گوناگون

وزیر امورخارجه: همکاری‌های ایران با هیچ‌کشوری از جمله روسیه نباید متاثر از فضای تحریم باشد

وزیر امورخارجه: همکاری‌های ایران با هیچ‌کشوری از جمله روسیه نباید متاثر از فضای تحریم باشد

پارسینه: در تماس تلفنی حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه، روند مذاکرات وین، تحولات اوکراین و برخی از تحولات بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

به گزارش پارسینه، طرفین با اشاره به سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، اظهار داشتند که اکنون آژانس در مسیر درست همکاری فنی با ایران قرار دارد و توافق خوبی حاصل شده است.

امیرعبداللهیان اظهار کرد: ما با جدیت برای رسیدن به توافقی خوب و قوی در وین تلاش می‌کنیم. تاکنون پیشرفت‌های خوبی به‌دست آمده اما با وجود پیشرفت‌های حاصله، برخی از مسائل هنوز در وین حل و فصل نشده که نیازمند تصمیم سیاسی طرف غربی است.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت رفع موثر تحریم‌ها، اظهار کرد: رسیدن به توافق در وین می‌تواند زمینه همکاری‌های متنوع جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها و از جمله شرکای خود را گسترش دهد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر این‌که ما هم با جنگ و هم با اعمال تحریم مخالفیم، تاکید کرد: روشن است که همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با هیچ‌ کشوری از جمله روسیه نباید متاثر از فضای تحریم باشد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف، از جمله حیطه‌های مختلف روابط تجاری و اقتصادی تاکید کرد.

وی با اشاره به روند مذاکرات طی‌شده و حمایت روسیه از خواسته‌های منطقی ایران، دیدگاه‌های خود را در این خصوص تشریح کرد.

لاورف با انتقاد از تحریم‌های اعمالی علیه روسیه، بر اهمیت همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

دو طرف در این مکالمه در خصوص برخی دیگر از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله بحران اوکراین، روند آستانه برای حل موضوع سوریه و نشست آنتالیا در ترکیه به تبادل‌نظر پرداختند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار