گوناگون

اختیارات ویژه‌ای در فرایند رسیدگی پرونده‌های مرتبط به سازمان تعزیرات محول شده است

اختیارات ویژه‌ای در فرایند رسیدگی پرونده‌های مرتبط به سازمان تعزیرات محول شده است

پارسینه: مساله گران‌فروشی، کم‌فروشی و احتکار جزو وظایف سازمان تعزیرات حکومتی است که زیر نظر وزیر دادگستری انجام وظیفه می‌کند

مسعود ستایشی درباره اقدامات انجام شده از سوی دستگاه قضا برای مبارزه با کم‌فروشی شرکت‌های محصولات غذایی معتبر اظهار کرد: بالاترین چیزی که طبق صراحت قرآن می‌توانیم بگوییم این است که وای به حال کم فروشان. با بحث توزیع عادلانه یارانه و اقداماتی که دولت در این زمینه انجام داده است دستگاه قضایی همراه و نگاه به هم‌افزایی دارد. به عبارتی تمام قد با دولت همراه هستیم، همکاری خواهیم کرد، حمایت خواهیم کرد که این طرح به احسن وجه انجام شود و آثار طرح مذکور اگر به درستی انجام شود قطعا مردم آن را احساس خواهند کرد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: دستگاه قضا حمایت، هدایت و نظارت می‌کند، اما مساله گران‌فروشی، کم‌فروشی و احتکار جزو وظایف سازمان تعزیرات حکومتی است که زیر نظر وزیر دادگستری انجام وظیفه می‌کند. مصوبه‌ای هم در جلسه مسئولان قوا به تصویب رسید که اختیارات ویژه‌ای در فرایند رسیدگی به سازمان تعزیرات محول شده است.

وی تاکید کرد: طبق گزارش سازمان تعزیرات، میزان پرونده‌هایی که در حوزه تخلف گران‌فروشی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا روز گذشته داشتند، بیش از ۴۷ هزار و ۲۱۷ فقره پرونده بوده که از این میزان ۴۲ هزار و ۲۴۵ فقره پرونده رسیدگی شده و تصمیم قانونی گرفته شده است و بیش از ۸ هزار و ۱۷۱ میلیارد مستوجب محکومیت برای متخلفان شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: در حوزه کم‌فروشی نیز ۱۱ هزار و ۶۲۵ فقره پرونده وارد شده است که ۱۰ هزار و ۵۹۵ پرونده مختومه شده است و از این میزان ۳۱۶ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال محکومیت حاصل کردند.

وی افزود: در ارتباط با احتکار نیز ۱۸۰۳ فقره پرونده وارد شده است. همچنین هزار و ۳۶۵ فقره پرونده مختومه شده است و از این میزان هم رقم هزار و ۶۹۷ میلیارد و ۳۷۳ میلیون و ۲۳ هزار و ۲۲۵ ریال کسانی که مرتکب احتکار شدند محکومیت حاصل کردند

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار