گوناگون

توصیه روزنامه جمهوری اسلامی: طالبان را تطهیر نکنیم

توصیه روزنامه جمهوری اسلامی: طالبان را تطهیر نکنیم

پارسینه: روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: از درگیری و جنگ با طالبان باید پرهیز کنیم ولی تطهیر این گروه و کمک کردن به آنها برای تداوم سلطه‌شان بر افغانستان خطرناک است.

روزنامه جمهوری اسلامی با استناد به اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره حادثه تروریستی شاهچراغ، بر لزوم تلاش ایران برای روی کار آمدن حکومت قانونی در افغانستان و به رسمیت نشناختن طالبان تاکید کرده است.

به گزارش جمهوری اسلامی، سیاست ما باید بر سه اصل محوری حمایت کامل از ملت مظلوم افغانستان ، به رسمیت نشناختن طالبان و تلاش برای روی کار آمدن یک حکومت قانونی متکی به آراء مردم به صورت شامل و جامع تمام اقوام و پیروان مذاهب در افغانستان استوار باشد. چنین حاکمیتی فقط از طریق انتخابات آزاد و براساس هر فرد یک رای به وجود خواهد آمد. در غیراینصورت، افغانستان به سبب باقی ماندن زیر سلطه طالبان به عنوان کانون تروریسم همواره برای ایران و سایر کشورهای همسایه خود و کل منطقه یک تهدید خواهد بود.

در ادامه این مطلب تاکید شده است: از درگیری و جنگ با طالبان باید پرهیز کنیم ولی تطهیر این گروه و کمک کردن به آنها برای تداوم سلطه‌شان بر افغانستان خطرناک است. جمهوری اسلامی ایران برای اینکه بتواند امنیت خود را تضمین کند و به تامین امنیت کشورهای منطقه نیز کمک نماید، راهی غیر از تلاش‌های دیپلماتیک برای روی کار آمدن یک حکومت مردمی همه‌شمول متکی به آراء عمومی در افغانستان ندارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار