گوناگون

آزادی مطلق برخی اصولگرایان در فحاشی/ماجرای ورود تندروها به مسائل جنسی!

آزادی مطلق برخی اصولگرایان در فحاشی/ماجرای ورود تندروها به مسائل جنسی!

پارسینه: حمید رسایی با چنان اظهارنظری خود و نیرو‌های همسویش را متهم کرده است! لابد خواهد گفت که این‌ها نتیجۀ فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی او و همفکرانش نیست بلکه نتیجۀ فعالیت‌های دشمنان است. این ادعا هم چیزی جز اعتراف به عجز و شکست و ناکارآمدی نیست؛ زیرا اگر تمام سررشته‌های تحرکات این جامعه به دست دشمنان باشد، خود اینان جز اتلاف منابع، دیگر چه نقشی پیدا می‌کنند؟ ظاهراً زشت‌گویی و فرافکنی در کشور ما حد و مرزش را از دست داده است!

آفتاب نیوز نوشت: استفاده از ادبیات زشت و رکیک در بین برخی چهره‌های جریان اصولگرا برای حمله به جریان رقیب خود امری عادی است، اما نکته عجیب، رویکرد دوگانه مقامات قضایی نسبت به چنین رویه‌ای است. اگر چنین ادبیاتی در رسانه‌ها و جریانی غیر از اصولگرایان مطرح شود، بی‌شک با برخورد سریع و تند مقامات مواجه خواهد شد.

به گزارش آفتاب بسیاری از فعالان و کارشناسان سیاسی تندرو جریان اصولگرا در تفسیر‌های خود از اعتراضات بعد از مرگ تلخ مهسا امینی، به شدت از ادبیات رکیک و جنسی استفاده می‌کنند. به باور آنها، آزادی خلاصه شده در "مسائل جنسی" و هر کسی که شعار "آزادی" سر می‌دهد، به دنبال آزادی روابط جنسی است. این جریان چنان تفسیر‌های عجیب و غریب جنسی از مطالبات معترضات ارائه می‌دهند که گویی در ذهن و مغزشان به غیر از مسائل جنسی، چیز دیگری وجود ندارد!

برای نمونه حمید رسایی ، نماینده اصولگرای اسبق مجلس در واکنش به اعتراضات اخیر در کشور نوشت: فکر می‌کنید جماعت اقلیتی که در برخی خیابان‌ها روسری را روی دست می‌چرخانند دنبال چه هستند؟ خیلی از آن‌ها خودشان هم نمی‌دانند، اما آن طرف آب در یکی از تجمعات، واقعیت این جریان خودش را نشان داده. یکی لخت شده رفته روی بلندی و سخنرانی می‌کند. تمام حرفش این است که چرا در ایران نمی‌گذارند ما لخت بگردیم. تمام خواسته این‌ها از آزادی همین است، هر شب با یکی بخوابند و مثل حیوان بچَرند… بیچاره‌تر از این جماعت، کسانی هستند که مثل سربازان بی جیره و مواجب، در فضای مجازی با استوری گذاشتن و لایک کردن و … به این آینده سیاه ضریب می‌دهند، در حالی که شاید اعتقادی به این آینده نداشته باشند.


صداوسیما هم که با انتشار تصاویری از یک زن برهنه سعی در تخریب برخی مطالبات معترضان در تجمعات اخیر را داشته است، با دعوت از برخی کارشناس تندرو ، همچنان یک طرفه به بررسی اعتراضات اخیر می‌پردازد، غافل از اینکه اگر تاکنون چنین رویکردی در برابر مطالبات معترضان مناسب بوده، نباید شاهد چنین تجمعات اعتراضی گسترده در کشور باشیم.


حسن کچویان ، استاد دانشگاه در برنامه جهان‌آرا گفته: می‌خواهند جامعه ایران را نابود کنند. غرب ویران شده آنجا هم جهنم است. شعار‌ها فاشیستی است. این‌ها زن، فحشا، هرزگی و مرد، بی ناموسی، شهوت رانی می‌خواهند. رهبران این‌ها یک مشت نخود مغز بیمار و بدبخت هستند.

احمد زیدآبادی ، تحلیگر سیاسی و اجتماعی اصلاح طلب در واکنش به اظهارات رسایی در کانال تلگرامی‌اش نوشت: شیخ حمید رسایی در بارۀ انگیزۀ اعتراض‌های اخیر در کشور اظهارنظری کرده است که به دلیل جنبۀ پورنوگرافی آن، از نقلش در اینجا صرف نظر می‌کنم. اگر به فرضِ شنیع، وضع همان باشد که حمید رسایی توصیف کرده است وی باید عمامه‌اش را بالاتر بگذارد! او و همفکرانش با ادعای تربیت نسلی منطبق با ارزش‌های دینی، ارکان قدرت را قبضه کرده‌اند، بودجه‌های بی در و پیکر فرهنگی را بلعیده‌اند، فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی رسمی را به انحصار خود در آورده‌اند، تمام تریبون‌های عمومی را به خدمت گرفته‌اند، شخصیت‌های فکری و فرهنگی منتقد را یا در به در کرده‌اند و یا به سکوت و انزوا کشانده‌اند، صدر تا ذیل نظام آموزشی کشور از کودکستان تا دانشگاه‌ها را تحت کنترل خود در آورده‌اند، بعد نتیجۀ کارشان در تربیت نسل باید همانی باشد که خودش ادعا کرده است؟

در واقع حمید رسایی با چنان اظهارنظری خود و نیرو‌های همسویش را متهم کرده است! لابد خواهد گفت که این‌ها نتیجۀ فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی او و همفکرانش نیست بلکه نتیجۀ فعالیت‌های دشمنان است. این ادعا هم چیزی جز اعتراف به عجز و شکست و ناکارآمدی نیست؛ زیرا اگر تمام سررشته‌های تحرکات این جامعه به دست دشمنان باشد، خود اینان جز اتلاف منابع، دیگر چه نقشی پیدا می‌کنند؟ ظاهراً زشت‌گویی و فرافکنی در کشور ما حد و مرزش را از دست داده است!

ارسال نظر

 • ناشناس

  عجب!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار