گوناگون

از حمله تروریستی به حرم شاهچراغ تا آخرین وضعیت ابربدهکاران بانکی از زبان وزیر اقتصاد

از حمله تروریستی به حرم شاهچراغ تا آخرین وضعیت ابربدهکاران بانکی از زبان وزیر اقتصاد

پارسینه: مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

حمله تروریستی به حرم شاهچراغ

در ساعت ۱۷:۴۵ امروز چهارشنبه، یک فرد مسلح با تیراندازی از بیرون حرم مطهر شاهچراغ (ع) به داخل حمله کرد.

این فرد مهاجم با ورود به حرم شاه‌چراغ (ع) اقدام به شلیک به زائران و خادمان کرده بود. اورژانس در آمار اولیه تعداد شهدا را ۱۳ و زخمی‌ها را ۲۱ نفر اعلام کرده بود که با توجه به وخیم اعلام شدن حال دو نفر آمار شهدا به ۱۵ نفر رسید. دو کودک و یک زن هم در میان شهدا دیده می‌شود.

واشنگتن تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

وزارت خزانه داری آمریکا ، روز چهارشنبه به وقت محلی تحریم های جدیدی را علیه برخی از مقام‌ها و نهاد‌های ایرانی به بهانه مشارکت در سرکوب اعتراض‌ها و قطع دسترسی ایرانیان به اینترنت، اعمال کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای ادعا کرد کرد تحریم‌های جدید، تعهد ایالات متحده به حمایت از مردم ایران و حق آنان برای تبادل آزادانه اطلاعات را نشان می‌دهد.

برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد تحریم‌های جدید علیه مقام‌های ایرانی است که بر نهاد‌های مشارکت کننده در سرکوب و کشتار معترضان از جمله کودکان، نظارت می‌کنند.

این مقام آمریکایی ادعا کرد: این تحریم‌ها بخشی از تعهد آمریکا نسبت به پاسخگو کردن ایران در قبال سرکوب معترضان است.


امیرعبداللهیان: اگر مشخص شود که روسیه از پهپاد ایرانی در جنگ اوکراین استفاده کرده ما قطعا بی تفاوت نخواهیم ماند


وزیر خارجه ایران: آمادگی داریم هر گونه مستند از طرف اوکراین در خصوص ادعای به کارگیری پهپاد‌های ایرانی توسط روسیه در اوکراین را ارائه کنند. به آقای بورل تاکید کردم اگر برای ما مشخص شود که روسیه از پهپاد ایرانی در جنگ علیه اوکراین استفاده کرده است، ما نسبت به این موضوع قطعا بی تفاوت نخواهیم ماند. مقامات ذی ربط روسیه به ما اعلام و در برخی مصاحبه‌ها تاکید کرده اند که سلاح‌های به کار گرفته شده در جنگ اوکراین سلاح‌های روسی است. از مجاری دیپلماتیک به اتحادیه اروپا پیام داده ایم که برای برگزاری نشست فنی اطمینان داریم. ما اطمینان داریم هیچ تغییری در موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال جنگ اوکراین وجود ندارد و نخواهد داشت. / جماران


انتشار جزئیات پرونده شاکرمی در خبرگزاری قوه قضائیه / «پیام لحظه آخری «نیکا»»


اسناد جدیدی که از گوشی همراه مرحومه شاکرمی استخراج شده و با دستور مقام قضائی در اختیار خبرگزاری میزان قرار گرفته، فرضیه خودکشی این دختر را قوی‌تر کرده و نشان می‌دهد، خانواده او نیز قبل از اینکه وارد فضای رسانه‌ای شوند این احتمال را میداده‌اند که نیکا قصد خودکشی کرده باشد. نکته مهم در مکالمه مادر نیکا با دخترش این است که با وجود چندین پیام ارسالی از طرف مادر از ساعت ۲۱:۲۶ تا ۲۳:۰۵ شب بیست و نهم شهریور و بی پاسخ گذاشتن آن‌ها از طرف نیکا، سرانجام مرحومه نیکا شاکرمی در ساعت ۰۴:۵۷:۴۸ بامداد سی‌ام شهریور، تنها در یک پیام خطاب به مادر می‌نویسد: تقصیر هیچکس نبود. این پیام نیکا درست چند ساعت قبل از پیدا شدن جسدش توسط ساکنین محل ارسال شده است. / میزانروایت ایسنا از شمار شرکت کنندگان در مراسم چهلم مهسا امینی/ درگیری پراکنده برخی معترضان با پلیس در سقز


خبرگزاری ایسنا نوشت: جمعیت حاضر در مراسم چهلم «مهسا امینی» که در حالت حداکثری نزدیک به ۱۰ هزار تن بودند، بعد از پایان مراسم در آرامستان به سمت شهر سقز حرکت کردند، اما در مسیر بازگشت به واسطه تحرکات برخی از آن‌ها و استقرارشان در خیابان‌های شهر، فضا کمی ملتهب شد. جمعیت حاضر در آرامستان اغلب شعار‌هایی با گویش کردی سر دادند. در پایان مراسم آرامستان آیچی، برخی افراد بنا داشتند به مرکز نظامی ارتش حمله کنند که با ممانعت جمعی از مردم حاضر در مراسم پراکنده شدند. تعداد محدودی از حاضران در چهلم مهسا امینی در ابتدای شهر سقز با نیرو‌های انتظامی درگیری داشتند که پس از آن پراکنده شدند و به حاشیه شهر رفتند. به دنبال التهابات و درگیری‌های پراکنده به‌وجود آمده بعد از مراسم چهلم، به جهت ملاحظات امنیتی اینترنت شهر سقز قطع شد.


نمی‌شود که خیابان‌های تهران ناآرام باشد، اما خیابان‌های ناتو آرام!


یک نماینده مجلس تهدید کرد خیابان‌های ناتو را ناآرام خواهیم کرد. ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی در توئیتی نوشت: ‏نمی‌شود که خیابان‌های تهران ناآرام باشد، اما خیابان‌های ناتو آرام! وی افزود: قطعاً میدان دعوا را خارج از ایران تعریف کرده و خواهیم کرد، پاسخ نیز هم.


استقبال وزیر صمت از استیضاح


وزیر صنعت، معدن و تجارت از استیضاح خود استقبال کرد. سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره مطرح شدن استیضاحش در مجلس، اظهار کرد: استیضاح ابزار نظارتی مجلس و حق نمایندگان است و من از آن استقبال می‌کنم، چون فرصت خوبی برای ارائه گزارش اقدامات به مردم است.


علی مطهری جواب دهباشی را داد


علی مطهری در جدالی توییتری به حسین دهباشی با یک توییت دیگر پاسخ داد و در مجلس دهم در ادامه جدال توییتری خود با حسین دهباشی روزنامه نگار در توییتی دیگر نوشت: آقای حسین دهباشی برای توجیه کار دانشجویانی که در تجمع خود دشنام‌های رکیک داده بودند، با اشاره به توییت انتقادی من به سه مورد از دوره نمایندگی بنده استناد کرده‌اند که هر سه مورد باطل است. کلمه پفیوز اصلا در مجلس شنیده نشد، کف گرگی هم اصلا اتفاق نیفتاد، آن جمله هم به مزاح به دانشجوی پسر گفته‌شده بود نه دانشجوی دختر. هر سه مورد شیطنت یک خبرگزاری بود. اگر «تاریخ شفاهی» آقای دهباشی از همین قبیل باشد قابل استناد نیست.


انتقاد رسایی از رئیسی


رسایی نماینده سابق مجلس از رئیس جمهور به خاطر وضعیت بورس انتقاد کرد. رسایی در کانال تلگرامی نوشت:آقای رییسی! از ابتدای دولت شما که ارزش بورس ۲۲۴ میلیارد دلار بود، امروز ارزش آن به ۱۴۱ میلیارد دلار رسیده! شما وعده دادید #بورس اولویت اول شما خواهد بود، ظاهرا فراموش کرده‌اید!روایت «فارس» از شمار کشته‌های اغتشاشات در تهران


فارس نوشت: با وجود تلاش‌های بسیار ضد انقلاب برای کشته سازی در پایتخت، هیچ معترضی در شهر تهران کشته نشده است، در حالی که ۴ تن از نیرو‌های پلیس و بسیج تاکنون به شهادت رسیده‌اند. پیگیری‌های خبرنگار فارس از منابع آگاه نشان می‌دهد از ابتدای اغتشاشات تاکنون در شهر تهران در جریان اغتشاشات اخیر به رغم تلاش تجزیه طلبان برای کشته سازی، هیچ معترضی کشته نشده است، در حالی که نیرو‌های بسیج و فراجا در پایتخت ۴ شهید را تقدیم امنیت مردم کرده‌اند. نخستین شهید شهر تهران در این غائله حسین تقی‌پور بود که روز‌های ابتدایی مهرماه در اثر حمله آشوبگران دچار جراحت شدید شد و ساعاتی بعد در بیمارستان بقیه الله به درجه رفیع شهادت نائل آمد. بسیجی مدافع امنیت پوریا احمدی هم که روز ۳۰ شهریور ماه در جریان اغتشاشات بر اثر ضربات متعدد چاقو مجروح شده بود، روز ۱۲ مهرماه بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت می‌رسد.

شانزدهم مهر ماه نیز در جریان اغتشاش فتنه‌گران در محله امام‌زاده حسن تهران، سلمان امیراحمدی که برای دفاع از امنیت مردم در حال مقابله با اغتشاشگران بود به درجه رفیع شهادت رسید. روز بیست و سوم مهر‌ماه نیز آخرین شهید پایتخت تقدیم حفظ امنیت مردم تهران شد، ستوان «مهدی لطفی» جمعی یگان امداد فاتب که در قالب واحد‌های موتورسوار عازم ماموریت بود دچار سانحه شده و به شهادت رسید. در اغتشاشات اخیر ادوات و سلاح‌های سرد و گرم زیادی از اغتشاشگران کشف و ضبط شد، اما فرماندهان پلیس و دستگاه‌های امنیتی توصیه کرده بودند ماموران حتی برای دفاع از خود از تیر جنگی استفاده نکنند.


میرکاظمی: منابع اجرای رتبه‌بندی معلمان آماده شد


رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: منابع اجرای رتبه‌بندی معلمان آماده شده و منتظر صدور احکام حقوق معلمان از سوی آموزش و پرورش هستیم. سید مسعود میرکاظمی در مورد اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: آیین‌نامه اجرایی این قانون پس از سال‌ها در دولت سیزدهم تصویب و ابلاغ شد و سازمان برنامه و بودجه خود را مکلف به اجرای قانون می‌داند. معاون رییس جمهور با اشاره به پرداخت علی‌الحساب در شهریورماه افزود: حتی سازمان برنامه و بودجه آمادگی پرداخت علی‌الحساب برای حقوق مهرماه را هم داشت.فارس: تورم در استرالیا رکورد ۳۲ ساله را شکست


فارس نوشت: نرخ تورم سالانه در استرالیا به بالاترین رقم در ۳۲ سال گذشته رسیده است. آمار‌های دولتی نشان داد، نرخ تورم سالانه در سه ماهه سوم به ۷.۳ درصد رسیده است که بالاترین میزان از سال ۱۹۹۰ به شمار می‌رود.


آخرین وضعیت ابربدهکاران بانکی از زبان وزیر اقتصاد


خاندوزی در مورد درباره آمار ابر بدهکاران بانکی گفت: درباره بانک‌های مختلف این آمار متفاوت است، در بانک تجارت ۴۰ مورد از شرکت‌ها و اشخاص، بانک ملت ۵۱ مورد، بانک مسکن ۹ مورد، بانک ملی ۱۳۶ مورد، بانک توسعه صادرات ۱۰ مورد، صنعت و معدن ۳۳ مورد و … پرونده‌های بدهکاری هستند که معوقه داشتند البته ممکن است فردی تسهیلات بزرگی گرفته و مثلاً کارخانه ساخته و اشتغال ایجاد کرده که البته این افراد باید حمایت شوند، اما در موارد دیگر افرادی هستند که دسترسی به تسهیلات داشته، اما آن را وارد تولید نکرده و حاضر نیست که منابع را بازگرداند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  جناب رضایی نماینده محترم مردم و دشتستان ، حمله تروریستی به مردم در بارگاه شاهچراغ و به شهادت رسیدن ۱۵ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر از هموطنانمان ثمره آموزش ، ترویج و تکرار و عدم پایان خشونت و کینه توزی و دشمنی ، ایجاد جنگ و تنش و اختلاف در منطقه و کشورمان هست . وقتی تربیون های نماز جمعه ، مطبوعات مثل کیهان ، نماینده گانی چون شما و جناب غضفری و جناب رسایی و حسن عباسی ... به جای آموزش گذشت و بخشش به ترویج و آموزش کینه توزی و نفرت پراکنی می شود ، ثمره اش حوادث تروریستی مجلس سال ۹۵ ، اهواز شهریور ۹۷ ، بارگاه امام رضا و شهادت طلاب و........ امروز بارگاه شاهچراغ و دعا می کنیم که دشمنی و نفرت پراکنی و کینه توزی امثال شماها پایان یابد .

 • شیرین صفوی

  مرگ بر کومله و بازیگرانش

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار