گوناگون

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي : محدويتي براي رسانه‌ها وجود ندارد

پارسینه: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به در پيش بودن انتخابات رياست‌جمهوري يازدهم، محدود شدن رسانه‌ها را رد كرد.

محمد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به نقش‌آفريني رسانه‌ها در انتخابات اظهاركرد: ممكن است توصيه‌هايي براي رعايت برخي مسائل به آنها شده باشد اما محدوديتي براي رسانه‌ها وجود ندارد.

وي افزود: پرداختن زودهنگام به انتخابات آسيب‌زاست اما ما رسانه‌ها را در اين مورد نيز محدود نكرديم بلكه معتقديم فرصت كافي دارد كه نامزدها بر روي برنامه‌هاي خود در مسائل مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي مهيا كنند و در انتخابات آماده حضور يابند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كه در مراسم رونمايي از كتاب "شرح اسم" حاوي زندگي‌نامه مقام معظم رهبري حاضر شده بود در واكنش به اين پرسش كه شما به تلاش رسانه‌هاي بيگانه چون بي‌بي‌سي در جهت تحريف وقايع و شخصيت‌هاي تاريخي اشاره كرديد، آيا اين كتاب واكنش به مستند بي‌بي‌سي درباره مقام معظم رهبري است و آيا اين نشان از انفعال دستگاه فرهنگي كشور ندارد؟ گفت: تاليف كتاب شرح اسم از مدت‌ها قبل شروع شده بود و المنار حزب‌الله نيز در حال تهيه مستندي در اين باره است. دستگاه فرهنگي منفعل نيست اما من نيز معتقدم كه بايد در اين عرصه‌ها فعال‌تر عمل كنيم.

وي افزود: بايد بتوانيم ‌دست‌مايه‌هاي هنرمندان و مستندسازان را فراهم كنيم تا از اين طريق وقايع تاريخي به ويژه براي جوانان روشن شود. بايد در اين مسير به صورت ايجابي و فعال عمل كرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار