گوناگون

فرمانده پدافند هوایی ارتش: قادریم تحرکات دشمنان را در منازل و پایگاه‌هایشان رصد کنیم

فرمانده پدافند هوایی ارتش: قادریم تحرکات دشمنان را در منازل و پایگاه‌هایشان رصد کنیم

پارسینه: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از انجام تست‌های اولیه سامانه پدافندی باور ۳۷۳ در برد ۳۰۰ کیلومتری خبر داد و گفت: ما امروز قدرت مطلق پدافندی در سطح منطقه‌ایم و قادریم تحرکات دشمنانمان را در منازل و پایگاه‌هایشان رصد کنیم.

به گزارش پارسینه ، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم نقش علم و فناوری در دوران دفاع مقدس که صبح امروز (یکشنبه) در دانشگاه پدافند هوایی برگزار شد، گفت: در سال‌های گذشته با محدویت سلاح و سامانه مواجه بودیم و رزمایش‌های خود را با سامانه‌های مختصر دوران دفاع مقدس برگزار می‌کردیم، اما امروز با بهترین تجهیزات بومی و داخلی که در لبه فناوری تجهیزات دنیا قرار دارند، رزمایش برگزار می‌کنیم و دشمنان ما این را می‌دانند که ما امروز قدرت مطلق پدافندی در سطح منطقه هستیم.

امیر صباحی‌فرد ادامه داد: امروز نیروی پدافند هوایی در حوزه تجهیزات راداری، فاوایی، جنگالی، اطلاعاتی، رهگیری و درگیری در سطح تجهیزات به‌روز دنیا قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروی پدافند هوایی سامانه‌های بومی خود را متناسب با تهدیدات به‌روز می‌کند، افزود: امروز پوشش پدافندی لازم را در همه سطوح و لایه‌های هوایی ایجاد کرده‌ایم و در حوزه ارتفاع بالا توانسته‌ایم سامانه باور ۳۷۳ را تا برد ۲۰۰ کیلومتر تست کنیم و همچنین تست‌های اولیه ۳۰۰ کیلومتری این سامانه را آغاز کرده و انجام می‌دهیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش عنوان کرد: امروز با سامانه‌های راداری بومی که در اختیار داریم، هزاران کیلومتر را رصد می‌کنیم و قادر هستیم تحرکات دشمنانمان را در منازل و پایگاه‌هایشان رصد می‌کنیم.

امیر صباحی‌فرد با بیان اینکه امروز به سطحی از توان بازدارندگی رسیده‌ایم که به دشمن اجازه عرض اندام نمی‌دهیم، گفت: اگر دشمنان امروز به ما تهاجم نمی‌کنند به جهت اقتدار ملت ایران است و اگر امکان تهاجم برای دشمن فراهم بود، تاکنون بار‌ها به ما حمله کرده بود. نیروی قدرتمند پدافند هوایی امروز در بهترین شرایط قرار دارد و این هشدار را به دشمنان می‌دهم که هرگز در فکر حمله به ایران اسلامی به ذهن‌شان خطور نکند، چراکه ما با تمام توان ایستاده‌ایم و پاسخ ما به آنان پشیمان‌کننده است.

منبع: پارسینه

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  فقط رصد !!!!

 • ناشناس

  شما اول برو یک جعبه شیرینی بخر برو خانه با خودت و خانواده ات آشتی کن تا اخم هات یکم هم باز بشه و برگشتی با هم گپ میزنیم

 • ناشناس

  بگو جان انار

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار