گوناگون

قالیباف: جهان بدون آمریکا زیباتر است/منتقدین و معترضین ایرانی به جنگ افروزان باج نمی‌دهند

قالیباف: جهان بدون آمریکا زیباتر است/منتقدین و معترضین ایرانی به جنگ افروزان باج نمی‌دهند

پارسینه: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن سالروز ۱۳ آبان، جهان بدون آمریکا را جای زیباتری دانست.

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز ۱۳ آبان ماه روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، گفت: جهان بدون آمریکا جای زیباتری است.

ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایالات متحده آمریکا به عنوان تجسم استکبار جهانی در چند دهه گذشته بارها علیه اراده ملت ها وارد عمل شده است و از هیچ اقدامی از قبیل کودتا، تمهید جنگ داخلی، تسلیح گروه های تروریستی افراط گرا، اشغال و تدارک انقلاب های فرمایشی و طراحی شده پرهیز نمی کند.

وی با بیان اینکه آمریکا به طور ساختاری در جهان مانع از تحقق اراده ملت ها می شود، تصریح کرد: ملت ایران چهار دهه پیش از این با انقلاب مردمی و پس از آن با اشغال جایگاه جاسوس پروری سفارت آمریکا تصمیم گرفت تا اراده خود را بر اراده مستکبر تحمیل کند. ملت ایران تصمیم گرفت که دیگر شخص اول کشور گوش به فرمان فلان دیپلمات درجه دومی آمریکا نباشد و اراده هیچ مستکبری نتواند خاک و استان ایران را از کشور جدا کند.

قالیباف در ادامه یادآور شد: ایرانیان سیزدهم آبان ماه ۵۸ با اشغال سفارت آمریکا به جهان ثابت کردند که دوران کودتا کردن در این خاک به پایان رسیده است و قدرت استکبار در برابر اراده ملت ها همچون پرِ کاهی در مقابل طوفان است. آمریکا با اعمال تحریم علیه ملت ایران، پشتیبانی از صدام در دوران دفاع مقدس، تشکیل شبکه های جاسوسی و خرابکاری و ترور در ایران، حمایت از گروه های تروریستی با هدف بر هم زدن امنیت کشور، متحد کردن توان رسانه ای برای تولید اخبار دروغ علیه ایران، کارشکنی در پیشرفت های علمی کشور به خصوص در حوزه هسته ای، حمایت از رژیم قاتل صهیونیستی، حمایت از آشوب و ناامنی در کشور و بسیاری اقدامات دیگر تلاش کرد تا به مردم جهان هشدار دهد که اگر شما هم مسیر استقلال را در پیش بگیرید باید منتظر جنگ، تحریم و تهدید باشید.

وی افزود: این وعده الهی است که عاقبت تبهکاران و مستکبرین با تمام قدرت نظامی و امنیتی و رسانه ای تسلیم اراده ملت ها خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «جهان بدون آمریکا جای زیباتری است»، تاکید کرد: در حوادث اخیر نیز آمریکا و شبکه جاسوسی و عوامل خرابکار آنها برنامه ای پیچیده و ویژه ای طراحی کرده بودند اما این بار هم همچون گذشته در مورد ملت آگاه ایران اشتباه کردند. همه مردم از جمله منتقدین و معترضین عاشق هر وجب از خاک ایران هستند. به تحریم طلبان، جنگ افروزان و تروریست ها باج نخواهد داد و آنها مطالبات مد نظر خود را همزمان با اعلام انزجار از دخالت کودتاچیان آمریکایی پیگیری خواهند کرد و ما وظیفه داریم بستر لازم را برای شنیدن و اقدام متناسب آن فراهم کنیم تا امید دشمن برای فرصت طلبی را ناامید کنیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: آمریکا می داند که امروز مردم جهان در آستانه رسیدن به همان آگاهی تاریخی ضد استکباری هستند که ملت ایران چهار دهه پیش به آن رسیده بود و به همین دلیل همه توان خود را برای بن بست نمایی در ایران اسلامی به کار گرفته است.

وی در پایان گفت: قبلا هم تاکید کرده ام که راس مبارزه با آمریکا کار کردن و کار کردن برای مردم است. فقط شعار دادن کافی نیست. امروز هر کسی باری از مشکلات مردم بردارد مشتی محکمی بر دهان آمریکا زده است و به لطف الهی مردم آزاده ایران در برابر این نقشه نیز ان‌شاءالله پیروز بیرون خواهند آمد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار