قضاییه مقتدر در کنار آنان است. ایران کشور متحد است من در راهپیمایی ۲۲ بهمن در همه مراکز استان‌ها سخنرانی کردم و حضور مردم در سیستان و بلوچستان و استان‌های مرزی پرشورتر از نقاط دیگر بوده است. اینکه نظام با اقتدار ایستاده، هزاران نفر از سپاه و نیروی انتظامی در استان‌های مرزی شهروندان کرد و بلوچ هستند که بازوان نظام اند و آن‌ها را باید حفظ کرد و حفظ شده‌اند و توطئه‌ها را خنثی کرد.

خطیب نماز جمعه در پایان از تلاش نیرو‌های امنیتی در دستگیری عاملان شهادت زنان و مردان در شاه چراغ تشکر کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس

  این بیچاره چیزی ندارد بیان کند یک چرت و پرت می گه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار