گوناگون

توصیه ویژه رهبر انقلاب به نخبگان و وزرای دولت سیزدهم چه بود؟

توصیه ویژه رهبر انقلاب به نخبگان و وزرای دولت سیزدهم چه بود؟

پارسینه: سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دیدار چهارشنبه گذشته نخبگان با رهبر معظم انقلاب و محورهای سخنان ایشان اشاره کرد و یادآور شد: حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار تعریفی جامع از نخبگان ارائه کردند و دارابودن استعداد خاص، تلاش و کار ویژه و بهره مندی از هدایت الهی را خط سیری برای شناسایی نخبگان دانستند.

ایرنا نوشت: دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: رهبر انقلاب در این دیدار به نخبگان توصیه کردند که توانمندی‌های خود و توانمندی هایی که در کشور وجود دارد را مورد توجه قرار دهند.

وی گفت: در کشور توانمندی‌ها و ظرفیت های بسیاری وجود دارد و از سوی دیگر تحولاتی بزرگ در بخش علم و فناوری ایران رخ داده است که بسیاری از آن بی اطلاع هستند.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار همچنین به تلاش های دشمنان علیه ایران اشاره کردند و یادآور شدند دانشگاه سنگر مهم در حوزه اقتصاد است و محور پایانی سخنان ایشان تاکید بر حمایت از نخبگان بود.

رهبر انقلاب اسلامی چهارشنبه گذشته (۲۷ مهرماه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی کشور، نخبگان دانشگاهی را در چهار دهه اخیر موجب آبروی ایران خواندند و اظهار داشتند: همه بویژه مسوولان و مؤثرین در فضای کشور باید نخبگان علمی را جزو مهم ترین ثروت‌های کشور بدانند و از آنها حمایت کنند و نخبگان نیز ظرفیت‌ها و استعدادهای فردی خود را به سرمایه پیشرفت کشور تبدیل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نخبه علمی و دانشگاه را از ارکان مهم پیشرفت کشور دانستند و افزودند: هر قدر دانشگاه تعطیل و روند فعالیت علمی تخریب و ناقص شود برای دشمن مغتنم است به همین علت نه دیروز و امروز بلکه در مقاطع مختلف برای توقف دانشگاهها تلاش کرده‌اند.

ایشان وزیران حاضر در این جلسه را به انتقال و پیگیری پیشنهادهای نخبگان در هیات وزیران مأمور کردند و افزودند: باید با رفتار کریمانه با نخبگان به عنوان ثروت عظیم ملی، در مراقبت از این ثروت تعیین کننده و افزایش آن، به جدّ تلاش کنیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار