گوناگون

۲ممنوعیت جدید برای محکومان جرائم خشن | دادستان کل کشور: ضریب امنیت جامعه قابل قبول است

۲ممنوعیت جدید برای محکومان جرائم خشن | دادستان کل کشور: ضریب امنیت جامعه قابل قبول است

پارسینه: دادستان کل کشور گفت: احکام برای افراد مرتکب جرایم خشن باز دارنده و عبرت آموز باشد. استفاده این افراد از مرخصی در مدت زمانی که در زندان هستند ممنوع است و اشد مجازات گریبان آنها را خواهد گرفت.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان فارس گفت: در زیر چتر امنیت است که همه‌ اصناف و اقشار می‌توانند پیش بروند و اگر امنیت نباشد رفاه، اقتصاد، آموزش و فرهنگ نیز جایگاه اصلی خود را نخواهند داشت.

به نقل از دادگستری فارس، منتظری با بیان اینکه جامعه ای می تواند رو به کمال حرکت کند که شاهد اجرای عدالت باشد، افزود: برقراری امنیت و عدالت جزو وظایف دستگاه قضایی کشور است و وظیفه تک تک ماست که هم خودمان به عدالت رفتار کنیم و هم تلاش کنیم جامعه را به سمت عدالت ببریم.

ضریب امنیت جامعه قابل قبول است

منتظری با بیان اینکه همکاران قضایی با چگونگی صدور احکام، تصمیم ها و رفتار خود در این زمینه می توانند نقش موثری ایفا کنند، افزود: بر اساس آمار و مشاهدات اخیر، ضریب امنیت در جامعه قابل قبول است؛ اینکه بعضی اوقات شاهد صحنه هایی ناگوار در این زمینه هستیم، همین مقدار کم نیز قابل قبول نیست.

منتظری اظهار کرد: به همین مقدار اندک ناامنی هم راضی نیستیم چرا که امنیت برای همه ما خط قر مز است و هرکس بخواهد به امنیت جامعه خدشه ای وارد کند باید از لبه تیغ عدالت بگذرد.

وی خاطرنشان کرد: قانون ملاک عمل در کشور است. اگر همه به قانون عمل کنند امنیت برقرار خواهد ماند.

دادستان کل کشور در ادامه به تلاش های دستگاه های نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی برای برقراری امنیت در جامعه اشاره و اضافه کرد: امنیت در جامعه بدون هزینه و به راحتی به دست نیامده و باید قدر آن را دانست.

برخورد قهری قانونی با مرتکبان جرائم خشن

دادستان کل کشور درباره جرایم خشن و اتفاقات اخیر در این زمینه گفت: وظیفه ماست شرایط و وضعیت را رصد کنیم تا اگر فردی خواست درجامعه ناامنی ایجاد کند با سرعت به دست عدالت سپرده و محاکمه شود.

منتظری افزود: به افرادی که مرتکب جرائم خشن می شوند و امنیت مردم را به خطر می اندازند باید برخورد کرد و دستگاه قضایی وظیفه دارد در این موارد با قاطعیت برخورد کند.

تشکیل کارگروه ویژه جرائم خشن

وی از تشکیل کارگروه ویژه برای رسیدگی به جرایم خشن خبر داد و افزود: مقرر شده در صورت بروز چنین اتفاقاتی با قید فوریت تحقیقات کامل و خارج از نوبت در این شعب انجام و ظرف مدت یک ماه به نتیجه برسد.

منتظری گفت: در صدور احکام برای افراد مرتکب جرایم خشن باید دقت شود که این احکام باز دارنده و عبرت آموز باشد. استفاده این افراد از مرخصی در مدت زمانی که در زندان هستند ممنوع است و اشد مجازات گریبان آنها را خواهد گرفت.

دادستان کل کشور وظیفه دادستان ها در سنگر دفاع از امنیت جامعه را بسیار سنگین دانست و افزود: با تعامل و همکاری با دستگاه های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی دراین زمینه نتایج خوبی حاصل خواهد شد اما فراموش نکنیم تقابل وتداخل در وظایف هم دراین زمینه می تواند آسیب زا باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار