گوناگون

آیت‌الله صدیقی: می‌خواستند از دانشگاه شریف انتقام بگیرند

آیت‌الله صدیقی: می‌خواستند از دانشگاه شریف انتقام بگیرند

پارسینه: امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخی حوادث در دانشگاه‌ها گفت: این‌ها دانشگاه‌ها را هدف گرفتند. آن‌ها خواستند از دانشگاه شریف انتقام بگیرند؛ چراکه دانشگاه شریف یک هیات فاطمه زهرا (س) دارد که گاهی شصت هزار مستمع دارد.

به گزارش پارسینه ؛ آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در بخشی از سخنانش در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: مسئله اصلی در حوادث اخیر این است که دنیای سلطه و استکبار، جنگ آشتی‌ناپذیر با حق و عدالت و دین خدا دارند و از روزی که در این سرزمین پرچم دین بالا رفته است، دنیای سلطه ناسازگاری، توطئه، خیانت و جنایت را سرلوحه کار خود قرار داده است و در این ۴۳ سال روزی نبوده که دشمن در دشمنی خودش کم بگذارد.

وی افزود: ابتدا آشوب‌های قومی را ایجاد و خلق‌ها را درست و آن‌ها را مسلح کردند و جریان جنایتکار منافقین بیش از هفده هزار نفر از مردم و اولیای الهی همچون شهدای محراب را به خاک و خون کشیدند و به شهادت رساندند. آن‌ها به مردم رحم نکردند، اموال آن‌ها را به یغما بردند و از هیچ خیانت و جنایت قصاوت‌باری کوتاهی نکردند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: جنگ تحریم نیز از ابتدا شروع و بعد‌ها سال به سال تشدید شد. همچنین فتنه‌های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸ هر کدام فشار، خیانت و جنگ جدیدی بود که در حد توان خود تدارک دیده بودند؛ ولی با نصرت الهی و کاردانی و کارآشنایی امامین انقلاب در طول این سال‌ها در برابر این توطئه‌های پیچیده همواره این اقتدار حفظ و توطئه‌ها یکی پس از دیگری، از صحنه خارج و از انقلاب صیانت شد.

آیت‌الله صدیقی افزود: حادثه اخیر حاکی از توطئه وسیع تدارک دیده شده از جانب آمریکا بود. همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند فرمان این آشوب و فتنه به دست رئیس‌جمهور آمریکا، صهیونیست و قدرت‌های وابسته به آن‌ها بوده است. مسئله اصلی این است که دشمن ما آمریکا، استکبار جهانی و سلطه است، این‌ها ظلمت هستند و با نور نمی‌سازند.

وی تأکید کرد: اگر جمهوری ما اسلامی هم نبود، باز هم دشمنان ما از ایران قوی، مقتدر و مستقل حذر داشته و دارند و قوی بودن ایران برای آن‌ها قابل تحمل نیست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهاراتش با اشاره به دلایلی که ثابت می‌کند حوادث اخیر، موضوعی داخلی نبوده است، گفت: عده قلیلی در هر شهر راه افتادند و متن مردم با آن‌ها همراه نشدند، لذا این‌ها از این انزوا در متن جامعه اسلامی عصبانی شدند، آمادگی این جمع نشان می‌دهد این موضوع داخلی نبوده و از خارج از کشور نشأت می‌گرفته است.

آیت‌الله صدیقی افزود: نمی‌شود یک گروهی در همه شهر‌ها و استان‌ها با سبک مشخصی به میدان بیایند، خرابکاری کنند و این‌طور برای جنایات و قصاوت‌های مختلف از جمله چاقوکشی، قمه‌کشی، قرآن‌سوزی و مسجدسوزی آماده باشند؛ روشن است که این‌ها آموزش دیده‌اند و آمادگی قبلی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه آشوب‌ها از خارج کشور حمایت و هدایت می‌شد، تصریح کرد: شخص رئیس‌جمهور پلید آمریکا و مقامات آمریکایی به صراحت اعلام حمایت کردند و کمک همه‌جانبه‌ای صورت دادند و همچنین کشور‌های اروپایی همچون انگلیس با این‌ها همصدا بودند تا آشوب‌ها را تشدید کنند. یکی از مقامات سیاسی آمریکا به صراحت این آشوب را به دیوار برلین تشبیه کرد، یعنی همانگونه که آلمان شرقی با فرو ریختن دیوار برلین از بین رفت، اینجا هم این آخرین قدم است و نظام فرو خواهد ریخت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: نکته دیگر این است که تبلیغات پر حجم شبکه‌های ننگین و خفت‌بار «بی‌بی‌سی»، «من‌وتو» و «ایران‌اینترنشنال» و شبکه‌های مجازی از جمله توئیتر که فعالیت‌های خود را ده برابر کردند، نشان می‌دهد که آشوب‌ها از خارج کشور هدایت می‌شده است.

آیت‌الله صدیقی در بخش دیگری از اظهاراتش اظهار کرد: از طرف دیگر در جریان دستگیری عوامل جنایتکار در مراحل مختلف، عوامل فرانسوی دستگیر شدند و در بازجویی از آن‌ها به دست آمد که این‌ها در مناطق مرزی ایران آموزش دیده‌اند تا براندازی کنند، برخی از این‌ها در کشور‌های دیگر چنین آموزش‌هایی برگزار و مربی تربیت می‌کنند تا در داخل کشور جوانان ما را با ارائه چند خبر کاذب عصبانی کنند و علیه کشور خودشان به صحنه بکشانند.

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: توطئه اخیر، توطئه استکبار و دنیای سلطه بود که عزت و اقتدار و قدرت ما را هدف گرفته بود. این توطئه همچنین اعتقادات ما را مورد هدف قرار داده بود، ما ولایت فقیه را نیابت از امام عصر (عج) می‌دانیم، آن‌ها همچنین پرچمدار این کشتی را هدف گرفته بودند که همچون رشته‌ای دانه‌های تسبیح را کنار هم قرار داده است و اگر این رشته پاره شود این تسبیح به هم می‌ریزد و منسجم نخواهد شد.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: جوانان ما که در صفوف راهپیمایی اربعین بودند و در همه عرصه‌های علمی و صنعتی خوش درخشیدند و هر جا مشکلی پیش آمده، حلاّل مشکلات بوده‌اند، در عمل زیر بیرق اسلام باقی مانده‌اند و تیر دشمنان از این جهت نیز به هدف نخورد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به برخی حوادث در دانشگاه ها گفت: اینها دانشگاه ها را هدف گرفتند. آنها خواستند از دانشگاه شریف انتقام بگیرند؛ چراکه دانشگاه شریف یک هیات فاطمه زهرا(س) دارد که گاهی شصت هزار مستمع دارد. اساتیدی در این دانشگاه هستند که در کنار دانشجویان هیاتی ما حضور دارند و در بعد علمی و فرهنگی کار کردند. اینها خواستند در آنجا زهری بریزیند و به زودی معلوم می‌شود که این تلاش‌شان بی‌فایده بوده است.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: دشمن می‌خواست از ما دانشگاه شریف را بگیرد، براساس اطلاعی که دارم در هیئتی که برگزار می‌کند گاهی شصت هزار مستمع دارد، لذا بستری اثرگذار، حسینی و ولایی است، این دانشگاه هم از نظر علمی و هم از نظر فرهنگی شاخص است، لذا دشمن خواست به این دانشگاه زهری بریزد.

ارسال نظر

 • محمد مهدی اسلامی

  دشمن وامانده و مفلوک ،خود __بار دیگر تو سری خورد ،خوار شد __هرچه بیشتر او تلاش افزون کند __بیشتر از پیش خویشتن را دون کند __ دست و پاها می زند بیشتر فرو __ در لجنزار می رود بی آبرو __ جهل و حمقش هر زمان و روز بروز __ خود زیادتر می کند با آه و سوز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار