گوناگون

جزئیات گزارش کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره علت فوت مهسا امینی + فیلم

جزئیات گزارش کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره علت فوت مهسا امینی + فیلم

پارسینه: گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد واقعه فوت خانم مهسا امینی در مجلس قرائت شد.

به گزارش پارسینه ؛ قرائت گزارش کمسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس در مورد واقعه فوت خانم مهسا امینی در دستور کار جلسه امروز نمایندگان مجلس قرائت داشت.

در این جلسه علی حدادی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها مجلس گزارش کمیسیون درباره فوت خانم امینی را قرائت کرد که در ادامه می‌خوانید:

کمیته حقیقت یاب مجلس شورای اسلامی گزارش بررسی علل فوت مرحومه مهسا امینی منتشر کرد:

هیچگونه ضرب و جرح درمواجهه، انتقال و استقرار مرحومه خانم امینی در محل پلیس امنیت عمومی صورت نگرفته است. کسانی که قبل از روشن شدن ماجرا اظهارات عجولانه داشتند و زمینه سوء استفاده معاندین نظام واغتشاشگران را ایجاد کرده اند اگر مواضع‌شان را اصلاح نکنند باید تحت پیگرد قضایی قرار بگیرند.

میزان و کیفیت اثربخشی اقدامات درمانی در حدفاصل برزمین افتادن خانم امینی تا زمان حضور پرسنل اورژانس قابل تامل است و ازدحام مقابل درب خروجی پلیس امنیت عمومی که باعث تاخیر بیش از ۶ دقیقه‌ای در عزیمت آمبولانس شده نیز در روند درمانی نامبرده بی‌اثر نبوده است.

اطلاع‌رسانی بهنگام و دقیق فراجا، زمینه روایت‌سازی جعلی رسانه‌های دشمن را و عذرخواهی از قصور احتمالی تبعات تلخ اجتماعی را کاهش می‌داد.

آموزش کارکنان و ماموران، تجهیز پلیس امنیت عمومی به لباس‌های دوربین‌دار و نصب دوربین در خودرو‌های گشت ضرورت قانونی دارد.

نهاد‌های مربوط به گشت ارشاد باید ساختار، روش‌ها و فرایند‌های اجرایی گشت ارشاد را بررسی و اصلاح کنند. کمیسیون امور داخلی مجلس موضوع را پیگیری خواهد کرد.

تبصره ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی درباره تعریف دقیق از حدود حجاب شرعی و شفاف شدن مفاهیم مبهم مربوط، برای اجتناب از اصل تداخل قوا باید از طریق ارایه لایحه قوه قضائیه اصلاح شود.

مهمترین راه ترویج حجاب و عفاف، علاوه بر اجرای قوانین، راه‌های ایجابی است و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید از دستگاه‌هایی که در این زمینه کم‌کاری کرده اند، مطالبه و سوال کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار