گوناگون

ادعای دفتر لاکچری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی احمدی نژاد

ادعای دفتر لاکچری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی احمدی نژاد

پارسینه: مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد گفت: احمدی نژاد از خدا می خواهد که به حصر برود زیرا اگر به حصر برود، یک اسطوره می‌شود.

عبدالرضا داوری ، مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد،درباره محور جلسات احمدی نژاد در یک ویلای ۳ هزار متری در ولنجک که متعلق به بنیاد مستضعفان است، مدعی شد: آقای احمدی‌نژاد سال ۹۲ که از دولت کنار رفتند، یک ساختمان خیلی بزرگ حدود هفت، هشت طبقه با مساحت هر طبقه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر در خیابان لادن منطقه شیخ بهایی، در اواخر دولت‌شان برای فعالیت‌های خودشان اختصاص دادند. اواخر سال ۹۲ دکتر محمدی که وزیر دادگستری، بودند به دولت اعلام کردند که ما آن ساختمان را برای فعالیت‌های قضایی احتیاج داریم، آن ساختمان را در دولت آقای روحانی اواخر سال ۹۲ یا اوایل سال ۹۳، یعنی در محدوده اسفند ۹۲ و فروردین ۹۳ آقای احمدی نژاد تخلیه کردند.

او افزود: زمانیکه مقام معظم رهبری از این مشکلی که برای آقای احمدی‌نژاد پیش آمده مطلع شدند، آن زمان آقای فروزنده رئیس بنیاد مستضعفان بودند که چند ملک را به آقای احمدی‌نژاد معرفی کردند که انتخاب کنند؛ بعضی از همکاران و خود ایشان رفتند، ملک‌ها را بازدید کردند و نهایتاً این ملک ولنجک در خیابان شادآور قبل از پمپ بنزین، نبش هشتم که ساختمان معروفی هست، در اختیار آقای احمدی نژاد قرار گرفت. این ساختمان یکی از ویلاهای خیلی بزرگ در آن منطقه بوده که تحت اختیار بنیاد مستضعفان و مصادره ای بوده و احتمالا برای صاحب‌ منصبان رژیم پهلوی است. این ساختمان را بنیاد مستضعفان بازسازی و در اختیار آقای احمدی‌نژاد می‌گذارد و از همان سال ۹۳ تا امروز، آقای احمدی‌نژاد در این ویلا ساکن است یعنی دفتر اصلی کار آقای احمدی‌نژاد آنجاست و این ملک حدود ۳ هزار متر مساحت دارد. زمین‌ آن خیلی مرغوب است. دوستانی که از بنگاه‌های منطقه سؤال کردند الان حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش، این ملک است. در اطراف این ملک ساخت و ساز می‌شود، در این زمین هم می شود یک مجتمع خیلی بزرگی ساخته شود و منافع‌اش در اختیار منابع عمومی قرار بگیرد، منتهی آقای احمدی‌نژاد آنجا را در اختیار خودش گرفته و یک کیترینگ ایجاد کرده، این مجموعه یک آشپزخانه خیلی بزرگ دارد و بخشی از منابع درآمدی آقای احمدی‌نژاد، کیترینگ داخل این مجموعه است که به صورت تلفنی غذا می‌فروشند. همچنین استخر خیلی بزرگی دارد که البته از آن فعلاً استفاده نمی‌کنند، بخشی از زمین به صورت پارکینگ است که اجتماعات بزرگی مثلاً ۲۰۰، ۳۰۰ نفر را به آنجا دعوت، صندلی می‌گذارند و استفاده می‌کنند.

داوری در پاسخ به این سوال که آیا قرار نیست این ملک به بنیاد مستضعفان برگردد، گفت: نمی‌دانم. من که مسئولش نیستم از آقای ستار بپرسید.

او در پاسخ به این سوال که چرا برای بازپس گیری این ملک سکوت شده است، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان این اختیار را دارد. آن زمان مقام معظم رهبری با یک نگاه پدرانه‌ای اجازه دادند آقای احمدی‌نژاد از این ملک استفاده کند، به‌ هرحال می‌خواستند ظرفیت‌ او حفظ شود. حتی خود آقای خاتمی یک دفتر کار محدودی در منطقه دارآباد دارند، بعد از موزه وحش دارآباد و یک مقدار جلوتر، یک دفتر خیلی معمولی اما اینجا یک دفتر خیلی لاکچری است. بنیاد این ملک را خیلی خوب برای آقای احمدی‌نژاد با مصالح و امکانات مناسب بازسازی کرد. خودتان دو دوتا چهارتا کنید، شاید کل هزینه‌های دفتر ایشان از همان محل قابل تأمین است. اگر شما با هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کار نکنید، یا اینکه بنیاد مستضعفان این ملک را بفروشد و پول آن را در بانک بگذارد و سود بگیرد، سالی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان فقط بهره این ملک است، البته حتماً بهره‌وری‌اش در بیزینس اقتصادی بیشتر است. آقای احمدی نژاد ماهانه حدودا ۳۰ میلیارد تومان از محل این ملک، رانت دارد که برای ایشان ایجاد شده تا فعالیت‌های سیاسی‌اش را انجام بدهد اما جهت‌گیری‌های سیاسی‌اش متأسفانه مخرب، ضد وحدت و امنیت ملی است که بالاخره این تناقض وجود دارد که ایشان می‌آید به بنیادها و انحصار و فساد و ... اعتراض می‌کنند اما خودشان، درگیر یک نوع رانت‌جویی و فساد از این جنس هستند.

احمدی نژاد سیاست ورزی نمی‌داند

مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا شما از محور جلسات‌ ایشان مطلع هستید، گفت: محتوای جلسات منتشر می‌شود. مسئله آقای احمدی‌نژاد این است که ایشان خودش را نمی‌تواند در فضای رسمی بازتولید کند چون ایشان اصولاً سیاست‌ورزی نمی‌داند، بنابراین تلاش می‌کند با همین غوغاسالاری‌های رسانه‌ای و ادعاهای عجیب و غریب خودش را در فضای رسانه‌ای زنده نگه دارد اما دیگر سن و سالش هم گذشته است. الان آقای احمدی‌نژاد ۶۵ سال را تمام کرده و برای دوره‌های بعدی ریاست جمهوری، بالاخره یک آدم ۷۰ و خرده‌ای ساله است. آقای احمدی نژاد یک توهماتی از سیاست و منابع قدرت جمهوری اسلامی دارد که متأسفانه چنین افول و سقوط کرد.

او با اشاره به فایل صوتی منتشر شده اخیر اظهار کرد: این فایل جدید منتشر نشده است، اولین بار هفت روز قبل از ترور حاج قاسم سلیمانی منتشر شد، یعنی دسامبر ۲۰۱۹ در یکی از سایت‌های ضد انقلاب منتهی آن موقع به خاطر فضایی که در کشور ایجاد شد، این فایل خیلی شنیده نشد. اتفاقاً آن چیزی که الان منتشر شده فکر می‌کنم ۱۰ دقیقه هم، کمتر است فایل اولیه حدود ۴۹ دقیقه است. یک کانال تلگرامی ضد انقلاب به اسم «اهمّ اخبار» آن را منتشر کرد. هر کسی این فایل را منتشر کرده، متصل به آن شبکه بیرونی است. ابتدا این فایل در یک سایت ضد انقلاب منتشر شد، بعد رادیو فردا آمد و به دروغ گفت که این فایل را ما برای اولین بار منتشر کردیم، بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال و من و تو و ... به آن پرداختند، پشت این صحنه حتماً یک اراده ضد انقلابی وجود دارد. الان شما به ویکی پدیا بروید ۱۲ ساعت بعد از انتشار این فایل، یک صفحه‌ای در ویکی پدیا ایجاد شده تحت عنوان «فساد در سپاه پاسداران»؛ مشخص است که ماجرا خیلی عمیق است.

احمدی نژاد هرچه داشت رو کرد و اطلاعاتی ندارد/ نظام مراعاتی با احمدی نژاد دارد

داوری در پاسخ به سوال دیگری در این باره که آقای احمدی نژاد عنوان می کند که به یکسری اطلاعات دسترسی دارد، بیان کرد: اینها حرف‌های زرد است. ایشان عادت دارد و متلک می اندازد. ایشان دقیق‌ترین نقطه‌ای که باید تهدیداتش را عملی می‌کرد زمان ردصلاحیت بود؟ هر چه داشت رو کرد! احمدی‌نژاد دیگر چیزی ندارد، این‌طور نیست. نظام هم در برخورد با افراد ملاحظاتی دارد. به‌هرحال آقای احمدی‌نژاد هشت سال رئیس جمهور بوده، مورد حمایت بخش‌های مهمی از نظام بوده، سال‌ها استاندار و شهردار بوده بالاخره نظام یک مراعاتی نسبت به ایشان دارد.

دسترسی خاتمی به اطلاعات خیلی بیشتر از احمدی‌نژاد است/ اگر کسی بخواهد افشاگری و تهدید کند، آن فرد آقای خاتمی است/ دست احمدی نژاد خالی است

این چهره نزدیک به احمدی نژاد درباره اینکه چرا علیرغم اینکه خاتمی کمتر از احمدی نژاد سخن می گوید اما او در حصر است، گفت: خصلت آدم ها متفاوت است. دسترسی آقای خاتمی به اطلاعات خیلی بیشتر از آقای احمدی‌نژاد است، یعنی اگر کسی بخواهد افشاگری و تهدید کند، آن فرد آقای خاتمی است زیرا از ابتدا، امنیتی‌ترین چهره‌های جمهوری اسلامی رفقای آقای خاتمی هستند مثل آقای حجاریان. چنین آدم‌هایی دور و بر آقای احمدی‌نژاد نیستند. فکر می‌کنید وزارت اطلاعات این‌قدر بی در و پیکر است که یک رئیس جمهور به آنجا برود؟ اصلاً این‌طوری نیست. چنته آقای احمدی‌نژاد خالی است. در انتخابات گذشته که رد صلاحیت شد و تهدید کرد که من نمی‌آیم و رأی نمی‌دهم بیشتر از این چه تهدیدی می‌خواست داشته باشد. ایشان دستش خالی است من با ایشان کار کردم. اصلاً این تصور را نداشته باشید.

احمدی نژاد از خدا می خواهد که به حصر برود چون اسطوره می‌شود

او در ادامه تاکید کرد: ما باید دعا کنیم آنهایی هم که در حصر هستند، بیرون بیایند. آقای احمدی‌نژاد کارش را می‌کند، مردم هم آگاهند. رسانه‌ها هم نقد می‌کنند، ایشان هم آزادانه می‌تواند حرفش را بزند. جامعه آقای احمدی‌نژاد را می‌شناسد. گروه‌های سیاسی آقای احمدی‌نژاد و ابتذال فکری و سیاسی ایشان را می‌شناسند. احمدی نژاد از خدا می خواهد که به حصر برود زیرا اگر به حصر برود، یک اسطوره می‌شود. اگر آقای احمدی نژاد به حصر برود که دیگر نمی‌شود راجع به ایشان حرف زد. الان که در حصر نیست می‌توانیم نقدش کنیم. من به آقایان موسوی و کروبی هم انتقادات جدی دارم؛ اگر داخل حبس نبودند انتقاداتم را مطرح می‌کردم ولی چون در حصر هستند من نمی‌توانم نقد کنم چون جوانمردانه نیست، کسی که در حصر است و دسترسی به رسانه ندارد را، نقد کنیم.

احمدی‌نژاد سیاست را در ایران به ابتذال کشید و سطح سیاست را پایین آورد/ احمدی نژاد حداکثر بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در جامعه رأی دارد

داوری در پایان گفت: متأسفانه آقای احمدی‌نژاد سیاست را در ایران به ابتذال کشید و سطح سیاست را پایین آورد و جامعه هم ایشان را می‌شناسد. من اعتقاد دارم ایشان اگر در انتخابات هم شرکت می‌کرد، حداکثر بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در جامعه رأی داشت. این تصورات عجیب و غریب که ایشان خیلی پایگاه اجتماعی در ایران دارد از خطاهایی است که متأسفانه سیاسیون ما می‌کنند و خود آقای احمدی‌نژاد هم، آنها را در این فریب قرار می‌دهد./ منیبان

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار