گوناگون

اعلام اسامی شرکت کنندگان سومین دوسالانه مجسمه های شهری

پارسینه: نتیجه سومین دوسالانه مجسمه های شهری از سوی شورای انتخاب آثار اعلام شد.به گزارش خبرگزاری مهر، نتیجه رقابت 378 شرکت کننده که مهلت ارسال آثار آنها پایان تیرماه سال جاری به اتمام رسیده بود، مشخص شد.

شورای انتخاب آثار سومین دوسالانه مجسمه های شهری پس از برگزاری 4 جلسه، آثار 169 هنرمند را برای ورود به نمایشگاه دوسالانه انتخاب کردند.

بهروز دارش، سعیدشهلاپور، فرشیدمثقالی، طاهرشیخ الحکمایی، مرحوم بیژن نعمتی شریف، فاطمه امدادیان و رضا قره باغی به عنوان اعضای شورای انتخاب آ‌ثار و سیدمرتضی نعمت اللهی، حمیدشانس، دکتراصغرکفشچیان مقدم، مهندس مهردادایروانی و سهند حسامیان به عنوان اعضای هیات داوران به بررسی آثار رسیده پرداختند.

در سومین دوسالانه مجسمه های شهری امسال 776 اثر از 378 هنرمند شرکت کردند که 195 نفر از شرکت کنندگان خانم و 183 شرکت کننده آقا بودند.

نمایشگاه آثار پذیرفته شده سومین دوسالانه مجسمه های شهری از 15 آذر ماه تا پایان دی ماه سال جاری در مرکز فعالیت های هنری مجسمه سازی تهران (نگارخانه برگ سازمان زیباسازی) برگزار می شود.

ماکت آثار پذیرفته شده پیش از ورود به نمایشگاه مورد بازبینی قرار میگیرد تا از کیفیت مطلوب برای حضور در نمایشگاه برخوردار باشد و چنانچه آثار از کیفیت لازم برخوردار نباشند، از ورود به نمایشگاه باز می مانند.

طبق سیاست گذاری سازمان زیباسازی شهر تهران برای برگزاری سومین دوسالانه مجسمه های شهری، هنرمندان برگزیده در دوره اول و دوم دوسالانه مجسمه های شهری، می توانند بدون داوری اولیه یک اثر به نمایشگاه سومین دوسالانه مجسمه های شهری ارائه کنند.

بررسی دوره های پیشین دوسالانه، گفتگو، بحث و تبادل نظر پیرامون مجسمه سازی معاصر ایران و جهان و مجسمه سازی شهری در ایران، چالش ها و راه کارها، مباحثی است که در سلسله نشست های تخصصی قبل و همزمان با دوسالانه با حضور صاحبنظران، هنرمندان و متخصصان حوزه مدیریت و طراحی شهری برگزار می شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار