گوناگون

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران: فوت نیکا شاکرمی با نا آرامی‌ های اخیر ارتباطی ندارد

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران: فوت نیکا شاکرمی با نا آرامی‌ های اخیر ارتباطی ندارد

پارسینه: محمد شهریاری درباره پرونده نیکا شاکرمی احتمال ارتباط فوت وی با نا آرامی‌های اخیر را رد کرد.

به گزارش پارسینه از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی استان تهران درباره جزییات پرونده نیکا شاکرمی گفت: ساعت ۷:۳۰ روز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه، ساکنین ساختمانی در چهار راه امیر اکرم متوجه جسد خانم جوانی در حیاط منزل خود می‌شوند که بلافاصله موضوع را به کلانتری منطقه اطلاع می‌دهند. اکیپ‌های تخصصی صحنه به محل اعزام و متوجه می‌شوند این خانم از ساختمان مجاور به حیاط این منزل پرتاب شده است.

شهریاری با اشاره به این‌که «کوله پشتی این خانم در پشت بام ساختمان مجاور کشف شد»، بیان کرد: جسد بلافاصله به عنوان شخص مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران بیان کرد: پزشکی قانونی با دستور مقام قضایی کار کالبدشکافی و اخذ نمونه‌های سم شناسی و آسیب شناسی را انجام داد.

شهریاری گفت: در آزمایش‌های کالبد شکافی و معاینه جسد، آثار شکستگی‌های متعدد در ناحیه لگن، سر، اندام‌های فوقانی و تحتانی، دست‌ها و پا‌ها و در رفتگی لگن مشاهده شد که نشان می‌دهد فرد از بلندی پرت شده است. طبق استعلام‌های گرفته شده هم مشخص شد فرد به پایین پرتاب شده است.

وی با بیان این‌که «در معاینات پزشکی قانونی آثار گلوله و ساچمه در بدن جسد مشاهده نشده است»، تصریح کرد: همسایگانی که جسد در آن ساختمان کشف شده اعلام کردند که ساعت ۳ بامداد متوجه صدایی شده‌اند، اما متوجه سقوط این خانم نشده‌اند.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران با بیان این‌که «سرانجام هویت جسد با نام نیکا شاکرمی ۱۷ ساله تعیین شد»، گفت: ساختمانی که کوله پشتی این خانم در آن کشف شد مراحل ساخت پایانی را طی می‌کرد و ۲ کارگاه تولید پوشاک در آن فعال است و کارگرانی در ساختمان مشغول کار و نگهبانی بودند.

شهریاری بیان کرد: با بررسی فیلم دوربین‌های محل مشخص شد در بامداد روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله پشتی همراه وارد ساختمان می‌شود و زنگی زده نمی‌شود، زیرا ساختمان نیمه کاره بوده و درب با هل دادن باز شده است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان داده است منزل خاله خانم شاکرمی در کوچه مجاور این ساختمان و ۲ پلاک بالاتر از محل کشف جسد است. هنوز انگیزه ورود این خانم به ساختمان نیمه کاره مشخص نشده است.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران بیان کرد: خانم نیکا شاکرمی روز ۲۹ شهریور ماه (روز قبل از حادثه) به منزل مراجعه نکرده بود و مادرش تماس‌های زیادی با وی گرفته و درخواست کرده که به منزل خودشان یا منزل خاله‌اش مراجعه کند، اما با وجود تماس‌های زیاد خانم نیکا شاکرمی به منزل مراجعه نکرده بود.

شهریاری افزود: مادر مرحوم شاکرمی با یکی از دوستان دخترش به نام آیدا تماس می‌گیرد و از او درخواست می‌کند که با دخترش تماس بگیرد و بخواهند به منزل مراجعه کند، اما نیکا شاکرمی قبول نمی‌کند که به منزل بازگردد.

سرپرست دادسرای جنایی تهران با بیان اینکه پدر مرحوم نیکا شاکرمی فوت کرده است، گفت: مادر مرحوم شاکرمی در روز پنجشنبه ۷ مهرماه به اداره آگاهی مراجعه و مفقودی دخترشان را اعلام کرده است.

شهریاری افزود: با مراجعه خانواده همان روز جسد شناسایی می‌شود و روز شنبه ۹ مهر ماه جسد به خانواده تحویل داده می‌شود.

وی با بیان این‌که «بررسی‌ها نشان می‌دهد این حادثه با اغتشاشات اخیر ارتباطی ندارد»، گفت: هیچ گونه آثار گلوله در بدن مرحوم کشف نشده است و آثار نشان می‌دهد فوت ناشی از پرت شدگی فرد بوده است.

سرپرست دادسرای جنایی تهران بیان کرد: از تمام کارگر‌های ساختمان تحقیق و بازجویی انجام شده است و حتی افرادی بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: خانم نیکا شاکرمی مدرسه نمی‌رفت و در یک کافی شاپ مشغول به کار بود.

سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: پرونده در حال بررسی است و در اسرع وقت نتیجه اعلام می‌شود.

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  پروژه ها شروع شد !!!

 • ناشناس

  ورژن جدید واسه فرصت طلبها

 • سهراب

  بکشید و قصه بگید تا وقت دادگاهیهاتون که داریم نزدیک میشیم اخراشه خودتون هم فهمیدین اما فعلا دست و پا میزنین

 • شیرین صفوی

  عزیزان توجه کنید این فرم عکس گرفتن ها معمولا تبلیغی هست غفلت مسئولان ما و باید نباید ها و ایجاد دو گانگی در تربیت فرزندان و وضعیت بد اجتماعی و تعریف نشدن قله ها و افق های آینده براي نسل جدید میشه امثال همین دختران بی پناهی که جذب جاذبه های مشکوک میشن هشیار باشیم نسل جدید نسل بی پناهی و بی توجهی هست مسئولان به خودتون بیان !!!!!! اینا ثروت های ما هستند مثل بقیه ثروت ها بر باد ندید بذارید امنیت اجتماعی و اقتصادی در ایران داشته باشند و سرمایه های ما رو نپرونین

 • ناشناس

  مادر این دختر بچه یا کودک بیاورید جلو دوربین و ازش بپرسید که آخرین بار چه وقت و با کی او را دیدی ؟!! اگر گفت با فلانی آماده می شد که بره اعتراضات ، بزنید توی دهنش ، کسی کودک ۱۶ ساله که هنوز دست چپ و راستش را تشخیص نمی دهد چه رسد به سیاست، چطور می فرستی توی خیابانی که معلوم نیست کیا دارند اعتراض می کنند ، مگه شما نیستند که تا یک عکس از رزمنده های که سن کم دارند ، می بینند ، میگن وای کودکان رو فرستادند وسط میدان جنگ ، کودک همسری ، تو برای چی کودک ۱۶ ساله ات رو فرستادی وسط میدان جنگ !!! در ضمن دانش آموزان دبیرستانی بخصوص دختران نه از سیاست چیزی می دانند نه از مملکت داری ، شاید نرخ کرایه سرویس هزینه گزافی بر دوش خانواده ها چه در شهرهای بزرگ و کوچک گذاشته ، و والدین تحت فشار هستند ولی کودکان را وارد بازی سیاسی نکنید ، بگذارید دانش آموز سر درس و مشقش بماند و اعتراض را به مردم نه دانشجو واگذارید ، صحن و حیات دانشگاه جای مقدسی هست که نباید در صحن و حیات دانشگاه فحش داده شود ، بهتر هست تا قبل از اینکه دختر بچه های دبیرستانی به سرنوشت نامعلوم شاکرمی دچار شوند ، آموزش مجازی شود و اگر دختربچه ای قصد اعتراض دارد با خانواده اش به خیابان بیاید . دانشجو هم اگر اعتراضی دارد که البته حق مردم هست ، در پارک جمع شوند و اعتراض کنند ، محیط دانشگاه و خیابان و مدرسه جای اعتراض نیست ، حتما باید یک مکان برای اعتراض مردم در نظر گرفته شود .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار