گوناگون

رئیس جمهور: ناترازی بانک‌ها به منظور رشد اقتصاد کشور رفع شود

رئیس جمهور: ناترازی بانک‌ها به منظور رشد اقتصاد کشور رفع شود

پارسینه: رئیس جمهور گفت: ناترازی بانک‌ها برای ایفای نقش موثر در مسیر رشد اقتصاد کشور رفع شود.

سید ابراهیم رئیسی در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به اهمیت تأمین مالی در مسیر توسعه و رشد اقتصاد کشور، گفت: برنامه‌ها و اقدامات ناظر بر رفع ناترازی بانک‌ها از جمله بازپرداخت بدهی‌های دولت به نظام بانکی تدوین و مصوبات لازم هم از مراجع ذیربط اخذ و اجرایی شود.

در این جلسه موضوع مدیریت بازار ارز و اعمال سیاست‌های مناسب برای کنترل نرخ ارز از طریق بانک مرکزی مطرح و مقرر شد این سیاست‌ها با توجه به روند رو به رشد و افزایش درآمد ارزی کشور اجرایی شود.

همچنین موضوع کنترل قیمت کالاها در بازار مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به تأمین و ذخیره‌سازی مقدار مناسب کالاها، مقرر شد توزیع کالا در سراسر کشور به تناسب نیاز استان‌ها با سرعت و دقت ادامه یابد و ستاد تنظیم بازار و دیگر دستگاه‌های نظارتی بر این امر نظارت مستمر داشته باشند.

در این جلسه موضوع کامیون‌های وارداتی سال‌های گذشته و موجود در گمرکات کشور که برای ترخیص با مشکلاتی مواجه شده‌اند، مطرح شد که بر اساس آن، کارگروهی با مشارکت دستگاه‌های ذیربط با رعایت ضوابط و مقررات قانونی وضعیت را بررسی و گزارشی با فوریت و در نظر گرفتن راهکار نهایی، برای اتخاذ تصمیم به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار