گوناگون

پیشنهاد امیرعبداللهیان برای حضور تیم ملی فوتبال غنا در جزیره کیش

پیشنهاد امیرعبداللهیان برای حضور تیم ملی فوتبال غنا در جزیره کیش

پارسینه: محمد اول ابراهیم وزیر فرهنگ، هنر و گردشگری جمهوری غنا که در راس هیئتی جهت برگزاری هفتمین نشست کمیسیون دائمی همکاری های مشترک ایران و غنا به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش پارسینه، در این دیدار که توماس امبو مبا ، معاون وزیر امور خارجه غنا نیز حضور داشت، موضوعات مورد علاقه دو کشور مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت .

امیرعبداللهیان در این دیدار، برگزاری هفتمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور را نشان‌دهنده عزم و اراده جدی دو کشور در گسترش مناسبات و همچنین رویکرد عملگرایانه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات و همکاری ارزیابی کرد و اظهار داشت، دولت کنونی به توسعه روابط و عملیاتی شدن توافقات توجه و تعهد جدی داشته و بدین منظور در اولین فرصت، اقدامات لازم و تبادل هیات برای ترسیم نقشه راه روابط دو کشور به غنا انجام خواهد شد .

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های بهداشتی، کشاورزی، صنعتی، دانش بنیان و نیز صادرات خدمات فنی و مهندسی آمادگی همکاری با غنا در حوزه های یاد شده را اعلام کرد.

امیر عبداللهیان همچنین از تلاش های وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی کمیسیون مشترک قدردانی و ابراز امیدواری کرد شاهد گسترش بیش از پیش توسعه مناسبات باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به تجربیات ارزنده جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه، با توجه به اینکه این موضوع از دغدغه ها و نگرانی های کشورهای آفریقایی می باشد آمادگی جمهوری اسلامی ایران را جهت همکاری در این حوزه به ویژه در زمینه تبادل اطلاعات اعلام کرد.

امیر عبداللهیان در ادامه این دیدار، با توجه به راهیابی تیم ملی فوتبال غنا به جام جهانی قطر ، با اشاره به وجود زیرساخت های مناسب و شرایط آب و هوایی جزیره کیش با قطر ، حضور تیم ملی فوتبال ‌ و گردشگران غنایی را در این جزیره پیشنهاد کرد.

محمد ابراهیم اول وزیر فرهنگ جمهوری غنا نیز ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از کشور و مردم غنا در حوزه های کشاورزی، بهداشت و آموزشی، خواستار تقویت و گسترش همکاری ها در حوزه های دیگر، از جمله حمل و نقل دریایی و هوایی و ایجاد خط مستقیم پروازی ، برای توسعه صنعت توریسم، به ویژه توریسم درمانی شد.

وزیر غنایی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه غرب آفریقا از کشور غنا به عنوان دروازه ورود به آن منطقه و توسعه مناسبات با سایر کشورهای همجوار یاد کرد و از پیشنهادهای وزیر امور خارجه برای توسعه مناسبات استقبال کرد، وی ضمن تاکید بر اهمیت تبادل هیات، از وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به غنا دعوت بعمل آورد.

وزیر غنایی در پایان با اشاره به روابط خوب و رو به رشد دو کشور ، آمادگی غنا را برای توسعه مناسبات در همه زمینه ها و بویژه حوزه های یاد شده اعلام کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار